Antidepresiva a nepřetržitý provoz

156
24.5.17 15:22

Antidepresiva a nepřetržitý provoz

Zdravím.

Po skoro 6 měsících na úřadě práce jsem si, našla sama, zaměstnání.
Bavilo by mě. Dnes jsem byla na pohovoru, pán by mě ihned vzal.

Bohužel, jde o 12 hodinové směny a nepřetržitý provoz. O co jde?

Vezmu to ve zkratce.

Ač mám Bc. tak nemohu sehnat práci v oboru a navíc beru léky - pět let antidepresiva.

Já, která jsem vždycky říkala, že mě se to stát nemůže. Tehdá jsem dodělávala státnice. Brala jsem je rok.
Teď je to o 4 roky více a já cítím a vidím, že myšlení, pochopení je někde jinde. Jsem jakoby v útlumu - kolikrát jsem měla pohovor na vysokou pozici, ale nebyla jsem schopna se na test naučit. Dřív stačilo se na test podívat a vše bylo v hlavě: nyní jsem ztrávila od vysoké týden u 5A4 a stejně, opravdu, nic v té hlavě nezůstalo: pohovor-test jsem vzdala, ač byl na mnou pozici, v kanceláři, za pěkný plat. Nemělo smysl chodit.

Můj lékař mě uvidí za týden, rozhodne se, zda mi po 5 letech! zase sníží dávku a zda je čas pomalu vysazovat. Na můj " nátlak " :)). Připadám si v pořádku, vidím, jak mě léky tlumí… Není jisté, zda mi dávku sníží.

K problému: ta nabídka práce, jak jsem psala, je na denní a noční, nepřetržitý provoz, 12cky. O co jde? Beru AD jak ráno (citalec-jeden), tak večer(esprital-půlku). A ty večer mě utlumí, uspí…

Máte někdo zkušenost? Úřad práce po mě chce (mám hodnou paní zprostředkovatelku, protože ví, že nejsem flákač), že stačí, aby mi lékař napsal, že nemohu dělat noční. Ale já práci chci, ale nevím co to udělá?? Nemáte někdo zkušenost?? Nebrat třeba 2× po sobě léky na noc? Bez nich, ale neusnu. Jsem v začarovaném kruhu:(( Nehledě na to, že jsem to zkusila a neusla, bylo mi špatně.

Lékaři jsem napsala email, jak to vidí, zda by vzkaz pro ÚP šel napsat. Zatím se neozval.

Už mi hrabe: půl roku bez práce. Jinak se cítím lépe, těšila jsem se do své bývalé práce celou zimu ( sezónní zaměstnání ), ale došlo ke změnám a místa jsou nyní výhradně pro skupiny, které se špatně zaměstnávají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
24.5.17 15:26

S tvojí diagnózou do nepřetržitého provozu nechoď.
Ty problémy se ti zhorší.
Mám s tím zkušenost.
Navíc to ani utlumená nedáš.

• Nahlásit
  • Citovat
156
24.5.17 15:30

Ano, uvědomuju si to. Navíc při ranní směně jsem za rok přibrala 10+kg. Z 40 kg na 50+kg a jsem za to moc ráda :) ÚP, ale chce, což chápu, papír: lékař mi ještě neodepsal a mě docela chytá stres.

V mém okolí je 99% práce na směny:( A do zaměstnání už potřebuji. Popravdě, nebýt tehdá přítele, se kterým jsem dodnes už tu nejsem. 3 roky pekla, myšlenky na sebevraždu, nechuť do života, deprese a úzkosti. Hrozný. Kdyby mě nedotáhl k lékaři, nedala bych to. Jsem v pořádku, jako dřív, možná lépe. Poslední rok a něco určitě.

Jinak, léčila jsem se a léčím z úzkostně-depresivní poruchy následkem dlouhodobého stresu. Psychiatr, psycholožka a u ní sezení, následně psychoterapie-relaxace. Dostali mě z toho nejhoršího. Teď, už " jen " 1× za měsíc až 3 měsíce chodím k psychiatrovi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47759
24.5.17 15:33

A neni moznost aby ti lekar napsal jen jedny AD na vecer? Antidepresiva take beru, ale jen jedny a vzdy vecer. Kdyz jsem sla na nocni, tak jsem se domluvila s lekarem, ze si prasek vezmu az rano po sichte a po posledni nocni si ho rano nebrala, ale brala ho az vecer. Ucinost AD se tim nesnizila, a taky na muj natlak ted davku snizuju, nechci je brat je do konce zivota.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
156
24.5.17 15:35

Není. Zkusila jsem ty ranní vysadit ( neví o tom ), po 4 dnech jsem měla stavy, kdy jsem myslela, že chcípnu :( První dny v pořádku, cítíte se líp, free, svěží :) A pak to přišlo: nemohla jsem, ani dojít z obýváku do kuchyně a to máme propojené, hlava se mi málem pozvracela, tlukot srdce, pocení, zima… Prostě, asi absťák, nevydržela jsem a musela si po 4 dnech dát ranní dávku a vše bylo za několik hodin v pořádku.

Navíc, směny jsem zažila jako brigádník při škole a nejsou pro mě - hubnula ( 170 cm/40 kg )jsem a to jsem neměla léky. Navíc, prozatím, lékař trvá na obou lécích, jak jsem psala o snižování - postupném vysazování bude teprve přemýšlet na mé další návštěvě.

Ranní směny, hlavně manuálně nyní, mi vyhovují. Nejsem, aspoň to tak citím na nějaké sezení v kanceláři a čučení do pc. Bude to znít divně, ale nejlíp mi bylo venku, za každého počasí, dělat rukama a možná, pro někoho, podřadnou práci - práce pod obcí, ale mě se tam hodně líbilo a bavilo mě to. Titul, vzdělání všechno šlo stranou a našla jsem se v tomhle, a ani mi to nevadilo. Naopak, dokázala jsem si představit to dělat stále.

Nevím, zda za to mohou AD, ale nejen teď na nějaké učení, chápání, papírování.

Chápu, že ÚP po mě chce papír aby věřili, že se léčím a nevymlouvám se. Ale docela se bojím - stresuji. Nějak to přišlo samo - sama to nechápu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.5.17 15:47

Tím, že ti dělá dobře manuální práce, je poznat, že jsi na tom ještě velice špatně po psychické stránce.
V prvním příspěvku jsi psala, že chceš kontrolovaně vysazovat.
Podle mě na to nejsi připravená.
Manuální práce je taková terapie.
Ať ti doktor napíše, že musíš dělat ranní směny.
První anonymní.

• Nahlásit
  • Citovat
47759
24.5.17 16:59

@Bike L nechapu proc chces snizovat davku, kdyz si 4 dny po vysazeni mela takove stavy :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
156
24.5.17 17:21

Tak mi lékař zaslal potvrzení emailem. Mám si to vytisknout a snad to bude stačit. Že potvrzuje, že nemohu vykonávat noční směny.

Holky, zeptám se já jako zapřísáhlý abstinent a odpůrce alkoholu (děda byl alkoholik ) mám najednou, trvá to asi 2 týdný, chuť každý den na pivo. Nevíte čím to? Kromě nápadu, že mi chybí vitamíny-hodně sportuji, závodím na kole.

Vysadit chci, protože… Je nejvyšší čas, beru je už dlouho, cítím se lépe a hodně mě tlumí (nemyslím jen chápání, ale občas zapomenu, sexuální život je na nule a to mám 6 let partnera. atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama