Antidepresiva a rakovina

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.17 13:43
Antidepresiva a rakovina

Ahoj.Dnes mám začít brát. Jako vzácný nežádoucí účinek v letáku uvádějí rakovinu :( Docela mě to děsí. Asi nemá moc smysl nad tim hlobat, co? na klidu to člověku vážnê nepřidá. Je tu snad někdo, kdo tyhle prášky bral a měl potom rakovinu? i když samozřejmě nikdo nedokáže, že to má souvislost :think:

Reakce:

SvobodovaH
Kecalka 114 příspěvků 05.01.17 13:46

Sice nemám zkušenosti s braním antidepresiv, ale tím bych se moc netrápily, co je napsaný v nežádoucích účincích. To byste se z toho musela zbláznit. Nemyslete na to :) přeju hodně zdraví a hlavne ať je vám brzy líp.

Ester13
Kelišová 5818 příspěvků 05.01.17 13:54

Vůbec nad tím neuvažuj. Oni tam musí napsat všechno, i když si nejsou jisti, že za to mohou ty léky. Rakovina se u někoho mohla vyvolat stresem, a stavy, na které potřeboval AD. Farmaceutické firmy se tak chrání. Ve Tvém stavu příbaláky vůbec nečti. Brzy bude lépe.

Ou
Kelišová 5161 příspěvků 05.01.17 13:56

Na rakovinu umře každý, kdo se jí dožije.

Jinak strach který velí nebrat léky jsou jen další symptom deprese, symptom, kterým se snaží udržet u kormidla, nevrátit vám váš původní život a sebrat ještě víc, než si vzala doposud.

Stejně tak nápady jako že je budete dávkovat podle svého, budete na ně pít alkohol, nebo je už nepotřebujete a vysadíte je podle nálady…

SvobodovaH
Kecalka 114 příspěvků 05.01.17 13:57

@Ester13 naprosto souhlasím

malinika
Kelišová 5729 příspěvků 05.01.17 13:57

A víš jaký je hodně častý vedlejší účinek dlouhodobého stresu a celodenního napětí? Mimo jiné také ta rakovina. Z toho mi vychází, že antidepresiva jsou v oprávněných případech cestou menšího zla. ;)

SarkaNovo
Závislačka 3447 příspěvků 05.01.17 13:58
@Anonymní píše:
Ahoj.Dnes mám začít brát. Jako vzácný nežádoucí účinek v letáku uvádějí rakovinu :( Docela mě to děsí. Asi nemá moc smysl nad tim hlobat, co? na klidu to člověku vážnê nepřidá. Je tu snad někdo, kdo tyhle prášky bral a měl potom rakovinu? i když samozřejmě nikdo nedokáže, že to má souvislost :think:

To je skoro u každých léků napsaný. I u antikoncepce.

Borrealis
Ukecaná baba ;) 2124 příspěvků 05.01.17 14:06

Příbalové letáky píší právníci, z toho je třeba vycházet a tak se u mnoha léků setkáte s " nežádoucími účinky" typu : neštovice, svrab a kurděje či krátkozrakost

dávaj tam prostě všechno, i nesmysly, aby se předešlo soudům

mmch, po velkém stresu a i po těžké neléčené depresi přichází nádorová onemocněji četněji než u srovnatelné populace bez stresu, bez deprese

proto léčte depresi, držím palce :kytka:

ka2ka
Extra třída :D 12925 příspěvků 1 inzerát 05.01.17 14:25
@Ou píše:
Na rakovinu umře každý, kdo se jí dožije.

Jinak strach který velí nebrat léky jsou jen další symptom deprese, symptom, kterým se snaží udržet u kormidla, nevrátit vám váš původní život a sebrat ještě víc, než si vzala doposud.

Stejně tak nápady jako že je budete dávkovat podle svého, budete na ně pít alkohol, nebo je už nepotřebujete a vysadíte je podle nálady…

nechápu myslíš že nikdo nepřežije rakovinu? To je snad blbost ne?

malinika
Kelišová 5729 příspěvků 05.01.17 14:35

@ka2ka To bylo myšleno v jiném kontextu. Alespoň já to pochopila tak, že rakovina tě potká třeba v 90 letech (pokud v té době budeš ještě naživu a neumřeš v 80 třeba na infarkt). ;)

lili355
Kecalka 144 příspěvků 05.01.17 15:00

Ja si myslim, ze je lepsi zacit brat antidepresiva a neresit tyhle opravdu hooodne vzacne vedlejsi ucinky (navic ta rakovina neni ani prokazana, ne?). Ono si staci precist pribalovy letak k antibiotikum nebo antikoncepci a je to to samy v blede modrym.
Kdyz jsem zacinala AD brat, tak uz mi bylo tak zle, ze jsem myslela, ze si neco udelam, takze jsem vedlejsi ucinky ani moc neresila. Je ale dobry si letak precist, protoze takove ty caste vedlejsi ucinky (prvni 2-3 tydny po nasazeni), potkaji vetsi :palec: nu lidi, tak abyste nebyla zbytecne vyplasena a pocitala s tim, ze prvni tyden muzou byt tezky. Ale pak bude lip!

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Restaurace bez dětí: Diskriminace, nebo dobrý nápad?

Rozhodnutí Davida Salomona, že děti v jeho restauraci nejsou vítány, se sešlo... číst dále >

Články z Expres.cz

Šafářová oslavila Fed Cup s parťačkami i přáteli. Plekanec ale pořád nikde!

Tenisovou kariéru sice pomalu končí, přesto si Lucie Šafářová náramně... číst dále >

Richard Genzer o StarDance: Tanec jsem definitivně pověsil na hřebík, už podruhé

V sobotu nečekaně vypadl v rozstřelu s Daliborem Gondíkem, kterému diváci... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: když se manželství unaví, je třeba radikální změna

Manželé Dana a Vladimír vychovávají kromě svých vlastních dětí i vnuka Míšu,... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >