Antidepresiva Mirtazapin 15mg - vaše zkušenosti?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
27960
8.2.21 09:11
@Anonymní píše:
Prosím o obnovení diskuze a o zkušenost těch co berete. Beru Mirtazapin 15 mg na noc. Před tím jsem brala tři měsíce Cypralex. Hodně mi pomohl se spánkem. Ale spíš mě trápí, že poslední dva týdny jsem po něm nějak „mimo“. Bydlíme na kopci, chodím se synem do školky a mám pocit, že v tom kopci nechám plíce. Nikdy jsem takový problém neměla. Každých pět metrů se zastavuji a vydýchávám. Může tohle zhoršení způsobovat Mirtazapin? Ještě o Vánocích jsem chodila na horské túry a úplně v pohodě a teď takový obrovský propad. Jinak Mirtazapin beru měsíc. Moc všem děkuji.

Může. Měla jsem to tak taky. Fyzička úplně v háji. Ale možná to nebylo jen mirta. Kdoví. Já ho brala necelej rok, taky 15mg. Na spánek úžasnej, ale žrala jsem po něm jak urvaná. A začla jsem kynout. A taky jsem smrděla. Šel mi jinak cítit tělesnej pot. :roll: a to se meju denně a používám denně deodorant :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.2.21 21:30
@holka_z_hor píše:
Může. Měla jsem to tak taky. Fyzička úplně v háji. Ale možná to nebylo jen mirta. Kdoví. Já ho brala necelej rok, taky 15mg. Na spánek úžasnej, ale žrala jsem po něm jak urvaná. A začla jsem kynout. A taky jsem smrděla. Šel mi jinak cítit tělesnej pot. :roll: a to se meju denně a používám denně deodorant :mrgreen:

A srovnala se Ti ta fyzička nebo si musela měnit antidepresiva? Moc děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
27960
9.2.21 09:04
@Anonymní píše:
A srovnala se Ti ta fyzička nebo si musela měnit antidepresiva? Moc děkuji

Já mirta vysadila kvůli přibírání. Ale fyzička je lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.3.21 22:22

Zkušenost Mirtazapin

Zdravim, je tu prosím někdo kdo bral antidepresivum mirtazapin 15 mg a nepřibral? Dekuji! Za odpověď

• Citovat
  • Nahlásit
35257
3.3.21 03:37

Ja a je to o tom, ze zvysuje chut k jidlu. Cili nepriberes po leku, ale po vetsim prijmu potravy, kdyz to tsk blbe napisu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.3.21 10:08

Ahoj, po porodu se mi rozjela šílená nespavost a z ní hodně nepříjemné úzkosti. Teď už 14 dní beru na den seropram kapky (které nasazuji pomalinku, na plné dávce 16mg budu teprve pozítří) a na noc beru mirtazapin 15 mg. Nežádoucí účinky naštěstí skoro žádné a stav je teď rozhodně o moc lepší než na začátku, to jsem byla zralá na odvoz do blázince. Spánek vypadá teď tak, že jedna noc je dobrá (7-8 hodin) a druhá slabší (cca 5 hodin, časté buzení, úzkost, napětí v nohou, atd,) čili propady zatím zhruba obden. Ale bez léků jsem spala nanejvýš 3 hodiny nebo taky vůbec, takže se to určitě zlepšuje, chci se jen zeptat, jestli Vám z dlouhodobého hlediska na nespavost dávka 15mg nakonec stačila? Měla jsem teď propad dvě noci po sobě, což mě rozhodilo a teď nevím, jestli to nechat být nebo řešit navýšení na 30mg. Nerada bych brala nějaké mega dávky, ale radši to, než nespat, brrr. K dr. jsem objednaná až za 3 týdny. Někde jsem četla, že nižší dávky jsou spíš na nespavost a vyšší na depresi (kterou myslím nemám) a jinde byl zase psán opak, tak nevím..Jak to fungovalo vám? Díky

• Citovat
  • Nahlásit
35257
8.3.21 11:18

15mg na spani, vic ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.3.21 12:08

@Waterpower
Ok díky, tak snad to jsou jen dočasné propady

• Citovat
  • Nahlásit
10034
8.3.21 13:01

@ildartth zrovna tyhle léky brát bez vědomí lékaře, nevím nevím :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10034
8.3.21 13:05
@Anonymní píše:
Ahoj, po porodu se mi rozjela šílená nespavost a z ní hodně nepříjemné úzkosti. Teď už 14 dní beru na den seropram kapky (které nasazuji pomalinku, na plné dávce 16mg budu teprve pozítří) a na noc beru mirtazapin 15 mg. Nežádoucí účinky naštěstí skoro žádné a stav je teď rozhodně o moc lepší než na začátku, to jsem byla zralá na odvoz do blázince. Spánek vypadá teď tak, že jedna noc je dobrá (7-8 hodin) a druhá slabší (cca 5 hodin, časté buzení, úzkost, napětí v nohou, atd,) čili propady zatím zhruba obden. Ale bez léků jsem spala nanejvýš 3 hodiny nebo taky vůbec, takže se to určitě zlepšuje, chci se jen zeptat, jestli Vám z dlouhodobého hlediska na nespavost dávka 15mg nakonec stačila? Měla jsem teď propad dvě noci po sobě, což mě rozhodilo a teď nevím, jestli to nechat být nebo řešit navýšení na 30mg. Nerada bych brala nějaké mega dávky, ale radši to, než nespat, brrr. K dr. jsem objednaná až za 3 týdny. Někde jsem četla, že nižší dávky jsou spíš na nespavost a vyšší na depresi (kterou myslím nemám) a jinde byl zase psán opak, tak nevím..Jak to fungovalo vám? Díky

A jak dlouho bereš ten mirtazapin? Já ho brala asi cca v té samé dávce tři roky a stačil, pak mi ho lékařka ale musela zvýšit. Ne kvůli spaní, ale kvůli zhoršení celkového stavu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.3.21 13:10
@Anonymní píše:
Ahoj, po porodu se mi rozjela šílená nespavost a z ní hodně nepříjemné úzkosti. Teď už 14 dní beru na den seropram kapky (které nasazuji pomalinku, na plné dávce 16mg budu teprve pozítří) a na noc beru mirtazapin 15 mg. Nežádoucí účinky naštěstí skoro žádné a stav je teď rozhodně o moc lepší než na začátku, to jsem byla zralá na odvoz do blázince. Spánek vypadá teď tak, že jedna noc je dobrá (7-8 hodin) a druhá slabší (cca 5 hodin, časté buzení, úzkost, napětí v nohou, atd,) čili propady zatím zhruba obden. Ale bez léků jsem spala nanejvýš 3 hodiny nebo taky vůbec, takže se to určitě zlepšuje, chci se jen zeptat, jestli Vám z dlouhodobého hlediska na nespavost dávka 15mg nakonec stačila? Měla jsem teď propad dvě noci po sobě, což mě rozhodilo a teď nevím, jestli to nechat být nebo řešit navýšení na 30mg. Nerada bych brala nějaké mega dávky, ale radši to, než nespat, brrr. K dr. jsem objednaná až za 3 týdny. Někde jsem četla, že nižší dávky jsou spíš na nespavost a vyšší na depresi (kterou myslím nemám) a jinde byl zase psán opak, tak nevím..Jak to fungovalo vám? Díky

Ahoj, zkus pár dní vydržet, kdyby to bylo neúprosné tak zavolej dr. třeba tě objedná na dřívější termín, nebo řekne přes telefon další postup, sama si dávky nezvyšuj :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.3.21 13:23

@marinka5
Ahoj, beru ho přesně dva týdny společně s tím seropramem. Předtím jsem mela trittico, ale to jsem po 10 dnech musela vysadit, protoze nepomahalo a mela jsem nesnesitelne nežádoucí účinky. No a předtím jsem 8 měsíců asi zbytečne trpěla, protože jsem myslela, ze se to spraví samo a do léků se mi nechtělo..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.3.21 13:26

@Anabela1999
Ahoj, ok díky. Neúprosne to není. 5 hodin je pořád krasa oproti probdele noci, uz mi bylo daleko hur. Spis jsem rozhozena a mam trochu uzkost, aby se to nevratilo zpatky, ale jsem na zacatku léčby, tak asi nemůžu chtit hned zazraky, ale zlepšení přišlo i tak rychle..

• Citovat
  • Nahlásit
35257
8.3.21 18:23
@Anonymní píše:
@marinka5
Ahoj, beru ho přesně dva týdny společně s tím seropramem. Předtím jsem mela trittico, ale to jsem po 10 dnech musela vysadit, protoze nepomahalo a mela jsem nesnesitelne nežádoucí účinky. No a předtím jsem 8 měsíců asi zbytečne trpěla, protože jsem myslela, ze se to spraví samo a do léků se mi nechtělo..

Když máš společně se Seropramem, tak to je ten důvod, proč Mirtazapin máš 15 mg. Protože jedno máš na úzkosti a druhé na spánek. Tak je to správně, doktor ví, co dělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10034
8.3.21 18:31
@Anonymní píše:
@marinka5

Tak to je dle mě ještě krátká doba na to, aby se projevil úplný účinek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat