Antidepresiva na žaludeční problémy

104
14.7.21 13:49

Antidepresiva na žaludeční problémy

Ahoj

chtěla jsem se zeptat zda náhodou někdo nemáte zkušenost s antidepresivy, které by vám pomohly vyrovnat se s žaludečními problémy?

V prosinci 2020 mi byla zjištěna erozivní gastritida ta byla zaléčena ipp Po pěti měsících na gastru zjištěn opět mírný zánět

Problém je že mi je od toho prosince víceméně pořád blbě od žaludku ( tlaky až bolestivost při pohybu a poslední dobou novinka v podobě pocitů na zvracení)

Už jsem z toho psychicky dost na dně

Vím že objektivně dle gastra vyšetření ten žaludek úplně v pořádku nemám ale třeba by mi mohly pomoci i nějaká antidepresiva třeba na žaludeční neurózy

Děkuju moc za jakkékoli vaše zkušenosti :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4100
14.7.21 14:47

Ahoj, co vím tak na žaludeční neurozu se dává Prosulpin (sulpirid). Je to sice antipsychotikum, ale v malých dávkách působí jako antidepresiva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
104
14.7.21 15:00

Děkuju moc

našla jsem si ho na googlu a hodně žen uvádělo že po něm měly laktaci Toho bych se asi bála protože vzhledem k tomu žaludku bych ho musela užívat dlouhodobě :,(

Ale ještě jednou moc děkuju :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4100
14.7.21 15:25
@Brit123 píše:
Děkuju moc

našla jsem si ho na googlu a hodně žen uvádělo že po něm měly laktaci Toho bych se asi bála protože vzhledem k tomu žaludku bych ho musela užívat dlouhodobě :,(

Ale ještě jednou moc děkuju :kytka:

Jj, já ho brala na schizofrenii 600 mg a laktaci jsem taky měla, tak jsem ho musela vyměnit. Ale ne každý ji má. Jiné AD přímo na žaludek není, spíš pokud se ti na tom podílí i stres, tak AD, která tě třeba zklidní a zlepší se i žaludek. Prober to s Dr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
104
14.7.21 17:50

Příčinu právě nikdo neví pokud nenajdou helicibactera tak lékaři jen krčí rameny a odkazují na stres Ten já kromě toho žaludku žádný nemám

Ještě jednou moc děkuju :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.7.21 18:05

Taky mi po prosulpinu teklo mléko. Nikdo mě na to neupozornil a já z toho byla v šoku, že teď už jsem se teda dokonale zbláznila, když kojím bez dítěte. Volala jsem známé internistce a ta ze mě řvala smíchy!

• Citovat
  • Nahlásit
104
14.7.21 18:55

Tak jsem se dneska alespoň zasmála :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
104
15.7.21 21:18

@Lollitka

Prosím tě, jak funguje přechod na jiná antidepresiva? Kdybych začala užívat ten prosulpin a spustila se mi laktace tak ho jeden den přestanu úplně užívat a druhý den začnu brát jiná antidepresiva?

Děkju moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat