Antidepresiva a nežádoucí účinky.

52
5.4.20 04:05

Antidepresiva a nežádoucí účinky.

Ahoj. Mám už druhé AD a bohužel vůbec nedávám nežádoucí účinky. Je mi po nich vážně zle. Trpím úzkostí, panickou atskou, OCD, hystericky se bojím smrti a že umiram. Pořád na to myslím až se úplně vypsychuju… První AD byl Sertralin a bylo to hrozný. Mdloby, blbě jsem videla, zle od žaludku a brečela jsem že už to nezvládnu. Musela jsem je po 2 dnech přestat brát. Zmenila jsem myšleni a udělala v životě radikální změny. Můj stav se zlepšil ale občas se vrátila deprese. Napsala mi tedy citalec 20, první týden půlku po týdnu celý. Dlouho mi trvalo než jsem se odhodlala ho začít užívat protože jsem se bála vedlejších účinků. Po 3 týdnech jsem se hecla a nabrala ho. Hrůza opět zacla. Mám ho 3 den a otejkaj mi ruce, blbě vidím, jsem malatna, je mi na zvracení, zpomalena a dneska opět panika že umřu, přemlouvání o zavolání sanitky. Nedavam to. Jsem na to opravdu slabá. Snažím se to přetrpet ale nejde to.
Hlavně si nedovedu představit že v tomhle stavu jdu do práce. Dělám prodavačku a jsem tam úplně sama. Před tím jsem byla 14 dnů v poho až na občané deprese a po prášku ten kolotoč na novo. Nevíte, jestli jsou nějaké AD bez takových vedlejších účinků? Nebo zkusit nabírat ještě pomaleji a třeba po čtvrtkach? Já už nevím. Co dělat. Můžu popř. Kombinovat citalec 20 a neurol 0,25 či místo neurolu atarax?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
34453
5.4.20 07:26
@Lalandy píše:
Ahoj. Mám už druhé AD a bohužel vůbec nedávám nežádoucí účinky. Je mi po nich vážně zle. Trpím úzkostí, panickou atskou, OCD, hystericky se bojím smrti a že umiram. Pořád na to myslím až se úplně vypsychuju… První AD byl Sertralin a bylo to hrozný. Mdloby, blbě jsem videla, zle od žaludku a brečela jsem že už to nezvládnu. Musela jsem je po 2 dnech přestat brát. Zmenila jsem myšleni a udělala v životě radikální změny. Můj stav se zlepšil ale občas se vrátila deprese. Napsala mi tedy citalec 20, první týden půlku po týdnu celý. Dlouho mi trvalo než jsem se odhodlala ho začít užívat protože jsem se bála vedlejších účinků. Po 3 týdnech jsem se hecla a nabrala ho. Hrůza opět zacla. Mám ho 3 den a otejkaj mi ruce, blbě vidím, jsem malatna, je mi na zvracení, zpomalena a dneska opět panika že umřu, přemlouvání o zavolání sanitky. Nedavam to. Jsem na to opravdu slabá. Snažím se to přetrpet ale nejde to.
Hlavně si nedovedu představit že v tomhle stavu jdu do práce. Dělám prodavačku a jsem tam úplně sama. Před tím jsem byla 14 dnů v poho až na občané deprese a po prášku ten kolotoč na novo. Nevíte, jestli jsou nějaké AD bez takových vedlejších účinků? Nebo zkusit nabírat ještě pomaleji a třeba po čtvrtkach? Já už nevím. Co dělat. Můžu popř. Kombinovat citalec 20 a neurol 0,25 či místo neurolu atarax?

Zavolej svému psychiatrovi, nechtěj určovat dávkování AD po internetu od cizích lidí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
579
5.4.20 07:48

Podle mě to nemůže snad z těch léků ani být, ale máš to v hlavě. A vyvolavas si to sama, soustredis se na to, pozorujes se a hledáš. Buď to chceš brát a vydržíš to, protože po 3 dnech fakt nepoznáš rozdíl a nebo nechceš a budeš dál psychicky úplně v háji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21280
5.4.20 08:54

A proč je teda chceš brát když jsi bez nich byla v pohodě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17880
5.4.20 09:15

Potřebuješ vydržet, než AD naběhnou, trvá to pár týdnů, ale pak nežádoucí účinky skončí. Při nejhorším psychiatr může zkusit jiné léky, které budou mít jiné vedlejší účinky - ale primárně se začíná u jemnějších léků, a čeká se, co to udělá.

To že mají z počátku vedlejší účinky, znamená že zabírají. Léky které skutečně něco dělají, mívají vedlejší účinky a čím horší věci potřebují zvládnout, tím těch účinků může být víc. Chemoterapie u rakvoiny je hrozná, ale bez ní je variantou hodně krutá smrt. No a ty léčíš rakovinu duše.

A ano - atarax a nebo neurol máš právě proto, aby si snáze snášela ten násutp nežádoucích účinků - podobně jako k chemoterapii se dávají různé podpůrné léky, aby to nebylo tak strašné. Takže ano, pokud si dostala na počáteční stádia neurol, tak teď slupni čtvrtku a zapij ji kafem, nebo silným čajem. pokud by ti do půl hodiny nebylo o fous líp, tak za hodinu od té doby, co si dáš tu čtvrtku, tak si dej druhou.

A na spaní si případně dej ten atarax. (neurol na spaní není dobrý nápad, ničí spánkovou architekturu)

Sanitku si fakt nevolej - neumřeš, primárně se díky těm lékům zvyšuje úzkost a většina těch příznaků je hlavně tvoje panika.

Stáhni si tuhle aplikaci http://nepanikar.eu/ a minimálně se podle ní uč dechová cvičení, co úzkost dost efektivně snižují, ale klidně používej všechny ostatní funkce, je to dost užitečné.

A zároveň si objednej tuhle knihu https://obchod.portal.cz/…e-z-uzkosti/ a začni hledat na internetu psychoterapeuta/ku, co ti připadá sympatický/á, ke komu se zkusíš objednat až zaberou léky a skončí karanténa.

V případě dalších podobných mizerných stavů taky můžeš volat na linky důvěry, jsou tu právě od toho - nebudeš otravovat a uleví se ti víc, když veci řekneš nahlas, než když je jen napíšeš. Je jedno na kterou budeš volat a klidně můžeš volat opakovaně. Je to anonymní, kdykoliv to můžeš položit a linkařům fakt nevadí, pookud budeš nadávat, plakat a nebo jen mlčet.

http://www.capld.cz/linky-duvery-cr

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17880
5.4.20 09:16
@ka2ka píše:

No protože nebyla v pohodě, ale byla na tom tak mizerně, že se dokonce dokopala jít k lékaři pro léky. Jen teď, když nad její psychikou má vládu panika, posílená vedlejšmi příznaky, tak jí to připadá, že to vlastně byla pohůdka. Nebyla - ale to přes tu paniku zakladatelka nevidí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52
5.4.20 12:34

@Ou Hrozně moc ti děkuji za normalni a stručný komentář který mi opravdu pomůže. Ona je totiž psychika opravdu mocná čarodějka a dokáže neuvěřitelný věci což chápe jen člověk, který něco podobného zažil. Já myslela že deprese je to nejhorší co mě může potkat a ono prd. Dekuju ti za vysvětlení a za opravdovou pomoc. Zkusím zavolat doktorce a domluvit se s ní aspoň na ty ctvrtce nebo tak něco. Aspon pro ten můj pocit. Jen si nedokážu představit co to musí bejt za léky když dokážou na začátku vše zhoršit. Nemám s timhle vůbec žádný zkušenosti… Můžu se tě prosím tě zeptat, to až budu vysazovat, budu zažívat zase vedlejší učinky? To, že se musí pomalu vysazovat znamená, že jsou vysoce návykové?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6216
5.4.20 12:49

Ou neni zdravotnik. Res to s lekarem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52
5.4.20 12:59
@ka2ka píše:

Protože to, že úzkost a panicky ataky na chvíli zmizej neznamená, že je člověk vyléčený. Navuc mám další problémy který řešit musím. Třeba moje OCD. Moje kompulze je věčně všechno utirat, mýt, dezinfikovat a pocit věčně špinavých rukou. Všude vidím špínu kterou musím uklidit. Jenže teď je situace, kdy mi moje porucha je vlastně přínosem a já ji nemusím potlačovat. Teď je to fajn… Až to šílenství s koronavirem skončí, bude to opět něco, co budu muset potlačit. Moje obsese je třeba nevytazena žehlička na vlasy z elektriky. Momentálně nikam krom práce nechodím a vzhledem k tomu, že musím nosit culik kvůli rousce, vlasy si nezehlim a táta je doma takže když mu napíšu, vytáhl by ji. Jinak vidím katastrofické scénáře které mě donutí auto na půlce cesty do práce otočit a jet domů zkontrolovat žehličku. To, že jsem se před tím necítila špatně neznamená, že mi nic není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52
5.4.20 13:06
@Baruunečka píše:
Podle mě to nemůže snad z těch léků ani být, ale máš to v hlavě. A vyvolavas si to sama, soustredis se na to, pozorujes se a hledáš. Buď to chceš brát a vydržíš to, protože po 3 dnech fakt nepoznáš rozdíl a nebo nechceš a budeš dál psychicky úplně v háji.

Beru je, aby mi od tohohle pomohly. Snažím se to vše neřešit. Moje hlava si ale dělá svoje a já i když se jí snažím krotit, je mi to k ničemu.
Pred koronou jsem si mohla kdykoliv zajít k doktorce aby mě zkontrolovala jestli neumírám z čehož já mám úplně paniku. (mám v tomhle směru skvělou lékařku která mi tím hrozně pomáhá). Takže jsem byla v rámci možností v klidu protože mě kontrolovala. Teď k ní nemůžu takže je jasný že se moc kontroluji sama. Nebyla jsem si jistá tím, jestli ten neurol můžu kombinovat s citalecem tak jsem ho nejedla. Bylo mi blbý otravovat lékařů o víkendu tak jsem se tu zeptala. Teď vím, že můžu tak snad to bude lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21280
5.4.20 13:54
@Lalandy píše:
Protože to, že úzkost a panicky ataky na chvíli zmizej neznamená, že je člověk vyléčený. Navuc mám další problémy který řešit musím. Třeba moje OCD. Moje kompulze je věčně všechno utirat, mýt, dezinfikovat a pocit věčně špinavých rukou. Všude vidím špínu kterou musím uklidit. Jenže teď je situace, kdy mi moje porucha je vlastně přínosem a já ji nemusím potlačovat. Teď je to fajn… Až to šílenství s koronavirem skončí, bude to opět něco, co budu muset potlačit. Moje obsese je třeba nevytazena žehlička na vlasy z elektriky. Momentálně nikam krom práce nechodím a vzhledem k tomu, že musím nosit culik kvůli rousce, vlasy si nezehlim a táta je doma takže když mu napíšu, vytáhl by ji. Jinak vidím katastrofické scénáře které mě donutí auto na půlce cesty do práce otočit a jet domů zkontrolovat žehličku. To, že jsem se před tím necítila špatně neznamená, že mi nic není.

tohle já chápu taky jsem schopná všechno x krát kontrolovat a pak sama sebe přesvědčit že jsem to nekontrolovala, jen tak mě napadlo nepomohlo by ti si třeba vyfotit že jsi sto fakt vytáhla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52
5.4.20 17:58

@ka2ka No naučila jsem se třeba že se štipnu abych si to nějak vštípila že jsem ji opravdu vytáhla. Docela to pomáhá. Zkusím s tou fotkou, třeba to bude lepší. Děkuji za nápad :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat