Antidepresiva Cipralex- šílený začátek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  28.03.18 13:59
Antidepresiva Cipralex- sileny zacatek

Prosim, mate nekdo zkusenost s uzivanim antidepresiv Cipralex. Mam tezke deprese po porodu a lekar mi je nasadil. Mam je 4 den, beru ctvrtku, po pulce jsem malem zesilela. Kazde rano zvracim byt jen vodu, nemuzu nic snist, jenom spim, mota se mi strasne hlava, mam rozozstrene videni. Lekar tvrdi, ze to musim prvni dny prekonat a k prekonani mi dal neurol. Ale ten mi nepomaha od deprese, nemuzu spat, mam uplne stazenej krk a hori mi hrudnik. Jsem po nem jen vic unavena.
Prosim, mate nekdo podobnou zkusenost? Kdy to prejde?

Přečtěte si článek: Poporodní deprese

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

carola
Kelišová 6617 příspěvků 28.03.18 14:07

Holka zlatá, je mi tě tak moc líto. Já měla taky po obou porodech hodně hnusné deprese. Vím, jak se cítíš. Hlavně se snaž jíst, já se taky musela hrozně nutit. Musela jsem přestat i kojit. Snad máš někoho, kdo ti pomůže. Moc na tebe myslím, ať je brzy líp. :hug:

Konnny
Ukecaná baba ;) 1659 příspěvků 28.03.18 14:12
@Anonymní píše:
Prosim, mate nekdo zkusenost s uzivanim antidepresiv Cipralex. Mam tezke deprese po porodu a lekar mi je nasadil. Mam je 4 den, beru ctvrtku, po pulce jsem malem zesilela. Kazde rano zvracim byt jen vodu, nemuzu nic snist, jenom spim, mota se mi strasne hlava, mam rozozstrene videni. Lekar tvrdi, ze to musim prvni dny prekonat a k prekonani mi dal neurol. Ale ten mi nepomaha od deprese, nemuzu spat, mam uplne stazenej krk a hori mi hrudnik. Jsem po nem jen vic unavena.

Mě před více lety napsal Cipralex obvoďák - usoudil, že moje potíže s moč. cestami jsou psychické :nevim: Snedla jsem jednu tabletu a později se mi v tramvaji udělo hodně zle - motání hlavy, slabost. Na druhou tabletu už jsem tedy neměla odvahu, vyhodila jsem to. Pokud máš takové vedl. účinky, chtěla bych změnit medikaci.

mary.27
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 28.03.18 14:16
@Anonymní píše:

Takto silné negativní účinky mi už přijdou docela alarmující. Požádala bych o jiná antidepresiva, můžeš vyzkoušet několikery než ti sednou. Je to vždy sázka do loterie…
Neboj se na zavolej doktorovi… ;)

carola
Kelišová 6617 příspěvků 28.03.18 14:16
@Konnny píše:
Mě před více lety napsal Cipralex obvoďák - usoudil, že moje potíže s moč. cestami jsou psychické :nevim: Snedla jsem jednu tabletu a později se mi v tramvaji udělo hodně zle - motání hlavy, slabost. Na druhou tabletu už jsem tedy neměla odvahu, vyhodila jsem to. Pokud máš takové vedl. účinky, chtěla bych změnit medikaci.

Já tedy nejsem lékař, ale ty potíže nemusejí být spojené s medikací, nýbrž se silnou depresí, která bohužel tyto stavy vyvolává. :nevim:

Lucimiminko
Stálice 74 příspěvků 28.03.18 14:23
@mary.27 píše:
Takto silné negativní účinky mi už přijdou docela alarmující. Požádala bych o jiná antidepresiva, můžeš vyzkoušet několikery než ti sednou. Je to vždy sázka do loterie…
Neboj se na zavolej doktorovi… ;)

Tomu volam snad kazdy den a ten mi poradil snizit na ctvrt tablety a vydrzet.. Jsem. z toho na dne..

mary.27
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 28.03.18 14:24
@Lucimiminko píše:
Tomu volam snad kazdy den a ten mi poradil snizit na ctvrt tablety a vydrzet.. Jsem. z toho na dne..

A předepsal ti je obvoďák nebo psychiatr?

carola
Kelišová 6617 příspěvků 28.03.18 14:26
@Lucimiminko píše:
Tomu volam snad kazdy den a ten mi poradil snizit na ctvrt tablety a vydrzet.. Jsem. z toho na dne..

Holka zlatá, mě to tak mrzí za tebe. Strašně moc ráda bych ti pomohla. :hug:

Konnny
Ukecaná baba ;) 1659 příspěvků 28.03.18 14:32
@carola píše:
Já tedy nejsem lékař, ale ty potíže nemusejí být spojené s medikací, nýbrž se silnou depresí, která bohužel tyto stavy vyvolává. :nevim:

Si tu hlavu neukruť. Zakladatelka snad ví, jestli jí bylo takhle zle před, nebo až po nasazení Cipralexu. Já to chápu tak, že toto jí dělají léky - píše, že po půlce už málem zešílel, bere to 4 dny.

sarusa4
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 28.03.18 14:34

Taky jsem po antidepresivech zvracela a bolela mě hlava, celkově mi bylo zle jako nikdy :( a druhá tabletka byla i poslední. Doktorka říkala vydržet 14 dní. Neměla jsem je na deprese, ale taky na problémy s močovými cestami (doktorka trvrdila, že můžou pomoct s nucením) nakonec se správný důvod po dalším půlroce našel.

carola
Kelišová 6617 příspěvků 28.03.18 14:36
@Konnny píše:
Si tu hlavu neukruť. Zakladatelka snad ví, jestli jí bylo takhle zle před, nebo až po nasazení Cipralexu. Já to chápu tak, že toto jí dělají léky - píše, že po půlce už málem zešílel, bere to 4 dny.

Nemyslela jsem to špatně. Napsala jsem, že to můžou být i samotné projevy deprese a dala jsem smajlíka s krčícími rameny, jakože nevím, tak zklidni hormon. :kytka:

Lucimiminko
Stálice 74 příspěvků 28.03.18 14:40

Napsal mi je psychiatr. Mam 3 mesicni miminko a nebyt manzela tak nevim..

janina74
Povídálka 16 příspěvků 28.03.18 14:56

Myslím, ze vam nesedí. Nenechte se u dr. odbit, ikdyz chapu, ze i dojit k lékaři je pro vas nyni těžké. Telo si zvyká cca 14dni, ale nemyslím si, ze by u toho musel clovek mit takove vedlejší ucinky. Drzim palce, určitě najdete s dr. jine, které vam sednou :hug:

Pocahonta
Kecalka 142 příspěvků 28.03.18 15:00

Já Cipralex po prvním porodu brala, ale v kapkách… Chvíli trvá než zaberou (cca 14 dní). Zpětně mi přijde, že jsem po něm max. měla průjem (ze začátku, ale nevím, zda to bylo k tomu či k té depresi). Po druhém porodu jsem chvíli brala opět Cipralex, ale pak jsem přešla na Eliceu v prášcích a bylo to bez komplikací.
Jinak vydrž, odpočívej každou volnou chvíli a bude lépe. Jinak jsem překvapená, že miminku jsou už tři měsíce a antidepresiva ti napsali až teď (když máš poporodní depresi).

mary.27
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 28.03.18 15:05
@Lucimiminko píše:
Napsal mi je psychiatr. Mam 3 mesicni miminko a nebyt manzela tak nevim..

Také se přidávám, jako rada přede mnou, nenechat se odbýt a trvat na výměně. Takto se ti k depresi přidává ještě ta hrůza, že to co mělo pomoci přidělává těžkosti…
Zavolala bych mu a trvala na jiných AD..klidně bych se mu rozbrečela do telefonu… :think:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Největší řežba v historii? Takhle chorvatský fotbal rozpoutal válku v Jugoslávii!

Fotbalisté Chorvatska na světovém šampionátu drtí jednoho soupeře za druhým a... číst dále >

Marie Drahokoupilová: Kam se uchýlila diva, jíž se přezdívalo Sophia Loren?

Její krása ji předcházela, a tak není divu, že se jí přezdívalo česká Sophia... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čtyři snadné změny, které vám pomohou přestat s neustálým mlsáním

Chutě, stres, nuda, ale hlavně špatně sestavený jídelníček. To jsou... číst dále >

Velká fotosoutěž na téma Léto v plavkách

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama