Antidepresiva a léky na migrénu

Anonymní
12.4.16 11:34

antidepresiva a leky na migrenu

Ahoj beru ctyri dny antidepresiva a dneska me hrozne boli hlava muze to byt uz nebo teprve nezadouci ucinek???A myslite ze si muzu vzit nejaky prasek treba paralen?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
12.4.16 11:45

Můžeš si vzít paralen nebo ibuprofen.
Může to být shoda náhod nebo nežádoucí účinek, který přejde nebo přetrvá. To ti nikdo neřekne.

Trpím na migrény a nedávno jsem měla lék, který mi se začátku (cca více jak týden) migrény zhoršoval, pak to přešlo. Takže bych tento problém asi hlídala a pokud by jsi měla pocit, že něco není dobře, tak bych kontaktovala lékaře.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
12.4.16 11:45
@Anonymní píše:
Ahoj beru ctyri dny antidepresiva a dneska me hrozne boli hlava muze to byt uz nebo teprve nezadouci ucinek???A myslite ze si muzu vzit nejaky prasek treba paralen?

Můžete každý lék na bolest, co je běžně dostupný. Co já vím, tak tam žádná kontraindikace není. Podle jedné migrény bych neposuzovala vedlejší účinky léku. To s tím vůbec nemusí souviset. Kdyby to přetrvávalo delší dobu, tak pak ano, mohlo by to být tím.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
12.4.16 12:26

Dlouhodobě beru AD a trpím na silné migrény, které nejsou spojovány s AD. Na záchvaty beru relpax (sumatriptan), běžná analgetika nesmím vůbec.

• Nahlásit
  • Citovat
35642
12.4.16 12:30

Kdyz nekdo rika, ze ma migrenu, tak se nejdriv zeptam, co tim mysli. tak 50% lidi rika migrena kazde silnejsi bolesti hlavy.
druha otazka se nabizi sama i laikovi - jaka antidepresiva? I jen kategorii antidepresiv je nekolik, natoz konkretnich ucinnych latek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7779
12.4.16 14:16

Migrena, je bolest hlavy ktera tepe ve spanku, trpím na migrenu, beru na ni leky a mam i antideprsiva, migrena zaleži jak se ta bolest hlavy projevuje migrena boli jinak, nevim jak to napsat, ja když mam miigrenu a pozde si vezmu prašek tak me boli i dva dny tedka mam i antidepresiva, po kterych bych ji nemela mit tak často, mam to 4X do mesíce, mela to tak i mamka. a jake antidepresiva bereš? a chodíš na neurologii?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.4.16 16:50

Beru Itakem ale teprve 6 dní tak nevím co na to můžu a co ne…

• Nahlásit
  • Citovat
Orr
16
13.4.16 15:16

Co si třeba přečíst příbalový leták? Co se léků na migrénu týče (obvykle triptany), tak ty bys neměla vůbec, obyčejná analgetika (paralen a pod.) sice nejsou optimální, zvyšuje se riziko vedlejších účinků, ale stále je to riziko poměrně malé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
31.1.18 17:55

Kombinace antidepresiv a triptanů není vhodná, vzájemně se ovlivňují. Měla jste migrény ještě než jste zčala užívat AD? :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.12.18 10:16

Ahoj holky, ozivuji diskuzi, od puberty trpim na migreny, pri zachvatu (vetsinou tridennim) beru sumatriptany, asi dva tydny beru sertralin a psychiatricce jsem o sumatriptanu rikala, ted jsem mela tridenni migreny a porad me divne poboliva hlava i kdyz uz mam po migrenach, myslite ze to muze byt uzivanim obou leku? Na kontrolu k psychiatricce jdu az na konci ledna, jasne zavolat ji, ale jestli s tim mate nekdo zkusenost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.12.18 23:20

Ahoj,léčím se už 12let s hormonálním typem migrény a beru k tomu i AD.Poté,co jsem dostala AD,tak mi okamžitě sebrali triptany,to se prý dohromady nesmí!Takže mi nakonec dala doktorka Indometacin čípky.Ale musím si fakt hlídat první příznaky,abych to podchytila včas.Ty triptany byly samozřejmě na migrénu lepší.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
16.12.18 01:13

Já beru AD a sumatriptan dohromady 10 let. Jinak to nejde. A problémy nemám.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama