Antidepresiva na fyzické potíže

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ponys
Povídálka 41 příspěvků 08.01.17 16:48
antidepresiva na fyzické potíže

Ahoj, zajímalo by mě, jestli máte někdo zkušenost, že by vám antidepresiva pomohly s fyzickými potížemi? Je mi totiž už několik let soustavně divně, pořád něco bolí, stěhuje se to po těle, ale žádné vyšetření nic nenašlo a že jsem jich už podstoupila. Předepsání antidepresiv jsem nejdříve striktně odmítala, ale teď si říkám, co když na tom něco je a celé to způsobuje hlava. Proto bych ráda věděla, jestli někdo nemáte podobnu zkušenost a antidepresiva vám pomohly vyřešit rozhozené tělo. Díky moc za jakoukoliv připomínku.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

pannda
Kelišová 6574 příspěvků 35 inzerátů 08.01.17 16:54

Bože lidi, copak si myslíte, že antidepresiva vyřeší vše??? Taková úvaha by mě v životě nenapadla, nasadit si takové svinstvo(s mimi se už těžko vracíš do reálného života) na každodenní pohodu.

jdukolem
Hvězda diskuse 49256 příspěvků 08.01.17 16:55
@pannda píše:
Bože lidi, copak si myslíte, že antidepresiva vyřeší vše??? Taková úvaha by mě v životě nenapadla, nasadit si takové svinstvo(s mimi se už těžko vracíš do reálného života) na každodenní pohodu.

ehm? a ty máš s antidepresivy osobní zkušenost?

jdukolem
Hvězda diskuse 49256 příspěvků 08.01.17 16:56
@ponys píše:
Ahoj, zajímalo by mě, jestli máte někdo zkušenost, že by vám antidepresiva pomohly s fyzickými potížemi? Je mi totiž už několik let soustavně divně, pořád něco bolí, stěhuje se to po těle, ale žádné vyšetření nic nenašlo a že jsem jich už podstoupila. Předepsání antidepresiv jsem nejdříve striktně odmítala, ale teď si říkám, co když na tom něco je a celé to způsobuje hlava. Proto bych ráda věděla, jestli někdo nemáte podobnu zkušenost a antidepresiva vám pomohly vyřešit rozhozené tělo. Díky moc za jakoukoliv připomínku.

bylas u psychiatra? rozhodně bych si nenechala nasadit antidepresiva od obvoďáka..když už tak vyšetřit psychiatrem, aby uvážil, jak moc jsou nutná a zda máš diagnozu která se jimi léčí..

pannda
Kelišová 6574 příspěvků 35 inzerátů 08.01.17 17:00
@jdukolem píše:
ehm? a ty máš s antidepresivy osobní zkušenost?

Ne, ale asi napočítám 5-6 kamarádek, které z toho, že nedokázaly řešit svůj problém, se prozatím ještě nevymanili…Ze zdr. důvodů jsou to 3, větš. po rozvodu a neurot. potížích a 2 nedokázali řešit např. neshody v práci…
Jak jsi uvedla správně, měli by tyto léky předepisovat hlavně psychiatři, nikoli psychologové..

pannda
Kelišová 6574 příspěvků 35 inzerátů 08.01.17 17:02

Prostě AD jdou s touto nesnadnou dobou, a spousta jedinců jí nedovede ze své vůle zvládat..

jdukolem
Hvězda diskuse 49256 příspěvků 08.01.17 17:05
@pannda píše:
Ne, ale asi napočítám 5-6 kamarádek, které z toho, že nedokázaly řešit svůj problém, se prozatím ještě nevymanili…Ze zdr. důvodů jsou to 3, větš. po rozvodu a neurot. potížích a 2 nedokázali řešit např. neshody v práci…
Jak jsi uvedla správně, měli by tyto léky předepisovat hlavně psychiatři, nikoli psychologové..

psycholog žádná léčiva předepsat ani nesmí není to lékař..
a antidepresiva nejsou samospásná.. kamarádky absolvovaly i psychoterapii k léčbě?
a jinak - nesoudila bych tak přísně - ono neumět si s něčím poradit bez AD není žádná ostuda je to jako by ses divila, že si někdo zlomil nohu a sakra proč nechodí bez sádry? Rozmazlenec..
Ale jak říkám AD problém neřeší, jen pomáhají přežít a fungovat.. zbytek je na dotyčném

pannda
Kelišová 6574 příspěvků 35 inzerátů 08.01.17 17:14
@jdukolem píše:
psycholog žádná léčiva předepsat ani nesmí není to lékař..
a antidepresiva nejsou samospásná.. kamarádky absolvovaly i psychoterapii k léčbě?
a jinak - nesoudila bych tak přísně - ono neumět si s něčím poradit bez AD není žádná ostuda je to jako by ses divila, že si někdo zlomil nohu a sakra proč nechodí bez sádry? Rozmazlenec..
Ale jak říkám AD problém neřeší, jen pomáhají přežít a fungovat.. zbytek je na dotyčném

To nevím, jestli měli psychoterapii, chodí tam dlouho(aspoň některé), ale bohužel, AD předepsali pouze psychologové. A s tím já třeba nesouhlasím, měli by být minimálně v kontaktu s psychiatrem..
Mám kamarádku, co neustála napětí v práci, a místo aby řešila situaci třeba změnou práce, či minimální snahou plnit prac. úkoly, tak si nechala tyto léky předepisovat, jen psychologem, a bohužel, jede v tom už druhý rok, zhoršilo se její ovládání, kolikrát je jak sjetá po léku a už by bez toho asi nedokázala fungovat..
Ne, nechci soudit, jen zastávám názor, že užívání AD je kvůli banalitám je velikém vzestupu, bez patřičné odbornosti.

kotyk
Echt Kelišová 7948 příspěvků 08.01.17 17:24

@pannda V ČR psycholog NESMÍ předepisovat AD ani žádné jiné léky. Na určitý čas je může předepsat praktický lékař a i ten po čase potřebuje doporučení z psychiatrie.

@ponys Pokud máš pocit, že by to mohlo být v hlavě, tak rozhodně zajdi za psychiatrem. Každopádně pokud by to bylo tím, tak tenhle typ poruch se primárně léčí psychoterapií. Farmaka, pokud netrpíš úzkostí, na to většinou moc nefungují. Ale zase, záleží přesně na tom, co by se zjistilo. A taky by bylo dobré mít skutečně kompletní vyšetření na choroby jako roztroušená skleróza.

Gita17
Kecalka 182 příspěvků 08.01.17 17:53
@pannda píše:
bohužel, AD předepsali pouze psychologové. A s tím já třeba nesouhlasím, měli by být minimálně v kontaktu s psychiatrem..

strasne kecas, nepis o temach ktorym nerozumies a nevymyslaj si, lebo je velmi lahke ta odhalit :jazyk:

Ester13
Kelišová 5817 příspěvků 08.01.17 17:58

Jsem psycholog a rozhodně NESMÍM předepsat AD ani jiné léky.

Jinak k dotazu, ano, psychoterapii bych zvážila, možná i návštěvu psychiatra a následné předepsání AD.

Maddlen
Závislačka 3248 příspěvků 08.01.17 18:10

Jsem živým důkazem. Mám panickou poruchu - dřív jsem to netušila a pořád mi něco bylo, klinicky jsem byla ale v pořádku. Dokonce se mi po 7 letech vrátily „epileptické záchvaty“ (jsem epileptička, ale kompenzovaná), které nebyly epilepsie, ale panická ataka. AD beru od podzimu a můj zdravotní stav se podstatně zlepšil.

Příspěvek upraven 08.01.17 v 18:12

jdukolem
Hvězda diskuse 49256 příspěvků 08.01.17 18:11
@Maddlen píše:
Jsem živým důkazem. Mám panickou poruchu - dřív jsem to netušila a pořád mi něco bylo. AD beru od podzimu a můj zdravotní stav se podstatně zlepšil.

ano tak to chodí u ataky typicky

jdukolem
Hvězda diskuse 49256 příspěvků 08.01.17 18:12
@pannda píše:
To nevím, jestli měli psychoterapii, chodí tam dlouho(aspoň některé), ale bohužel, AD předepsali pouze psychologové. A s tím já třeba nesouhlasím, měli by být minimálně v kontaktu s psychiatrem..
Mám kamarádku, co neustála napětí v práci, a místo aby řešila situaci třeba změnou práce, či minimální snahou plnit prac. úkoly, tak si nechala tyto léky předepisovat, jen psychologem, a bohužel, jede v tom už druhý rok, zhoršilo se její ovládání, kolikrát je jak sjetá po léku a už by bez toho asi nedokázala fungovat..
Ne, nechci soudit, jen zastávám názor, že užívání AD je kvůli banalitám je velikém vzestupu, bez patřičné odbornosti.

to ale v ČR legálně nesmí a ani nemají psychologové recepty AD jsou jen a pouze na recept… to je blbina..

amylon
Kecalka 255 příspěvků 08.01.17 18:25

Jsem z oboru. Pannda vůbec nemá pravdu. Antidepresiva nejsou svinstvo, nikdy a pro nikoho. Žádný psycholog je nepředepíše, nemůže.

Je hodně tzv. somatoformních i dalších poruch, které se projevují převážně somatickými příznaky-souvisí to se zatížením tzv. vegetativních nervů. Antidepresiva zvyšují psychickou odolnost a stabilitu a tyto obtíže často zcela vyléčí. Musí se ovšem užívat dlouhodobě, fungují jen při pravidelném užívání.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Tenisová hvězdička Siniaková: Zbožňuje Rusko, fandí jí tajemný přítel!

Po dramatickém zápasu s Američankou Keninovou je z ní v podstatě národní... číst dále >

Láska Pavly Tomicové: Manžel je pro ni muž života, ten jí to stále dokazuje

Nejusměvavější, nejzábavnější, nejrytmičtější a nejpřekvapivější. To je... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Morbidně obézní žena usiluje o to, aby byla nejtěžší na světě

Šestadvacetiletá žena z ostrova Faial v Atlantském oceánu, která si říká... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >