Antidepresiva a pocity na zvracení

120
13.9.21 12:02

Antidepresiva a pocity na zvracení

Ahoj

chtěla jsem se zeptat, jaké jsou vaše zkušenosti s pocity na zvracení a bolestí žaludku, jakožto vedlejšího nežádoucího účinku u antidepresiv

Za jak dlouho tyto vedlejší účinky vymizí anebo máte zkušenost s antidepresivy, ze kterých vám nebylo špatně od žaludku?

Já momentálně užívám prothiaden, ze kterého jsem neměla žádné vedlejší účinky, ale bohužel už jsem ho behem dvou měsíců musela dvakrát navyšovat a tak se bojím, že mi přestane fungovat a budu muset hledat jiné antidepresivum

Úzkostné stavy mi začaly po prodělaném zánětu žaludku, takže se bojím těch nežádoucích účinků antidepresiv na žaludek, aby mi ty úzkostné stavy ještě nezhoršily :?

Děkuju moc všem už je mi ze sebe fakt do breku :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
73
13.9.21 12:08

Já tyhle problémy měla hned první den nasazení AD. Trvalo to asi týden. Psychiatrička mi doporučila na nějaký čas snížit dávku a poté najet zase zpátky. Pomohlo to. Tělo jak na to není zvyklé tak se s tím takhle vypořádává. Zkus se poradit s doktorkou, přilpadně kdyby to nepomohlo tak změnit AD. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
302
13.9.21 12:26

Ahoj, to je zajímavé téma. Před dvěma lety jsem prodělal salmonelu a nakonec jsem se jí zbavil, ale od té doby mě začala antidepresiva hodně dráždit žaludek, přičemž nejhorší byl asi Zoloft. Špatně od žaludku je také například po Venlafaxinu, Agomelatinu, nebo Brintellixu. Dobré zkušenosti mám s Citalecem, Cipralexem, Arketisem, nebo Aurorixem. Tyto vedlejší účinky by měly odeznít tak do týdne, maximálně do dvou. Bohužel nelze přesně říct, který lék by ti vyhovoval, neboť nežádoucí účinky v oblasti zažívání jsou velmi častým nežádoucím účinkem většiny antidepresiv.

Každopádně bych také doporučoval nezatěžovat žaludek (vyhýbat se tučným a smaženým jídlům) i s ohledem na zdravotní potíže, které si měla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
120
13.9.21 12:52

@sanysas

děkuji moc za rychlou odpověď

A mohla bych se jenom zeptat, jaká antidepresiva užíváš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
120
13.9.21 13:05

@Mr.Unlucky

Taky moc děkuji za rychlou odpověď :)

Já jsem si našla, že 0 vedlejší účinek na žaludek má dosulepin ( prothiaden ), miamserin, agomelatin, mirtazapin, a bupropion pouze minimální

Ale přesně, jak říkáš většina antidepresiv způsobují žaludeční problémy

A mohla bych se ještě zeptat, ty antidepresiva, která jsi uvedl, jako ta lepší na žaludek, to znamená, že ti po nich bylo špatně jenom na začátku anebo pořád, ale jenom trošku?

Děkuju moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
120
13.9.21 13:31

@Mr.Unlucky

Promiň, teď jsem si ještě jednou přečetla tvůj příspěvek a našla tak odpověď na mou otázku :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4159
13.9.21 16:52
@Brit123 píše:
Ahoj

chtěla jsem se zeptat, jaké jsou vaše zkušenosti s pocity na zvracení a bolestí žaludku, jakožto vedlejšího nežádoucího účinku u antidepresiv

Za jak dlouho tyto vedlejší účinky vymizí anebo máte zkušenost s antidepresivy, ze kterých vám nebylo špatně od žaludku?

Já momentálně užívám prothiaden, ze kterého jsem neměla žádné vedlejší účinky, ale bohužel už jsem ho behem dvou měsíců musela dvakrát navyšovat a tak se bojím, že mi přestane fungovat a budu muset hledat jiné antidepresivum

Úzkostné stavy mi začaly po prodělaném zánětu žaludku, takže se bojím těch nežádoucích účinků antidepresiv na žaludek, aby mi ty úzkostné stavy ještě nezhoršily :?

Děkuju moc všem už je mi ze sebe fakt do breku :zed:

Ahojki, já brala14 druhů AD, Prothiaden tedy ne a blbě mi bylo jen po Brintellixu, ale to tak, že jsem asi 2 měsice každé ráno zvracela. Nepomohlo ani snížit dávku o polovinu, musela jsem ho vysadit. Určitě je dobře AD nejíst nalačno a hodně zapít. Pokud je ti blbě od žaludku delší dobu, určitě se pořád s psychiatrem. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
120
13.9.21 18:39

@Lollitka

Děkuju moc za odpověď :kytka:

Hodně jsem teď pročítala příspěvky o antidepresivech na emiminu a jenom žasnu, co všechno jsi už musela vydržet Vůbec nechápu, kde na to bereš sílu

Jsi moc hodná, že se snažíš každému poradit a pomoci :srdce: :srdce: :srdce:

Mooooc děkuju tady za všechny :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
19.9.21 14:03

@Brit123 ahoj, už sa ti polepšilo? Ja berú 10.den a teda tiež mi rozhasilo zažívání, co člověku na psychike míč neprida🙈 :? Berem Argofan 75 pol tablety na uzkosti a pomaly sa to lepsi :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4159
19.9.21 17:10
@Brit123 píše:
@Lollitka

Děkuju moc za odpověď :kytka:

Hodně jsem teď pročítala příspěvky o antidepresivech na emiminu a jenom žasnu, co všechno jsi už musela vydržet Vůbec nechápu, kde na to bereš sílu

Jsi moc hodná, že se snažíš každému poradit a pomoci :srdce: :srdce: :srdce:

Mooooc děkuju tady za všechny :kytka:

Děkuji, no já mám už fakt hodně zkušenosti s léky i s diagnózami. Brala jsem 52 druhů psychiatrických léků, nejvíce tedy antipsychotik. Vím, že u každého se to projevuje jinak, každý jinak reaguje na leky… Ale snažím se sdílet své zkušenosti. No zažila jsem si toho dost, teď jsem po 23.hospitalizovana za 12 let. Tak uvidíme, co bude dál. A ty se lecis s čím? Chodíš i na terapie? Držím moc palce. A jak to dopadlo a těmi AD?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
120
19.9.21 20:19

@Lollitka

Já začala brát prothiaden 25 mg 3× denně Vedlejší účinky jsem neměla žádné Po čtrnácti dnech začal fungovat a byla to velká úleva :) Paradoxně mě úplně přešly pocity na zvracení, které jsem předtím občas měla a přikládala je mým problémům se žaludkem ( prodělaný zánět)

Takže momentálně jsem happy a doufám, že to tak vydrží co nejdéle

Mně po prodělané erozivmí gastritidě začaly úzkosti

Psychoterapii mám online, ale zabraly až ty antidepresiva

Tak hlavně, že je ti v léčebně o něco lépe Je to fakt svinská nemoc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat