Antidepresiva a sklenka vína

Anonymní
25.4.21 12:15

Antidepresiva a sklenka vína

Ahoj, bohužel jsem se své lékařky na toto nezeptala a teď trošku tápu, zda si při užívání AD (citalec 10mg večer ) mohu dát sklenku vína… Nepotřebuji nutně,,nasávat,, ale mám dnes narozeniny a ráda bych si jednu dala, nebo třeba s partnerem u večeře apod… :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9479
25.4.21 12:18

Ja beru cipralex 5mg a obcas si sklenicku dam. Ale fakt jen jednu, ne vic nez dve deci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16388
25.4.21 12:28

Na jaká antidepresiva? U některých to je vyloženě nebezpečné, u některých to zesiluje jejich efekt, takže často naskočí nežádoucí účinky, u některých to vede jen horším kocovinám a zničenějším játrm.

Obecně základní pravidlo je na prášky nepít alkhol. On je navíc alkohol depresogenní, tudíž sám o sobě tvůj stav dlouhodobě zhoršuje.

pokud nebudeš pít červené víno na IMAO, tak tě jedna sklenčika nezabije, ale tušíš, že k oslavě a přípitku není alkohol nezbytně důležitý, že?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
199
25.4.21 12:51

@Ou psala jsem jaká AD v dotazu, jsou slabounka žádný driák. Vím že není alkohol nezbytně nutný k přípitku, jen mě zajímá zda si vůbec někdy mohu dát deci vína.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.4.21 12:54

@sakota Děkuji za zkušenost, u mě je sklenička jen deci, kolikrát mám 1 za měsíc chuť dat si k večeři nebo jen tak o víkendu když se griluje. Ale bohužel jsem se lékařky nezeptala zda to možné je.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.4.21 13:08

Beru Asentru a lékař mi řekl, že jedna sklenka občas nevadí. Takže deci vína bych fakt neřešila.

• Citovat
  • Nahlásit
9304
25.4.21 14:39
@Anonymní píše:
Beru Asentru a lékař mi řekl, že jedna sklenka občas nevadí. Takže deci vína bych fakt neřešila.

Je to tak, když jsem brala Sertralin, taky mi to Dr. tak říkala. Brala jsem ho ráno, takže když jsem si dala sklenku večer, nemělo to vliv na funkci:) Ale všeho s mírou, no. A výborná je i nealkohol. Bohemka (sekt), nebo si dej střik, ke grilování mám ráda třeba nealko ovoc.pivo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2738
25.4.21 14:41

Jez do polosyta, pij do polopita, prijdou ti dlouha leta. Toz asi tak. Hezke narozeniny preju. M :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.4.21 14:56

@Jahudka82
Děkuji za zkušenost, nealko pivo i ovocné piju v létě normálně protože kolikrát nevím kdy budu muset sednout za volant a hlavně nějak alkoholu neholduji, kromě teda sklenky vína při nějakých událostech. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.4.21 14:57

@katalyzator Děkuji ;)

• Citovat
  • Nahlásit
2993
25.4.21 16:26

Na antidepresiva alkohol nepiju. Za ty následky mi to nestojí. Ale mě třeba víno prostě nechutná a pivo se dá snadno nahradit :mrgreen:. Vím, že ségra si objednává víno bez alkoholu na internetu a jednou za čas si s partnerem lahvinku dají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3802
25.4.21 17:11
@Anonymní píše:
Ahoj, bohužel jsem se své lékařky na toto nezeptala a teď trošku tápu, zda si při užívání AD (citalec 10mg večer ) mohu dát sklenku vína… Nepotřebuji nutně,,nasávat,, ale mám dnes narozeniny a ráda bych si jednu dala, nebo třeba s partnerem u večeře apod… :kytka:

Ahoj,
nám přímo v léčebně říkali na psychoterapeutickém pobytu, že můžeme malé pivo, nebo decku vína. Citalec jsem brala taky, 40 mg a vypila jsem na něj jednou celou lahev vína a nic se mi nestalo a to jsem k němu ještě brala jiné léky. Ale to zas nedoporučuji, ale ta sklenka vadit na tak mini dávku Citalecu snad nebude. Mně bývalá psychiatrička říkala, že 10 mg Citalecu je placebo, proto mi to postupně navýšila na 40 mg. Jinak všechno nejlepší k narozeninám.
Ještě k tomu alkoholu, já beru antidepresiva a troje antipsychotika a zrovna nedávno jsem měla svařák 2 dcl. Ale je fakt, že jak těch léků beru víc, tak je mi pak někdy v noci hrozně divně po alkoholu, celou noc nespím, klepu se… proto jsem to hodně omezila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9304
25.4.21 18:35
@Murka píše:
Na antidepresiva alkohol nepiju. Za ty následky mi to nestojí. Ale mě třeba víno prostě nechutná a pivo se dá snadno nahradit :mrgreen:. Vím, že ségra si objednává víno bez alkoholu na internetu a jednou za čas si s partnerem lahvinku dají.

To máš recht, my už párkrát třeba když jsem byla těhotná, kojila nebo manžel jen držel svůj pravidelný jarní jaterní detox, narazili na moc dobré nealko bílé, ale ne všechna dealkoholiz. vína chutnají jako víno, no. Bohužel značku si už nevybavuju, ale objednali jsme si jednou i nealko ovoc. vína z Rybízák. cz a docela ušly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9304
25.4.21 18:44
@Lollitka píše:
Ahoj,
nám přímo v léčebně říkali na psychoterapeutickém pobytu, že můžeme malé pivo, nebo decku vína. Citalec jsem brala taky, 40 mg a vypila jsem na něj jednou celou lahev vína a nic se mi nestalo a to jsem k němu ještě brala jiné léky. Ale to zas nedoporučuji, ale ta sklenka vadit na tak mini dávku Citalecu snad nebude. Mně bývalá psychiatrička říkala, že 10 mg Citalecu je placebo, proto mi to postupně navýšila na 40 mg. Jinak všechno nejlepší k narozeninám.
Ještě k tomu alkoholu, já beru antidepresiva a troje antipsychotika a zrovna nedávno jsem měla svařák 2 dcl. Ale je fakt, že jak těch léků beru víc, tak je mi pak někdy v noci hrozně divně po alkoholu, celou noc nespím, klepu se… proto jsem to hodně omezila.

Tak ve svařáku je alkoholu podle mě minimum - většina se vyvari, kór v těch stáncích kde to pořád prihrivaji v těch varnicich. A v Plzni se na trzích, když ještě byly, dala koupit i nealko verze. Ale dělat svařák z nealko vína, to jsem sama doma ještě nezkoušela. V Kauflandu jsme si jednu dobu kupovali nealko vino zn. Schloss Somerau, jako pít se to dalo, ale tuhle jsme měli z Tesca výborný snad Chardonnay, a když jsem ho znovu chtela třeba za 2 týdny koupit, už jsem ho tam nenašla. Asi nejaka spesl akce… :think: Příp. různé ty sladaky typu Avanti, Hugo Spritz taky moc nemají, Frisco a Cidery jsou v létě taky fajn a mají jen 4,5%. Ale Bohemka je Bohemka, bílá i růžová, nám to s mužem fakt chutná :srdce: :mavam: :nevim: ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3802
25.4.21 18:53
@Jahudka82 píše:
Tak ve svařáku je alkoholu podle mě minimum - většina se vyvari, kór v těch stáncích kde to pořád prihrivaji v těch varnicich. A v Plzni se na trzích, když ještě byly, dala koupit i nealko verze. Ale dělat svařák z nealko vína, to jsem sama doma ještě nezkoušela. V Kauflandu jsme si jednu dobu kupovali nealko vino zn. Schloss Somerau, jako pít se to dalo, ale tuhle jsme měli z Tesca výborný snad Chardonnay, a když jsem ho znovu chtela třeba za 2 týdny koupit, už jsem ho tam nenašla. Asi nejaka spesl akce… :think: Příp. různé ty sladaky typu Avanti, Hugo Spritz taky moc nemají, Frisco a Cidery jsou v létě taky fajn a mají jen 4,5%. Ale Bohemka je Bohemka, bílá i růžová, nám to s mužem fakt chutná :srdce: :mavam: :nevim: ;)

Jj, asi ho tam moc není, ale tohle byl takový obchod s vínem, ne stánek, kde mají várnice. Jinak jj, Frisco piji a Cider taky, ale většinou jen jeden, aby mi nebylo blbě, ale zrovna Frisco mi hrozně chutná. Nebo si dám i jedno pivo, když je teplo, ale prostě nemůžu jako za dob studií, kdy jsem toho pila hodně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat