Antibotika a nemocnost

Anonymní
17.2.15 06:58

Antibotika a nemocnost

Ahoj holky, pisu z mobilu, omlouvam se za diakritiku. Behem poslednich 4 mesicu mam uz4 atb.Je to nastupem po MD do prace a hlavne, vsechno od maleho chytam, on to zvladne bez atb, ja s atb.Uz jsem z toho nestastna. Vysledky krve mam dobre, Luivac jednomesicni kuru za sebou, dopuju se vitaminama, piju evhinaceovy caj, betaglucan a stejne se to vrati. Vzdycky jde o krk:(Mela jste to nekteta podobne? Co vam zabralo?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1040
17.2.15 07:04
@Anonymní píše:
Ahoj holky, pisu z mobilu, omlouvam se za diakritiku. Behem poslednich 4 mesicu mam uz4 atb.Je to nastupem po MD do prace a hlavne, vsechno od maleho chytam, on to zvladne bez atb, ja s atb.Uz jsem z toho nestastna. Vysledky krve mam dobre, Luivac jednomesicni kuru za sebou, dopuju se vitaminama, piju evhinaceovy caj, betaglucan a stejne se to vrati. Vzdycky jde o krk:(Mela jste to nekteta podobne? Co vam zabralo?

Je to stresem, někde jsem to četla. zařaď do jídelníčku probiotika-Actimel, bílý jogurt musíš denně, zakysané výroky. Pohybuj se často venku. Zeptej se lékaře, zda by ti napsal léky na podporu iminity. Opravdu pomáhají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
576
17.2.15 07:43

No ja mam prave ten Luivac, johurtu jim hodne, probiotika taky, ne tedy pravidelne. Z toho mnozstvi atb mam hrozny stach

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1040
17.2.15 07:50

@DnnnK možná by to chtělo pít bylinné čaje na detoxikaci např. Ostropestřec mariánský-regeneruje játra.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26596
17.2.15 08:03

Syn hodně trpí na angíny, tak zskouším všechno možné. Na posílení imunity do něj leju Noni a jak měl posledně krk zas rudý a nateklý, tak jsem zkusila přírodní atb z hub Cordyceps . Moc jsem tomu nevěřila, ale kupodivu to zabralo. Divím se ještě teď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.2.15 08:07

Já jsem Luivac brala v těch jejich intervalech půl roku, než mi zabral a od té doby mám klid, maximálně rýma a boleni v krku. Teda měla jsem jedny antibiotika za tu dobu-cca 5 let ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2448
17.2.15 08:25

Taky bych řekla, že je to stresem a nervama. Přeci jen je nástup do práce velký skok. Sama jsem před 2 lety zažila opravdu hodně stresovou situaci a pak následovalo několik angin po sobě, ATB a nezabralo nic preventivního. Ani podpora imunity, laktobacily. Prostě až když se tlouci srovnalo, tak nemoci přestaly.
Nicméně ti držím palce, ať te to brzy přejde a jsi fit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10482
17.2.15 08:57

Tipuju stres plus školkový bacil. kdo nezažil, nemá představu, co to je :pocitac: děti se rychle oklepou, zatímco rodič zmírá v posteli.. :|

Luivac je potřeba brát dlouho,.. u mých dětí a manžela se efekt dostavil naplno až druhý rok.. brali to vždy od září do března cca. v těch 28 denních intervalech.

dobrou zkušenost mám s imunoglukanem, ráno na lačno (jako všechno), v době „ohrožení“ klidně 2 tbl
plus preventan akut dvě tablety ráno a dvě večer, když cítím, že na mě něco leze (ne stále).

Lactobacily se musí brát pravidelně. opět klidně dvojnásobek zpočátku, hlavně po těch antb.

na kašle a rýmy u mých dětí hodně pomohl inhalátor, a to, že jsem přestala používat všechny ty sirupy na kašel.. řekla bych s nadsázkou, že od té doby, co máme doma inhalátor (a tedy bohžel ventolin, ale to je jiná kapitola), kašle se zvládají výrazně rychleji a již bez antb (mladší kluk měl asi 4× mezi 1 a 2.rokem života :roll: :roll: )

no a bohužel, hlavně se musí první rok školky prostě přežít.. :-( člověk si na ty školkový hnusy do jisté míry zvykne a už nejsou tak zničující..
:kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2448
17.2.15 09:21

@Nataša Dávám ti za pravdu s tím inhalatorem. Syn jakmile začne pokaslavat, tak inhaluje a za 2 dny je kašel pryč i bez chemie. Inhaluje vincentku.
Jinak ho taky laduju preventanem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
576
17.2.15 09:30

Holky, díky za názory, já už jsem z toho nešťastná, v práci mám opravdu velké vypětí, mnohdy tam trávím i 11 hodin, pak přijdu domů a musím fungovat, vařit atd. Prostě všude se ode mě něco očekává a já se to snažím plnit na 100 %. Jsou dny, kdy je mi z toho hrozně smutno, protože už prostě nemůžu a už ani neumím odpočívat. Asi se nad sebou budu muset zamyslet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1040
17.2.15 09:33
@TerezkaW píše:
@Nataša Dávám ti za pravdu s tím inhalatorem. Syn jakmile začne pokaslavat, tak inhaluje a za 2 dny je kašel pryč i bez chemie. Inhaluje vincentku.
Jinak ho taky laduju preventanem.

můžeš mi něco blíže napsat o inhalátotu? typ, cena, zDA dětem nevadí, vyplatí se i když děti nejsou astmatici? inhalovali bychom vincentku, vydrží dítě, neutíká?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.2.15 10:29

Spousta dobrých rad už tady padla…takže já jen přidám, že do starší dcery cpu multi imun, aby toho tahala ze školky co nejméně a do sebe s malým (8měs) - když už je zle a něco se doma objeví - čisté kolostrum. je to dražší, ale když si sečtu cenu za všechny ostatní preparáty (kašel, rýma atd.) vyjde to stejně :mrgreen:
jinak bych i stále pila šípkové čaje, já ještě beru hlívu s laktobacily, ale nekaždému ta hlíva sedne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1040
17.2.15 10:40
@michaela1808 píše:
Spousta dobrých rad už tady padla…takže já jen přidám, že do starší dcery cpu multi imun, aby toho tahala ze školky co nejméně a do sebe s malým (8měs) - když už je zle a něco se doma objeví - čisté kolostrum. je to dražší, ale když si sečtu cenu za všechny ostatní preparáty (kašel, rýma atd.) vyjde to stejně :mrgreen:
jinak bych i stále pila šípkové čaje, já ještě beru hlívu s laktobacily, ale nekaždému ta hlíva sedne

u toho šípkového čaje, i když se traduje, že je na dlouhodobé pití, mám pocit, že dráždí žaludeční stěnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2448
17.2.15 14:17

@cikcak My máme inhalator ze zdravotních potřeb. Značku nevím, cena byla tuším okolo 1500 Kč. Syn není astmatik, jen trpěl na laryngitidu a na kašel. Za nás můžu říct, že se nám inhalator vyplatil. Začal, když mu byly asi 3 roky. To moc sedět nechtěl, ale měl slíbené odměny. Ted mu bude 5 a sešit úplně v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
369
17.2.15 14:27

Ahoj, skolkovym bacilem jsme si ez doma vsichni prosli ;-)

Zkus prave mleko vyradit. Obchody jsou plne alternativ, musis se jen po nich divat. Delezita jsou nejen probiotika, ale hlavne prebiotika. Zdrojem muze byt treba domaci kvasene zeli.

Omezit cukr, bilou mouku, uzeniny, maso… mimochodem 19.2. zacina pust, treba si telo rika o ocistu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama