Antidepresiva a snažení o miminko

Anonymní
9.8.11 13:39

Antidepresiva a snažení o miminko

holky, plánuji druhé IVF asi až příští rok. Jsem nyní na tom špatně, chodím k psychologovi, nic mě nebaví, a jsem totálně unavená, trvá to už 3 roky.Mám šílené napětí. Užívala jste některá ADP při snaze o miminko? Nebo jaké máte příznaky vy? Jak udělat něco, co by vás bavilo? Začala jsem číst knížky a chodit cvičit. Poraďte :think:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

41882
9.8.11 13:58

Já jsem brala slabá AD -Cipralex 0,25mg jednou denně, nemělo to souvislost se snažením o mimi, ale s PP, to nebudu sáhodlouze rozepisovat :lol: , ale hned jak jsme se začali o prcka snažit, tak jsem se po domluvě s lékařem rozhodla AD vysadit..Bála jsem se, jak by to mohlo mimíska ovlivnit,..U mě to ovšem bylo jiné, protože jsem otěhu hned druhý cyklus, takže jsem pak neměla možnost posoudit, jak mi vlastně je bez nich a tak, zkrátka jsem to nestihla..
A jinak na Tebe AD působí dobře? Cítíš se lépe? Protože pokud Tě nic nebaví a tak, tak to možná nejsou AD přímo pro tebe, ty by Ti měli pomoct se od toho odpoutat a užívat života..Ne jak píšeš, aby jsi se cítila unavená a nic Tě nebavilo..To jsi s lékařem probírala?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.8.11 14:01

no já je právě ještě neužívám ty léky. Snažíme se 3 roky o mimi, a nejde to. Jsem denodenně vyčerpaná… nevím co dělat.

• Nahlásit
  • Citovat
41882
9.8.11 14:04

Aha, no tak to jsem špatně pochopila :oops: Já myslela, že už je užíváš. No upřímně si myslím, že by Ti rozhodně mohli pomoct, se od toho malinko odpoutat, poradila bych se s psychologem, ke kterému chodíš, zda by ti nenapsal doporučení k psychiatrovi, no a pak s ním probrat možnosti ohledně AD, pokud by jsi brala jen taková slabší, jako jsem měla já, tak případné vysazení po otěhotnění nezpůsobí žádné větší problémy..Nejhorší na AD je to, že když jse začneš užívat, tak né každé ti hned sednou, musí se najít to, co je pro Tebe vhodné, co pomáhá a to chvíli trvá, protože u AD je doba, kdy začnou působit například měsíc od první pilulky..ale za zkoušku nic nedáš, můžou opravdu výrazně pomoci :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13605
9.8.11 14:18

Ahojky, já užívám AD už v malém množství, a moc mi pomohly vrátit se do normálu. Taky se snažíme o mimi, teprve druhý cyklus a psychiatrička říkala, že vysazovat nemusím, není prokázaný, že by to mělo na mimi negativní vliv. Ba naopak, nedoporučují vysadit AD, hlavně ze dne na den! Protože pak se vše může vrátit a to je v horší podobě, taky vlivem hormonů v těhu. Takže AD bych se nebála, a věřím, že Ti také dokážou pomoci. A možná, jak se začneš cítít líp, příjde i miminko :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41882
9.8.11 14:19

panenko :mavam: :mavam: Tak to já jsem vysadila ze dne na den,.. :nevim: Ale je fakt, že to byla jen slabá dávka, nic zvláštního jsem na sobě po vysazení nezpozorovala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13605
9.8.11 14:23

No já beru teď taky 25mg Sertralinu, a ten už se moc dělit nedá, takže bych ho taky vysazovala ze dne na den :mrgreen: Ale jak jsem už jednou vysazovala ze 100mg, po čvtrině, asi měsíc, tak mě teda blbě bylo :-? Ale za chvíli to přešlo :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12272
9.8.11 14:23

Otěhotněla jsem na Welbutrinu, po otěhotnění jsem lék po dohodě s lékařem vysadila. Jako takovou berličku v případě nouze jsem dostala Neurol, ale nemusela jsem ho využít. Taky jsem se kvůli výsledkům testů dostala na genetickou poradnu do Motola, kde jsem tuto skutečnost dr. uvedla a ona mi říkala, že nemusím mít strach, že tyto léky problém způsobit nemohly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41882
9.8.11 14:25

panenka no, tohle by si myslím mělo bejt v pohodě :wink:
kolozubka Neurol jako berličku v těhu? Já jsem ho užívala k tomu Cipralexu nárazově taky a ten mi teda byl výslovně zakázán, potom co jsme otěhotněla.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12272
9.8.11 14:27
lyrica píše:
panenka no, tohle by si myslím mělo bejt v pohodě :wink:
kolozubka Neurol jako berličku v těhu? Já jsem ho užívala k tomu Cipralexu nárazově taky a ten mi teda byl výslovně zakázán, potom co jsme otěhotněla.. :nevim:

Tak to vidíš, co doktor, to názor. Já ho naštěstí vzít nemusela :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.8.11 14:29

Já brala Cipralex 9let, a když jsme se s manželem 3roky po svatbě chtěli pustit do miminka, tak jsem muslea půl roku postupně snižovat dávky. Sice prokázané škodlivost AD na plod není, ale já se i tak bála :think: Teď mám AD znovu :oops:
Určitě bych se ale poradila s tvým psychologem/psychiatrem :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
41882
9.8.11 14:29

kolozubka to teda, setkávám se s tím čím dál častěji, jak se názory doktorů na tyhle věci liší.. :cert: :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41882
9.8.11 14:30

Anonym 2 Ale to jsi brala nějakou vyšší dávku, ne? Ale myslím, že zrovna u Cipralexu mi psychiatr říkal, že pokud bych PP nezvládala, tak ho nasadíme i v těhu..naštěstí není třeba :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17669
9.8.11 14:35

Zrovna dneska jsem byla na kontrole a lékař mi poněkolikáté už připomněl, ať se nebojím těhotenství,neboť mám AD, která se v těhu užívat dají. Zatím druhé dítě neplánuji, ale vím, že kdybych chtěla, nebyl by to problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41882
9.8.11 14:37

No já jsem je vysadila spíš i kvůli tomu pocitu, že to zvládnu bez nich, že ničím mimi zbytečně nebudu ,,zatěžovat,, i když vím, že bych mu tím nejspíš neuškodila, takže za mě, pokud to bez nich jde, tak jedině dobře, ale pokud ne, tak bych si je raději napsat znovu nechala :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama