Antidepresiva nebo léky na úzkost?

Anonymní
11.2.20 09:06

Antidepresiva nebo léky na úzkost?

Zdravím, chtěla bych se podelit a zaroven si i nechat poradit. Uz skoro 4 roky jsem doma s detmi, mam je prakticky 24hodin u sebe (4 roky a 1,5 roku). Zadny cas na odpocinek, domacnost na me, cely dny sedim v byte. Deti aktivni, porad za mnou jak ocasek, nevyhraji si, neustaly hluk… Uz pres pul roku mam potize (nechutenstvi, hodne jsem zhubla, denne je mi nevolno, slabo, poradne se nevyspim…). Resila jsem s doktory, pry odpocinte si. Amo, rada bych, ale nejde to. Hned jak se probudim, uz je mi nevolno, nemuzu jist, ted deti do toho, stres ze musim s nimi na nakup, neco jim dat najist, pritom me je uz jen z pohledu na jidlo na zvraceni. Asi je to obrana tela, ze je ve stresu, ze potrebuje vypnout, odpocivat. Ale nelze. Myslite, ze mi pomuze spis si obcas vzit neco na uklidneni (Lexaurin) nebo lehka antidepresiva (Prothiaden)? Oboji mam predepsane - tedy ne zaroven! - od doktora. Ale jeste jsem nepouzila. Snazila jsem se ten stav upravit bez leku, ale uz pul roku se mi to nedari. Pricinu neovlivnim, potrebuji proste prezit jeste tak 2 roky, nez deti nebudou 24 hodin na me. Diky za zkusenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7118
11.2.20 09:20
@Anonymní píše:
Zdravím, chtěla bych se podelit a zaroven si i nechat poradit. Uz skoro 4 roky jsem doma s detmi, mam je prakticky 24hodin u sebe (4 roky a 1,5 roku). Zadny cas na odpocinek, domacnost na me, cely dny sedim v byte. Deti aktivni, porad za mnou jak ocasek, nevyhraji si, neustaly hluk… Uz pres pul roku mam potize (nechutenstvi, hodne jsem zhubla, denne je mi nevolno, slabo, poradne se nevyspim…). Resila jsem s doktory, pry odpocinte si. Amo, rada bych, ale nejde to. Hned jak se probudim, uz je mi nevolno, nemuzu jist, ted deti do toho, stres ze musim s nimi na nakup, neco jim dat najist, pritom me je uz jen z pohledu na jidlo na zvraceni. Asi je to obrana tela, ze je ve stresu, ze potrebuje vypnout, odpocivat. Ale nelze. Myslite, ze mi pomuze spis si obcas vzit neco na uklidneni (Lexaurin) nebo lehka antidepresiva (Prothiaden)? Oboji mam predepsane - tedy ne zaroven! - od doktora. Ale jeste jsem nepouzila. Snazila jsem se ten stav upravit bez leku, ale uz pul roku se mi to nedari. Pricinu neovlivnim, potrebuji proste prezit jeste tak 2 roky, nez deti nebudou 24 hodin na me. Diky za zkusenosti.

Urcite lehci AD, lexaurin apod urcite ne. Drzim pesti at je lip :hug:. Ja jsem doma 9 let a je to boj, jsem osoba pecujici o dite, takze ti rozumim jak se citis :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
219
11.2.20 09:34

Ber ty antidepresiva. Uleví se ti. Není nic špatného na tom brát antidepresiva, uvidíš že ti to pomůže :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.2.20 09:37

Zásadní problém vidím v tom „celý dny sedím v bytě“. To by hráblo každému. Jestli se potřebuješ nutně z toho stavu vyhrabat, klidně si AD vezmi, ale nech si předepsat něco normálního než tyhle srajdy. Hned jak budeš v nějakém schopném stavu, pobal děti a vypadněte na půl dne (nebo ideálně na celý den) někam ven.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2337
11.2.20 10:10

A starsiho dat do školky? Aspoň trochu se ti uleví. Ted je i blbe období. Skoro žádné sluníčko. Nikdo ti s dětmi nepomuže? Partner, kamaradka, babička?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26531
11.2.20 10:17

Čtyřletý nechodí do školky?
V takové situaci je dost žen, rozhodně se s tím něco dělat dá. Pro začátek si najít psychologa. Pokud léky, tak antidepresiva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.2.20 12:29

@Martina84 Je tu velky na naval na skolku, nedostal se, do soukrome ho dat nechci kvuli penezum. Babicka, deda sice chodi treba 2× za tyden, ale jen na dopoledne a deti delaji jeste vetsi bugr. Ja ve „volnem case“ obstaravam nakupy, urady, doktory. Je to spatne, vim, ale jinak si do nedovedu predstavit.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
11.2.20 12:34

@jenny.fields Ja si myslim, ze psycholog mi s tim asi nepomuze, protoze si myslim, ze vim proc jsem na tom jak jsem. Nevyspala, unavena, stale streotyp, deti zlobi, zadny odpocinek ci cas pro sebe… Ano, je to spatne, ale poslat deti nekam pryc, alespon na tyden neni mozne. Tak jedine to preklenout s leky a doufat, ze zacnu „normalne“ zit az povyrostou.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
11.2.20 12:39

@modravlocka A tohle je nejake spatne AD, nebo co to zpusobuje? Jake je lepsi? Me tohle predepsal rehabilitacni doktor, jednak na velkou dlouhodobou bolest za krkem a jedna asi videl, ze jsem proste ve stresu. Ale pres noc jeste mladsi vyzaduje kojeni, tak ty AD se snazim odsouvat. Ale nevidim lepseni, spis uz nemam vubec chut na jidlo. A to me podvedome desi, hladem pocitove netrpim.

• Nahlásit
  • Citovat
219
11.2.20 12:48

Já myslela že máš ty antidepresiva předepsané od psychologa nebo psychiatra. Já být tebou tak k tomu psychologovi jdu, jednak by ti mohl předepsat léky které můžeš i při kojení, a navíc by ti poradil jak zvládat ty svoje stavy. A manžel doma nefunguje? Že by s dětmi pomohl a ty by sis mohla pořádně odpočinout. Nebo zkus najít v okolí nějaké aktivity pro sebe a pro děti kam můžete společně chodit, nějaká skupina pro maminky s dětmi, děti se tam vyblbnou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.2.20 12:50
@Anonymní píše:
@modravlocka A tohle je nejake spatne AD, nebo co to zpusobuje? Jake je lepsi? Me tohle predepsal rehabilitacni doktor, jednak na velkou dlouhodobou bolest za krkem a jedna asi videl, ze jsem proste ve stresu. Ale pres noc jeste mladsi vyzaduje kojeni, tak ty AD se snazim odsouvat. Ale nevidim lepseni, spis uz nemam vubec chut na jidlo. A to me podvedome desi, hladem pocitove netrpim.

Dnes není Prothiaden AD první volby. Jsou dnes modernější a šetrnější léky s méně nežádoucími účinky, se kterými je možné i kojit. U Prothiadenu bych si to nelajzla.
Lexaurin je k řešení krizových situací, při pravidelném nebo častém užívání způsobuje závislost. Tohle je nejlepší pořešit s psychiatrem a nebo praktickým lékařem (ale nevím, co vše může nebo nemůže předepsat).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26531
11.2.20 13:20
@Jdani píše:
Já myslela že máš ty antidepresiva předepsané od psychologa nebo psychiatra. Já být tebou tak k tomu psychologovi jdu, jednak by ti mohl předepsat léky které můžeš i při kojení, a navíc by ti poradil jak zvládat ty svoje stavy. A manžel doma nefunguje? Že by s dětmi pomohl a ty by sis mohla pořádně odpočinout. Nebo zkus najít v okolí nějaké aktivity pro sebe a pro děti kam můžete společně chodit, nějaká skupina pro maminky s dětmi, děti se tam vyblbnou.

Psycholog jí nikdy žádné léky nepředepíše, psycholog léky nepředepisuje. To je dělí psychiatr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26531
11.2.20 13:24
@Anonymní píše:
@Martina84 Je tu velky na naval na skolku, nedostal se, do soukrome ho dat nechci kvuli penezum. Babicka, deda sice chodi treba 2× za tyden, ale jen na dopoledne a deti delaji jeste vetsi bugr. Ja ve „volnem case“ obstaravam nakupy, urady, doktory. Je to spatne, vim, ale jinak si do nedovedu predstavit.

No holka, babička nebo děda ti chodí dvakrát za týden? Tak to na děti fakt nejsi 24 hodin denně sama. A že takových ženských je dost a fakt ne všechny padají do úzkostí. Takže psycholog je na místě.
A jestli chceš brát léky, tak si proboha dojdi normálně psychiatrovi, aby posoudil tvůj stav a dal ti odpovídající AD.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
219
11.2.20 14:00
@jenny.fields píše:
Psycholog jí nikdy žádné léky nepředepíše, psycholog léky nepředepisuje. To je dělí psychiatr.

Já vím, spletla jsem se. Myslela jsem psychiatra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34
11.2.20 14:23

Typicky zacatek uzkostne poruchy. Doporucuji psychiatra, me se za ta leta osvedcil nejvic Citalopram. Chodit ven, urcite se venovat sobe, aspon tu chvili, kdy nekdo pohlida. Na uklid denodenne kasli, to v prvotni fazi dokaze uzkost nastartovat az k nejakemu ataku.
V tomhle stadiu jemdost dobra sance to podchytit, zalecit a do budoucna byt bez leku :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama