Antibiotika na začátku těhu/alergie na penicilin

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Macekv
Stálice 68 příspěvků 27.03.19 07:08
Antibiotika na začátku těhu/alergie na penicilin

Ahoj, jsem na začátku těhu, mám streptokokovou anginu, včera jsem začala brát penicilin a večer vypukla alergie. Teď řeším s Dr. Hrozně se bojim, abych nepotratila :,( v listopadu jsem porodila mrtvého syna ve 25tt/trombóza pupečníku, tak jsem ve stresu :,( :,( :,( nemáte zkušenost prosím??

Reakce:
Petule030
Kelišová 5835 příspěvků 1 inzerát 27.03.19 08:23

Ahoj, je mi moc líto, v jakém strachu teď musíš být. Co tedy s dr. řešíte? Máš už zkušenosti z dřívějška, že jsi alergická na penicilin? Možná ti jen nesedla konkrétní značka. Bohužel, co vím, tak v těhotenství se dává snad jen ten penicilin. Zkus si zavolat, jestli by něco jiného nedoporučil gynekolog.

Anitramm
Ukecaná baba ;) 1282 příspěvků 27.03.19 09:24

A je to stoprocentně angína? Dělali ti jaterní testy třeba? Já nikdy neměla alergii na penicilin, jen v jednom případě, kdy mi byl chybně podán na údajnou angínu, nakonec se z krve ale zjistilo, že jde o mononukleozu a při té právě tahle reakce bývá. :nevim:

ahhotep
Kecalka 379 příspěvků 27.03.19 09:28

a bral ti stěr z krku? moje bývalá doktorka taky vždy řekla, že je to streptokok. angína a ani se neobtěžovala vzít stěr z krku, když jsme si dupla, zjistilo se, že to žádná stretokok není a atb jsou zbytečná

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1522 příspěvků 27.03.19 09:28

@Macekv můžeš azitromycin, můžeš cefalosporiny, dá se použít i dalacin. Takže i při alergii na penicilin není problém s ATB terapií.

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1522 příspěvků 27.03.19 09:29

@Petule030 penicilin není jediné ATB použitelné v těhotenství. Bezpečný je azitromycin, cefalosporiny. Lze použít i dalacin. Co se nesmí jsou cefalosporiny a tetracykliny. Ostatní s opatrností lze.

Macekv
Stálice 68 příspěvků 27.03.19 09:36

Volala jsem hned ráno Dr a vysadila jsem, mám zaznamenanou před lety reakci na Amoksiklav. Takže asi jsem alergická na penicilin. Výtěr mi udělal prave kvůli tehu. Ráno mi řekl, že budeme čekat do patka na výsledky, že mám vydržet, dělat dál priessnitzuv obklad, kloktat /koupila jsem Propolis ráno a čekat no..ze mi zatím nic jiného dávat nechce, že se uvidí. Pokud by vyšel streptokok, tak by jsme hledalo cím přeléčit.. ale i tak…nechápu že takhle na začátku těhu mám takovou smůlu :'( v krku mě bolí, ale horečky nemám…uzliny je měla fest, ale lepší se to, už tolik nebolí, v pondělí večer jsem nemohla ani hlavou otočit, úplně mi v nich tepalo

ahhotep
Kecalka 379 příspěvků 27.03.19 09:38

@Macekv @Macekv neboj, to bude dobrý, chřipka je horší na začátek těhotenství, já taky měla v začátku anginu, nemáš několikadenní horečky, takže v klidu, klidně se porad i s gynekologem

Macekv
Stálice 68 příspěvků 27.03.19 09:38

@Anitramm krev mi nebral, ale výtěr ano, bude v pátek…

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1522 příspěvků 27.03.19 09:54

@Macekv tak je možné že v tom krku nic nevyjde. Virových angín je hodně, streptokok vyjde max v polovině případů. A na první pohled vypadají stejně. U té bakteriální bývají často horečky nad 38st. U virové bývá někdy rýma, kašel, to u bakteriální většinou ne, tam bývá jen ten krk.

Anitramm
Ukecaná baba ;) 1282 příspěvků 27.03.19 10:16
@Macekv píše:
Volala jsem hned ráno Dr a vysadila jsem, mám zaznamenanou před lety reakci na Amoksiklav. Takže asi jsem alergická na penicilin. Výtěr mi udělal prave kvůli tehu. Ráno mi řekl, že budeme čekat do patka na výsledky, že mám vydržet, dělat dál priessnitzuv obklad, kloktat /koupila jsem Propolis ráno a čekat no..ze mi zatím nic jiného dávat nechce, že se uvidí. Pokud by vyšel streptokok, tak by jsme hledalo cím přeléčit.. ale i tak…nechápu že takhle na začátku těhu mám takovou smůlu :'( v krku mě bolí, ale horečky nemám…uzliny je měla fest, ale lepší se to, už tolik nebolí, v pondělí večer jsem nemohla ani hlavou otočit, úplně mi v nich tepalo

Nech si pro jistotu vzít i krev. Já měla pri mononukleoze taky jen bilej a strasne oteklej, bolavej krk, bez horeček.

Váš příspěvek
Reklama