Reklama

Antibiotika u matky a zároveň u kojence

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MarryFrank
Kecalka 202 příspěvků 15.01.18 19:44
Antibiotika u matky a zároveň u kojence

Ahoj. Je tady někdo z vás, kdo kojil, bral antibiotika (na angínu) a zároveň bralo antibiotika jeho kojené miminko (na angínu)?? Moje čtyřletá dcera dotáhla domů streptokoka a já i 8 měsíční druhá dcera jsme to chytly. Co teď? Zítra jdeme samozřejmě k doktorům. Na co se mám připravit? Nechci s kojením končit

Reklama

Reakce:

lucka_mac
Ukecaná baba ;) 1753 příspěvků 15.01.18 19:53

Angínu jsem měla během prosince 2× a pokaždé s horečkami nad 40°C a s antibiotiky (penicilin) a kojila jsem normálně. Měla jsem trošku méně mléka, ale zvládli jsme to spolu. Syn 5 měsíců ji ode mě naštěstí nechytil. Ale podle mě mu nejvíc prospěje, když ji budeš kojit dál.

MarryFrank
Kecalka 202 příspěvků 15.01.18 20:15

@lucka_mac jde o to, že miminko ji má taky, takže dostane antibiotika i ona i já

Jana206
Nadpozemská drbna 26390 příspěvků 15.01.18 20:36

Já, dcera mela tenkrát nejakych 8 měsíců, dostaly jsme stejna ATB. I kdyz dr. rikala, ze do mm jde jen stopove mnozstvi a nevadila by ani atb z jiné lekove skupiny.

Příspěvek upraven 15.01.18 v 20:36

kuchle
Zasloužilá kecalka 919 příspěvků 42 inzerátů 15.01.18 20:36

@MarryFrank Měla jsem angínu se 40°C horečkami na Vánoce. Kojím, moje maličká je starší než tvoje (je jí 21měsíců), kojím ji ale i přes den, dostala jsem antibiotika, která se můžou při kojení. Za dva dny jsem jela na pohotovost s malou, chytla to ode mne. Dostala antibiotika taky, stejný druh jako já (penicilin), doktorka to neřešila. Kojit jsem mohla normálně dál, jak maličká chtěla. Držím palečky ať jste brzo zdravé

MarryFrank
Kecalka 202 příspěvků 15.01.18 20:59
@kuchle píše:
@MarryFrank Měla jsem angínu se 40°C horečkami na Vánoce. Kojím, moje maličká je starší než tvoje (je jí 21měsíců), kojím ji ale i přes den, dostala jsem antibiotika, která se můžou při kojení. Za dva dny jsem jela na pohotovost s malou, chytla to ode mne. Dostala antibiotika taky, stejný druh jako já (penicilin), doktorka to neřešila. Kojit jsem mohla normálně dál, jak maličká chtěla. Držím palečky ať jste brzo zdravé

O Vánocích jsem pro změnu měla Hemofila v nose, takže jsem taky skončila na penicilinu… Ale malá to zvládla v pohodě. No a teď tohle :zed:

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31648 příspěvků 15.01.18 21:13

Jo, mám bohužel bohatý zkušenosti. nevadí to, do mlíka přechází jen stopy. jen hlavně nikam nechodit, aby malinká nechytla něco dalšího, my před rokem byli po 6 dnech atb na kontrole, a malej v čekárně chytil RS viry, další den začal horečkovat, a skončilo to febrilníma křečema, netuším, nakolik měly ty atb u mě i u něj vliv, už to ani nezjistím. mimo to jsme oba měli atb ještě asi 3 krát, to už jsem ho fakt držela doma celých 10 dní, a dobrý.

dickys
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 15.01.18 21:49

Proč bys měla končit s kojením? Dostanete ATB obě no, žádný problém… Já když měla teď v létě anginu, tak jsem měla skoro 40 horečky a cítila jsem, že mám méně mlíka, ale jak klesly horečky, tak zase vše ok.

kuchle
Zasloužilá kecalka 919 příspěvků 42 inzerátů 16.01.18 17:25

@MarryFrank Jak jste dopadly u doktora? Máte antibiotika?

MarryFrank
Kecalka 202 příspěvků 16.01.18 19:16

@kuchle bohužel jo, obě máme Ospan

kuchle
Zasloužilá kecalka 919 příspěvků 42 inzerátů 16.01.18 21:36

@MarryFrank tak to je mi líto :hug: Přeji rychlé uzdravení

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

Ve StarDance bych tancovala i zadarmo, říká Arichteva: Podrží ji diváci?

Hvězda První republiky Veronika Arichteva (32) si splnila velký sen. Zároveň... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >