Antidepresiva - jiný člověk

Anonymní
30.4.20 19:23

Antidepresiva - jiný člověk

Dobrý večer,

jdu se zeptat na zkušenost s antidepresivy. Dnes jsme potkali po 2 měsících svagra a nestačila jsem se divit a doteď jsem z toho špatná. Dříve veselý neustále vysmátý člověk, který vyprávěl rád vtipy, hrál na kytaru, pořád něco dělal, tvořil atd. Vzdy jsem u nich byla hrozně ráda. Bohužel měl velkou neřest a to bylo pivo, vypil hodně, denně k večeru opilý. Pak to skončilo léčebnou a antidepresivy, teď má částečný důchod na hlavu :,(

Chci se zeptat? To opravdu ty léky, tak utlumuji? Švagr mel totálně jiný pohled, vypadal smutné, ale říkal, že je spokojený, mluvil tak nějak jinak. Pomalu, smutne, jako robot. Prostě to byl úplně jiný člověk od pohledu i mluvou. Normálně mi teď tečou slzy, jaký byl.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

25009
30.4.20 19:27
@Anonymní píše:
Dobrý večer,

jdu se zeptat na zkušenost s antidepresivy. Dnes jsme potkali po 2 měsících svagra a nestačila jsem se divit a doteď jsem z toho špatná. Dříve veselý neustále vysmátý člověk, který vyprávěl rád vtipy, hrál na kytaru, pořád něco dělal, tvořil atd. Vzdy jsem u nich byla hrozně ráda. Bohužel měl velkou neřest a to bylo pivo, vypil hodně, denně k večeru opilý. Pak to skončilo léčebnou a antidepresivy, teď má částečný důchod na hlavu :,(

Chci se zeptat? To opravdu ty léky, tak utlumuji? Švagr mel totálně jiný pohled, vypadal smutné, ale říkal, že je spokojený, mluvil tak nějak jinak. Pomalu, smutne, jako robot. Prostě to byl úplně jiný člověk od pohledu i mluvou. Normálně mi teď tečou slzy, jaký byl.

Jako že se ti líbil ožralý? Ty prášky ho nejspíš tlumí, pokud musí mít papíry na hlavu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2789
30.4.20 19:30
@Anonymní píše:
Dobrý večer,

Chci se zeptat? To opravdu ty léky, tak utlumuji? Švagr mel totálně jiný pohled, vypadal smutné, ale říkal, že je spokojený, mluvil tak nějak jinak. Pomalu, smutne, jako robot. Prostě to byl úplně jiný člověk od pohledu i mluvou. Normálně mi teď tečou slzy, jaký byl.

Záleží, jaké léky, většina antidepresiv by tlumit neměla, nebo jen v začátku užívání a to ta, která se dávají mj. na spaní. Třeba má nějaké jiné léky, antipsychotika tlumí častěji. Já se po léčbě taky úplně změnila, ale především za hospitalizace, kdy do mě píchali pořád injekce Haloperidolu, to jsem byla jako zoombie. Jak dlouho je propuštěný? Třeba se to ještě upraví, pokud je „venku“ krátce, ono je i těžké se z prostředí nemocnice zas vrátit do normálního života.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.4.20 19:37

@Russet nebyl že začátku tolik závislý. Znám ho 12 let. To horší a léčebna přišla teď v únoru.. Neříkám, že ji nepotřeboval, ale tohle je jiný člověk. Nemusíš mít hned rejpave kecy…

@Lollitka nevím, co má. Měl oči a výraz jako lekla ryba. Hrozný pohled, byl jak zelenina opravdu. Doufám, že se to vše zlepší. Nemám z toho dobrý pocit.

• Nahlásit
  • Citovat
25009
30.4.20 19:40
@Anonymní píše:
@Russet nebyl že začátku tolik závislý. Znám ho 12 let. To horší a léčebna přišla teď v únoru.. Neříkám, že ji nepotřeboval, ale tohle je jiný člověk. Nemusíš mít hned rejpave kecy…@Lollitka nevím, co má. Měl oči a výraz jako lekla ryba. Hrozný pohled, byl jak zelenina opravdu. Doufám, že se to vše zlepší. Nemám z toho dobrý pocit.

Jiný člověk, abstinující člověk, nemocný člověk. Lidi se mění. To není rýpání. To je realita.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6735
30.4.20 19:54

Ano, antidepresiva funguji jako blokatory a je pomerne obvykle, ze celkove otupi reakce, prozitky, projevy cloveka.
Pouze se divim, ze by nekdo lecil zavislost na alkoholu antidepresivy, jedine snad, ze by tim zmenenym stavem v alkoholovem opojeni trvale prebijel spliny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.4.20 20:02
@Premek_Orac píše:
Ano, antidepresiva funguji jako blokatory a je pomerne obvykle, ze celkove otupi reakce, prozitky, projevy cloveka.
Pouze se divim, ze by nekdo lecil zavislost na alkoholu antidepresivy, jedine snad, ze by tim zmenenym stavem v alkoholovem opojeni trvale prebijel spliny.

Tak to asi bude, on pak už pil, aby se otupil a pak blbnul. Že začátku pivo na zahradě u grilovacjy atd. to byl šťastný, postupem času to nabíralo obratky. Následovala léčebna a po ní tohle. Je to hrozně, co se stane z člověka. Předevčírem byl v TV film Invaze, a úplně mi to tak připadalo. Jiný pohled, ztráta citu. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
13079
30.4.20 20:02

To neudělaly léky, ale jeho duševní obtíže.

A ne - antidepresiva nemění povahu a neblokují reakce. To dělají sedativa, případně psychofarmaka užívaná na aktuní schizfrenii.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1771
30.4.20 20:08

Viděla jsem něco podobného v minulosti u minimálně dvou lidí. U jednoho jakoby došlo k úplnému vymizení (dříve taky výrazné) osobnosti. Naštěstí to bylo jen dočasné a s vysazením AD se vrátil ke svému - ne příliš ideálnímu, ale stále lepšímu - normálu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.4.20 20:11
@MrsNorris píše:
Viděla jsem něco podobného v minulosti u minimálně dvou lidí. U jednoho jakoby došlo k úplnému vymizení (dříve taky výrazné) osobnosti. Naštěstí to bylo jen dočasné a s vysazením AD se vrátil ke svému - ne příliš ideálnímu, ale stále lepšímu - normálu.

Doufam, že se to časem prostě zlepší.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
30.4.20 20:13

@Ou já nevím, co přesně bere, ale přiznali mu na to dvojku důchod, takže to asi nebude jen tak. Musíme jo podporovat, aby se uzdravil.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
30.4.20 20:17

Bohužel, v rodině máme taky pana na AD velké psychicke potíže, nutné silné AD a úplně to stejne jak píšeš Ty, 100% vím o čem píšeš. Sedí tam, něco i sem tam prohodí, ale duchem jako by tam nebyl a osobnosti změna o 100%, dřív veselej vtipálek dnes doslova troska co nesnese ani větší navstevu.
Ne přítomný pohled, stav lekla ryba :,(
Kamila

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
13079
30.4.20 20:19
@Anonymní píše:
@Ou já nevím, co přesně bere, ale přiznali mu na to dvojku důchod, takže to asi nebude jen tak. Musíme jo podporovat, aby se uzdravil.

Hele fakt to nedělají prášky, ale ty problémy co má. I to že když se člověk strovná a prášky začne vysazovat tak jaksi může vypdat, že za zlepšení může vysazení, ale ono je to opačně.

Naopak kdyby vysadil jen tak, než je poničená neurochemie v mozku srovnaná i za pomocí prášku, tak by se to celé jen zhoršovalo a bylo by potřeba sahat pro silnější léky, s většími vedlejšími účinky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.4.20 20:24
@Anonymní píše:
Bohužel, v rodině máme taky pana na AD velké psychicke potíže, nutné silné AD a úplně to stejne jak píšeš Ty, 100% vím o čem píšeš. Sedí tam, něco i sem tam prohodí, ale duchem jako by tam nebyl a osobnosti změna o 100%, dřív veselej vtipálek dnes doslova troska co nesnese ani větší navstevu.
Ne přítomný pohled, stav lekla ryba :,(
Kamila
:( :( :,( to mě mrzí. U nás to samé. Naprostá ztráta silné osobnosti.
  • Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
30.4.20 20:54

Muj partner take tvrdil, ze AD meni povahu a je to pak jiny clovek. Bohuzel jsem behem naseho vztahu musela na AD najet (pretizeni, nespavost, psychosomaticke problemy). Ted rika, ze jsem to porad ja, jen proste v pohode. Ano, velke citove vykyvy jsou obrousene, takze treba radost mam, ale uz se nedojimam (driv jsem slzela u kazde kraviny), na druhou stranu propady nalady jsou, ale v bezne intenzite. Lidi mimo rodinu ma mne nepoznaji nic. Jako zombie jsem vypadala v dobe depresi a vsimali si vsichni.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama