Antibiotika v prvních dnech těhotenství

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
130
17.5.05 06:21

Antibiotika v prvních dnech těhotenství

Měla bych takový dotaz, moc by mě zajímalo jestli je tu někdo kdo má nebo měl podobný problém jako já. Včera jsem si dělala těhotenský test a vyšel jasně pozitivní. Dnes chci zajít k doktorovi aby mi to potvrdil. Bohužel celý ten měsíc co jsem asi těhotná jsem byla různě nemocná, nejprve mě chytla angína na kterou jsem brala rulid 150 a paraleny proti teplotě. Posléze jsem začala mít problémy s pálivým močením. Gynekolog mi dal nějaké prášky a čípky na kvasiky což mi vůbec nezabralo a tak mi obvoďačka napsala ofloxin 200 na zánět močového měchýře. Mám teď obrovský strach jak ty všechny prášky mohli zapůsobit na plod. Budu moc ráda za jakoukoliv radu nebo zkušenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
884
17.5.05 07:57

Ahoj LENKO,
tak já jsem na tom skoro stejně jako ty…já jsem otěhotněla v březnu…1 týden jsem měla chřipku a brala léky, druhý týden jsem byla na gyndě, že mě píchá v podbřišku a dostala jsem antibiotika doxybene no a za 10 dní byly na testu //.Taky jsem z toho byla v šoku, že jsem mimískovi určitě těmi léky ublížila, ale teď jsem ve 12 týdnu a už mě to nechává klidnou.Embryo se na organismus matky napojuje až za pár týdnů po oplodnění, takže nějaké léky a popř.alkohol by neměly mít škodlivý vliv.Tak se hlavně nestresuj, to škodí miminku víc a užívej si těhulkovství…

krásný den vám oběma přeje Yasmin 11tt+4

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
625
17.5.05 08:01

Ahojky,
tak tě chci uklidnit. Mě gynekolog řekl, že v prvních týdnech těhotenství je to buď a nebo. V případě horeček a vůbec jakékoliv choroby nebo braní léků prý buď tělo plod vypudí nebo je všechno v pořádku a pak nedojde ani k poškození plodu. Takže myslím, že se nemáš čeho bát.

Přeju pohodové těhotenství, krásné miminko a co nejméně chorob v průběhu těhotenství :D

Jana + Kačenka 5m

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
130
17.5.05 10:17

Holky, moc děkuju…
právě jsem dorazila z gyndy a všechno se potvrdilo. Čekáme malého cvrčka. Doktor mě taky ujistil, že ohledně těch léků nemám mít obavy - prý ty první antibiotika co jsem brala nemají žádný vliv, protože to bylo v době kdy se vpodstatě ještě nic nedělo a prý kdyby měli tak bych ani neotěhotněla. U těch druhých - ofloxin 200 mi řekl, že se setkává i s tím, že jsou tyto léky předepisovány těhotným. Pokud by ten lék na plod zapůsobil špatně tak je to přesně tak jak říkáte, tělo by ho vypudilo. Takže teď se budu snažit být vklidu a modlit se aby byl ten malý silný a za 14 dní tradá na kontrolu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64
17.5.05 10:52

Ahoj Leni!!!

:D Buď v klídku to je nejdůležitější, já jsem na to hodně podobně, otěhotněla jsem ze začátku ledna jak jsem brala Antibiotika Augmetin, hned poté jsem jsem dostala kvasinky jak nikdy v životě, bohužel se mi je nepodařilo přeléčit, tak se mi to vrací - zrovna teďka se opět léčím (snad naposledy :? )Nejvíce mě mrzí, že nemůžu chodit na bazény. Ale nejdůležitější je, aby mimi bylo v pořádku, už jsem v pátém měsíci a vše vypadá OK. Už nemám nevolnosti tak si užívám těhulkovství! :lol:

Přeji Ti hodně štěstí a hlavně zdraví a s mimi ať je vše v naprostém pořádku!!!!

Zuzik

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1723
17.5.05 11:19

ahojky

Ahojky,
většinou každé těhu začíná nějakou nemoci je to z toho důvodu, že tělo si musí snížit imunitu, aby nevypudilo i zárodek:-)) Já měla chřipku z angínou, ale už jsem všem tvrdila, že jsem asi těhu takže jsem dostala penicilinovou formu antb.-které se v těhu můžou, jinak se říká, že snad prvních 14dní není tělo matky propojeno se zárodkem, takže v podstatě by to vadit nemělo, ale určitě bych upozornila u gynekologa nebo zašla na genetiku, aby ti to všechno vysvětlili a ty jsi mohla být v klídku:-) Mně to nedalo a raději jsem si i na 20tt nechala udělat místo klas. screeningu genetickej ultrazvuk a vše bylo OK:-))
Budu držet palečky, aby u tebe bylo taky všechno v pořádku!!!
papa H+L 22tt

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
236
31.5.12 15:56

Uklidnili jste mě :) měla jsem zánět močového měchýře na ten jsem dostala Ofloxin, a td jsem zjistila, že jsem těhotná. Samozřejmě jsem začla panikařít jestli jsem plodu neublížila. Měla bych být 5tt, do toho teď 16.6. moje svatba, a 20.tyho jdu na první ultrazvuk. Tak doufám, že bude všechno v pořádku. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Neytiri23
7.8.13 14:39

Mimi a antibiotika

Ahoj holky, mám prosbu a zároveň trochu strach - našli mi zánět močáku a tak mi dali na 5 dní antibiotika s názvem Ofloxin 200, dnes jsem zjistila, že jsem asi ve 3 týdnu těhotenství. Máte s tímhle lékem zkušenost?

• Citovat
  • Nahlásit
1000
7.8.13 14:42

Známá to tak měla taky a miminko se narodilo naprosto v pořádku. Neboj. Dobře, že máš antibiotika, bez nich by mohly nastat komplikace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Neytiri23
7.8.13 16:46

Děkuju moc, dělá mi to starosti, ale je pravda, že je potřeba ten zánět vyléčit.

• Citovat
  • Nahlásit
5843
15.3.15 21:54

Ahoj holky, prosím, potřebuju uklidnit…nebo slyšet realitu… ve třetím týdnu těhotenství jsem brala Doxybene. Tato atb. údajně ovlivňují růst kostí a zubů…bojím se, že jsem mohla tímto malé(mu) ublížit… Snažím se myslet pozitivně, ale…znáte to… A myslíte, že kdyby nedej Bože bylo něco špatně s kostmi, bylo by to vidět na screeningu? Teď jsem v 11.týdnu…Děkuji…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80573
15.3.15 22:02

@March7 Ve 3. týdnu těhotenství ještě ani není embryo propojeno s matkou, resp se právě pomalu propojuje, někdy od 18. dne, takže bych byla v klidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11485
15.3.15 22:05

Souhlasím s tím, co píše @j.a.n.i1 . Navíc se říká, že v tomhle stadiu je to všechno nebo nic, takže pokud by embryo mělo být poškozené odešlo by s velkou pravděpodobností s menstruací. Nicméně bych to určitě konzultovala, nejlépe s genetikem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5843
15.3.15 22:09

@ivašot. @j.a.n.i1 Děkuji za mírné uklidnění, zeptám se gyndaře na tu genetiku, ve středu jdu na kontrolu… Gyndař mi říkal: „Myslím, že by se nemělo nic stát.“ To MYSLÍM, a to jeho BY, mě zneklidnilo…neřekl to zcela jistě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11485
15.3.15 22:13

@March7 Tak si vyžádej doporučení na genetiku, ať se nenervuješ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat