Antibiotika u matky a zároveň u kojence

204
15.1.18 19:44

Antibiotika u matky a zároveň u kojence

Ahoj. Je tady někdo z vás, kdo kojil, bral antibiotika (na angínu) a zároveň bralo antibiotika jeho kojené miminko (na angínu)?? Moje čtyřletá dcera dotáhla domů streptokoka a já i 8 měsíční druhá dcera jsme to chytly. Co teď? Zítra jdeme samozřejmě k doktorům. Na co se mám připravit? Nechci s kojením končit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2318
15.1.18 19:53

Angínu jsem měla během prosince 2× a pokaždé s horečkami nad 40°C a s antibiotiky (penicilin) a kojila jsem normálně. Měla jsem trošku méně mléka, ale zvládli jsme to spolu. Syn 5 měsíců ji ode mě naštěstí nechytil. Ale podle mě mu nejvíc prospěje, když ji budeš kojit dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
204
15.1.18 20:15

@lucka_mac jde o to, že miminko ji má taky, takže dostane antibiotika i ona i já

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35706
15.1.18 20:36

Já, dcera mela tenkrát nejakych 8 měsíců, dostaly jsme stejna ATB. I kdyz dr. rikala, ze do mm jde jen stopove mnozstvi a nevadila by ani atb z jiné lekove skupiny.

Příspěvek upraven 15.01.18 v 20:36

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
975
15.1.18 20:36

@MarryFrank Měla jsem angínu se 40°C horečkami na Vánoce. Kojím, moje maličká je starší než tvoje (je jí 21měsíců), kojím ji ale i přes den, dostala jsem antibiotika, která se můžou při kojení. Za dva dny jsem jela na pohotovost s malou, chytla to ode mne. Dostala antibiotika taky, stejný druh jako já (penicilin), doktorka to neřešila. Kojit jsem mohla normálně dál, jak maličká chtěla. Držím palečky ať jste brzo zdravé

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
204
15.1.18 20:59
@kuchle píše:
@MarryFrank Měla jsem angínu se 40°C horečkami na Vánoce. Kojím, moje maličká je starší než tvoje (je jí 21měsíců), kojím ji ale i přes den, dostala jsem antibiotika, která se můžou při kojení. Za dva dny jsem jela na pohotovost s malou, chytla to ode mne. Dostala antibiotika taky, stejný druh jako já (penicilin), doktorka to neřešila. Kojit jsem mohla normálně dál, jak maličká chtěla. Držím palečky ať jste brzo zdravé

O Vánocích jsem pro změnu měla Hemofila v nose, takže jsem taky skončila na penicilinu… Ale malá to zvládla v pohodě. No a teď tohle :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31690
15.1.18 21:13

Jo, mám bohužel bohatý zkušenosti. nevadí to, do mlíka přechází jen stopy. jen hlavně nikam nechodit, aby malinká nechytla něco dalšího, my před rokem byli po 6 dnech atb na kontrole, a malej v čekárně chytil RS viry, další den začal horečkovat, a skončilo to febrilníma křečema, netuším, nakolik měly ty atb u mě i u něj vliv, už to ani nezjistím. mimo to jsme oba měli atb ještě asi 3 krát, to už jsem ho fakt držela doma celých 10 dní, a dobrý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1757
15.1.18 21:49

Proč bys měla končit s kojením? Dostanete ATB obě no, žádný problém… Já když měla teď v létě anginu, tak jsem měla skoro 40 horečky a cítila jsem, že mám méně mlíka, ale jak klesly horečky, tak zase vše ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
975
16.1.18 17:25

@MarryFrank Jak jste dopadly u doktora? Máte antibiotika?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
204
16.1.18 19:16

@kuchle bohužel jo, obě máme Ospan

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
975
16.1.18 21:36

@MarryFrank tak to je mi líto :hug: Přeji rychlé uzdravení