Antibiotika nezabírají na rymu, z ní furt záněty ucha

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Rezii
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 1 inzerát 25.12.17 10:38
Antibiotika nezabírají na rymu, z ní furt záněty ucha

Ahoj, syn 11 měsíců už má po 4 pichaný uši za dva měsíce pro hnisavý zánět se 40 kami horečkami. 4.antibiotika od října. Hlavní problém je v tom, že atb ( už měl 2* amoksiklav, zinnat a klacid) nikdy nedoleci rýmu. Jen se stane průsvitnou, ale pořád je jí dost a 14 dní po dobrání to zas pomalu chytá uši. Má někdo tip jak z toho ven? Na alergo a imuno jsme objednaný až v únoru, dřív není termín. Teď momentálně jedem amoksiklav celá rodina aby se bakterie vymýtily, ale dcery 4 roky i syna se furt ta rýma drží. Má někdo tip jak z toho ven? Už budu i dceru stahovat ze školky ale všechno je naprd dokud se té rymy nezbavíme. Dcera samozřejmě už nic z té rýmy nechytá, ta má prostě jen celoroční sopek, ale syn to odnáší. Jak je furt nemocnej tak ani neprospívá. Na ORL jsme víc než doma Brzy mi hrabne, je mi syna hrozně líto…nevim co bych. Rvat v roce nosní mandli? :( Dávat trubičky do usi- osvědčily se někomu?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Bgf
Stálice 67 příspěvků 25.12.17 11:00

Přesně jako u nás, bohužel žádný tip nemám, ale take budu syna stahovat ze školky, už nemuzu, protože dcera 10 měsíců to dost odnáší :roll:

Uživatel je onlineBilli
Nadpozemská drbna 25784 příspěvků 25.12.17 11:20

Nemám tip, ale už v tom jedeme od loňského září. Zatím má 12× pichle ucho, mandli venku a čekáme na trubičky. Náš expert má záněty i bez rýmy. Teď má rýmu a chytá se za ucho, tak čekám, kdy pojedeme. Loni to bylo horší, to se mu střídaly záněty středního ucha a zápaly plic.
Stahovala jsem taky starší dítě že školky a to trochu pomohlo. Letos jsem v práci, starší ve školce a mladší u babičky.
Zatím mi na to všichni říkají, že pomůže jenom čas.

Lenka_Hal
Závislačka 4186 příspěvků 25.12.17 11:22

Mne trpeli oba kluci na usi, ale od te doby, co jsem jim zacala davat na noc vatu do postizeneho ucha namocenou do alkoholu (ethanol, propylalkohol), tak uz to bylo bez antibiotik…bez vyjimky. Jen si nejsem jista, jestli to pujde u tak maleho mimina. Asi jo. :think:

Uživatel je onlineBilli
Nadpozemská drbna 25784 příspěvků 25.12.17 11:28

@Lenka_Hal kdy jsi jim dala tam tu vatu? U nás to je tak, že si sáhne na ucho a za 2 hodiny frcime na píchání. Pak mu z toho valí litry hnisu (dětská doktorka říkala, že za 30 let to ještě neviděla).
Z druhého neteče nikdy nic, takže mu ho někdy pichaji i 2× za sebou.

Halamka
Závislačka 3326 příspěvků 25.12.17 11:30

Babská rada-rozkrojenou cibuli na noc k posteli. Když byla dcera starší, dávala jsem nakrájenou na noc do ponožek. Pomáhá na odhlenění.
Dělali výtěry z ucha a nosu, aby nasadili cílená atb na tu konkrétní potvoru?

Rezii
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 1 inzerát 25.12.17 11:31
@Billi píše:
Nemám tip, ale už v tom jedeme od loňského září. Zatím má 12× pichle ucho, mandli venku a čekáme na trubičky. Náš expert má záněty i bez rýmy. Teď má rýmu a chytá se za ucho, tak čekám, kdy pojedeme. Loni to bylo horší, to se mu střídaly záněty středního ucha a zápaly plic.
Stahovala jsem taky starší dítě že školky a to trochu pomohlo. Letos jsem v práci, starší ve školce a mladší u babičky.
Zatím mi na to všichni říkají, že pomůže jenom čas.

Eh…a co jis za antidepresiva a co piješ za alkohol?;););) Vždyť to se nedá…syn má jen 8,9 kg, stagnuje, neb furt bleje hleny nebo bleje z atb…nebo nejí pro horečku…

Rezii
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 1 inzerát 25.12.17 11:33
@Halamka píše:
Babská rada-rozkrojenou cibuli na noc k posteli. Když byla dcera starší, dávala jsem nakrájenou na noc do ponožek. Pomáhá na odhlenění.
Dělali výtěry z ucha a nosu, aby nasadili cílená atb na tu konkrétní potvoru?

Ano. Vždy máme jinou. Haemophilus, muraxella, stafylokok… zvěřinec.

Lenka_Hal
Závislačka 4186 příspěvků 25.12.17 11:37

@Billi My teda nemeli tak nezvykly prubeh. Zacala ryma, ja se snazila je nejak „odsoplovat“, a dala vatu hned pri prvnich priznacich, v nejhorsim obdobi i preventivne pri ryme. Jednou jsme uz k doktorce jeli, dostali Atb, ale dala jsem je do lednice a zkusila jen pokracovat s vatou a zase se to spravilo. Ja na to jako mala taky trpela a pry mame rekli, at me veme k mori. Tak se jelo a pry od te doby dobry :nevim:

Rezii
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 1 inzerát 25.12.17 11:44
@Lenka_Hal píše:
@Billi My teda nemeli tak nezvykly prubeh. Zacala ryma, ja se snazila je nejak „odsoplovat“, a dala vatu hned pri prvnich priznacich, v nejhorsim obdobi i preventivne pri ryme. Jednou jsme uz k doktorce jeli, dostali Atb, ale dala jsem je do lednice a zkusila jen pokracovat s vatou a zase se to spravilo. Ja na to jako mala taky trpela a pry mame rekli, at me veme k mori. Tak se jelo a pry od te doby dobry :nevim:

Chceme jet, v září. Ale do září daleko:(:( a jestli bude mít ty trubky, ani snad nebude moct…

Uživatel je onlineBilli
Nadpozemská drbna 25784 příspěvků 25.12.17 11:47

@Halamka u nás dělali výtěry několikrát a vždycky je čistý :nevim:

@Rezii upřímně? Otupěla jsem. Neřeším a mám hodně posunuté hranice a i syn je v pohodě. On je od 6 měsíců vlastně nemocný skoro pořád, takže on při nemoci jí, pije, hraje si… Když byl mimino, tak byl hubenější (9 kg a 80 cm), ale teď je takový pěkňoučký.
My s ním máme i další problémy… Jednou se to zlepší.

@Lenka_Hal a píchali jim to? U nás právě pořád kolečko píchání, pak se 2-3 dny to snažíme nějak „rozchodit“ a po té době, kdy má pořád horečku, nebo mu teče z ucha, jedeme pro atb.
Má za sebou výtěry, krev, mandle…
U moře jsme byli, na hory jezdíme.

Uživatel je onlineBilli
Nadpozemská drbna 25784 příspěvků 25.12.17 11:49

@Rezii jinak k trubičkám. Dělají se špunty do uší, které se ještě překryjí neoprenovou čelenkou. Na žádné velké řádění to není, ale na to, aby mohl do vody, to stačí. Na lepších pracovištích tam posílají ještě před zákrokem. My máme zákrok za 3 týdny (pokud ho přejde ten kašel) a špunty budu opatřovat dodatečně.

Rezii
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 1 inzerát 25.12.17 11:54
@Billi píše:
@Rezii jinak k trubičkám. Dělají se špunty do uší, které se ještě překryjí neoprenovou čelenkou. Na žádné velké řádění to není, ale na to, aby mohl do vody, to stačí. Na lepších pracovištích tam posílají ještě před zákrokem. My máme zákrok za 3 týdny (pokud ho přejde ten kašel) a špunty budu opatřovat dodatečně.

Díky za info!!! Myslím že nás to nemine. Jen nevím je li to k něčemu, snad jo. Snad aspoň taky v té narkóze pořádně vyčistit ložisko infekce, my vlastně nemáme uši nikdy úplně dobrý. Vždy je rýma, takže uši vždy chycený aspoň lehounce. Pak víc…víc…a už jedem. Nepomáhá nic. Kapem, odsáváme, inhalujem…:(

Rezii
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 1 inzerát 25.12.17 11:56
@Billi píše:
@Halamka u nás dělali výtěry několikrát a vždycky je čistý :nevim:

@Rezii upřímně? Otupěla jsem. Neřeším a mám hodně posunuté hranice a i syn je v pohodě. On je od 6 měsíců vlastně nemocný skoro pořád, takže on při nemoci jí, pije, hraje si… Když byl mimino, tak byl hubenější (9 kg a 80 cm), ale teď je takový pěkňoučký.
My s ním máme i další problémy… Jednou se to zlepší.

@Lenka_Hal a píchali jim to? U nás právě pořád kolečko píchání, pak se 2-3 dny to snažíme nějak „rozchodit“ a po té době, kdy má pořád horečku, nebo mu teče z ucha, jedeme pro atb.
Má za sebou výtěry, krev, mandle…
U moře jsme byli, na hory jezdíme.

Nechceš se ozvat přes SZ? Také máme, další problémy'…třeba bysme pokecaly, vyměnily tipy. Ale nenutím se;)

Uživatel je onlineBilli
Nadpozemská drbna 25784 příspěvků 25.12.17 12:00

@Rezii on má taky uši pořád chycené. Levé ucho nemá nikdy zdravé. Uši mu čistili při mandlích. Po 2 týdnech měl zánět a po dalším týdnu další…
SZ napíšu později, nebo napiš ty. Ráda si s někým popovidam, i když třeba jen virtuálně.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Andrea Pomeje mluví o rozvodu a Jirkovi vzkazuje: Jdi se léčit!

Andrea Pomeje se konečně rozhoupala. Pět měsíců poté, co doslova vyhodila... číst dále >

StarDance začaly tréninky a něco navíc. Kdo se dá letos dohromady?

Nové díly pořadu StarDance se nezadržitelně blíží, známé české osobnosti... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chození naboso je nový trend. Není však pro každého

Stále více lidí mění klasické boty za tzv. bosou obuv s tenkou podrážkou,... číst dále >

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Reklama