Antidepresiva podpora v začátku.

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
338
7.1.22 12:20

Antidepresiva podpora v začátku.

Kdo začíná brát? Pojďme se podpořit v začátcích léčby.

Já bohužel již po třetí, dispozice mám od útlého věku, nyní mi je 39.

Dnes čtvrtý týden 10mg Elicea, stále to logicky není ono, chtěl bych pokecat.

O tomto tématu nemám moc s kým.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
7.1.22 12:43

Nejsem na začátku, ale zhruba čtvrtý měsíc. A ten začátek byl masakr, úplně se vidím..mozek si dělal co chtěl a myšlenky tam lítaly jak sbesile :roll: Já tedy neměla nevolnosti, točení hlavy atd ale ten mozek 8o Držím palce ať je brzy líp a vždycky se řekne „vydrž, až zaberou“. Dost jsem si tenkrát o těch stavech četla odbornou literaturu, pomáhalo mi to. A vysadila jsem úplně kávu, byl to na začátku jeden ze spouštěcu.
Přeji ti ať rychle zaberou, bez vedlejších účinků a je ti brzo lépe..hlavne po duši ;) :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
4470
7.1.22 13:18
@Alwin píše:
Kdo začíná brát? Pojďme se podpořit v začátcích léčby.

Já bohužel již po třetí, dispozice mám od útlého věku, nyní mi je 39.

Dnes čtvrtý týden 10mg Elicea, stále to logicky není ono, chtěl bych pokecat.

O tomto tématu nemám moc s kým.

Ahoj, já sice nejsem v začátku braní, ale chci ti popřát, aby se ti co nejdříve udělalo lépe. Jinak Elicei se dá brát až 20 mg, kdyby bylo potřeba, to je na lékaři. Já AD beru už 14 let, bez AD jsem byla jednou asi 2 měsíce a hned deprese… Můžu se zeptat, s čím se léčíš? Držím moc palce. A chodíš i na terapii?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
338
7.1.22 15:19

@Lollitka

ahoj, díky za zprávu.

No moje diagnóza před 15 lety byla a asi je, nikdo ní neměnil, smíšená úzkostná a depresivní porucha F41.2.

Když jsem vysadil vydržel jsem být i relativně normálně bez AD, naposledy mě l tomu vrátila operace ledvinových kamenů.

Kdy mi na CT ještě našli náhodnou cystu na slezině a MUDr pohrozil nádorem, no to to se mnou v ordinaci skoro seklo a už to jelo.

Nyní mě nakoplo zpět to, že jsme měli nebo stále máme už poslední roky 13 letého manželství neshody a už se schylovalo k rozvodu.

Prostě takové ty složitější životní situace neustojím a sesypu se i když jsem kus chlapa co se protloukl sám životem.

Takže nyní elicea, nejhorší nežádoucí účinky už mám za sebou, ale stále jsem přes den úzkostný, tlačí mě na prsou atd.

Do terapie jsem nikdy nechodil, ale nyní jsem už objednán k soukromé psycholožce, za týden máme první sezení. Tak jsem zvědavý zda mi to něco dá, až se dám dokupy, jsme také domluveni s manželkou, že musíme nějak už vyřešit náš vztah.

A co Ty? Tvůj nick jsem zahlédl také myslím v diskuzích o AD. Co bereš, na co a jak se Ti momentálně daří?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
338
7.1.22 15:21

Anonymní chci poděkovat za podporu, sice to znám jaký to má průběh, ale stejně jsem rád když o tom mohu napsat alespoň pár řádků, s někým kdo ví o čem je řec, kdo nezažil tak to těžko pochopí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4470
7.1.22 15:36
@Alwin píše:
@Lollitka

ahoj, díky za zprávu.

No moje diagnóza před 15 lety byla a asi je, nikdo ní neměnil, smíšená úzkostná a depresivní porucha F41.2.

Když jsem vysadil vydržel jsem být i relativně normálně bez AD, naposledy mě l tomu vrátila operace ledvinových kamenů.

Kdy mi na CT ještě našli náhodnou cystu na slezině a MUDr pohrozil nádorem, no to to se mnou v ordinaci skoro seklo a už to jelo.

Nyní mě nakoplo zpět to, že jsme měli nebo stále máme už poslední roky 13 letého manželství neshody a už se schylovalo k rozvodu.

Prostě takové ty složitější životní situace neustojím a sesypu se i když jsem kus chlapa co se protloukl sám životem.

Takže nyní elicea, nejhorší nežádoucí účinky už mám za sebou, ale stále jsem přes den úzkostný, tlačí mě na prsou atd.

Do terapie jsem nikdy nechodil, ale nyní jsem už objednán k soukromé psycholožce, za týden máme první sezení. Tak jsem zvědavý zda mi to něco dá, až se dám dokupy, jsme také domluveni s manželkou, že musíme nějak už vyřešit náš vztah.

A co Ty? Tvůj nick jsem zahlédl také myslím v diskuzích o AD. Co bereš, na co a jak se Ti momentálně daří?

Ahoj, tak ona ta Elicea nezabere hned, mně třeba nepomohla vůbec a pořád jsem spala. Ono je to fakt individuální. Ale moc ti držím palce, aby se ti ulevilo.

Je super, že jdeš příští týden k psycholožce. Odkud jsi? Snad ti sedne. Za mě je terapie hodně důležitá, já se léčím se schizofrenií, hraniční poruchou osobnosti, úzkostmi, psychosomatickými problémy…

Beru teď z AD Deprex a jinak antipsychotika Abilify, Quetiapin a Cisordinol. Občas nějaký benzáč, ale moc mi právě nepomáhají… Teď se ještě přidala nespavost, jak jsem tu zakládala téma, psychiatrička mi dala Hypnogen, ale nespím ani po něm.

Tak držím palce a dej vědět, jak na tebe psycholožka zapůsobila.

A je fajn, že pak chcete řešit i vztah s manželkou, nějakou párovou terapii?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
338
7.1.22 15:54

@Lollitka no nemáš to taky jednoduché, ale hlavně, že to je pod kontrolou.

Já to vlastně když to tak vezmu, zcela pod kontrolou nikdy neměl a čím jsem starší tak to hůře snáším tyhle srandy jako relapsy a nasazení.

Od psychoterapie si slibuji, že se s tím naučím nějak pracovat, ale léky už asi vysazovat nikdy prozatím nechci, už to bylo dvakrát a dvakrát mě vždy něco hodilo zpět, je vidět, že ten led mezi tím a mnou je stále strašně tenký.

Nespavost je prevít, ta mě pronásledovala nyní skoro 4 týdny, už jsem z toho byl hodně špatný, benzáky si neberu dokud nemusím, za celou dobu tohoto období asi třikrát půlku lexaurinu 1,5 takže vlastně takové placebo skoro.

Byl jsem se teď projít se psem, ušli jsme 6km lesem v nerovném terénu, chvílemi jsem sotva dýchal jak mám somatické obtíže s dechem při úzkosti.

Ale po návratu to je lepší než se třepat doma. Zítra půjdu zase.

Na formě manželské terapie zatím nejsme domluveni, ale je to vlastně to poslední co pro to můžeme udělat. Já osobně tomu moc šanci nedávám, uvidíme, zatím se k sobě chováme slušně a manželka mi pomáhá překonat tyhle nepříjemné začátky.

Já jsem od Pardubic a ty? Chodíš ven se vyvětrat? Pomáhá to si vyčistit hlavu a rovnat myšlenky a, že je mám nyní hodně na pochodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
338
7.1.22 16:12

@Lollitka ještě k té nespavosti, víš co mě teda na to hodně pomáhalo?

Bylo to CBD, jen jsem zjistil, že ho nemohu užívat protože se metabolizuje na stejných receptorech jako právě escitalopram co beru a mohlo by to mít za následek interakce.

Navíc CBD prokazatelně na rozdíl od antidepresiv léčí i tělo, já kouřím elektronickou cigaretu a tak jsem si koupil o jednu navíc a před spaním si zabafal 10% liquidu z CBD a spolehlivě mě to uspalo. Zkus popátrat na netu jak je to s tvými léky.

Také mě napadlo zda toho třeba nemáš moc a není tam nějaká vzájemná intolerance, ale to musí vědět MUDr v antipsychotikách se nevyznám.

Za těch 15 let pouze v SSRI, i když jsem o slabé dávce AP už letos uvažoval taky, ona pro některé neurotiky je také to vhodná kombinace. Vypne to ty ruminace v hlavě, kamarádka to bere také, klasická SSRI a l tomu pididávku AP a je spokojena.

Příspěvek upraven 07.01.22 v 16:13

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4470
7.1.22 16:12
@Alwin píše:
@Lollitka no nemáš to taky jednoduché, ale hlavně, že to je pod kontrolou.

Já to vlastně když to tak vezmu, zcela pod kontrolou nikdy neměl a čím jsem starší tak to hůře snáším tyhle srandy jako relapsy a nasazení.

Od psychoterapie si slibuji, že se s tím naučím nějak pracovat, ale léky už asi vysazovat nikdy prozatím nechci, už to bylo dvakrát a dvakrát mě vždy něco hodilo zpět, je vidět, že ten led mezi tím a mnou je stále strašně tenký.

Nespavost je prevít, ta mě pronásledovala nyní skoro 4 týdny, už jsem z toho byl hodně špatný, benzáky si neberu dokud nemusím, za celou dobu tohoto období asi třikrát půlku lexaurinu 1,5 takže vlastně takové placebo skoro.

Byl jsem se teď projít se psem, ušli jsme 6km lesem v nerovném terénu, chvílemi jsem sotva dýchal jak mám somatické obtíže s dechem při úzkosti.

Ale po návratu to je lepší než se třepat doma. Zítra půjdu zase.

Na formě manželské terapie zatím nejsme domluveni, ale je to vlastně to poslední co pro to můžeme udělat. Já osobně tomu moc šanci nedávám, uvidíme, zatím se k sobě chováme slušně a manželka mi pomáhá překonat tyhle nepříjemné začátky.

Já jsem od Pardubic a ty? Chodíš ven se vyvětrat? Pomáhá to si vyčistit hlavu a rovnat myšlenky a, že je mám nyní hodně na pochodu.

Ahoj,

no já nikde nepsala, že to mám pod kontrolou, mám bohužel spousty problémů a psychiatrička mi říkala, že za celých mých 14 let léčby mě nezažila v remisi. Prostě třeba se dostanu z anorexie a začnu se řezat, přestanu se řezat na čas a začnu mít bludy a tak pořád dokola. Já léky za těch 14 let nikdy vysazené neměla a myslím, že už ani mít nebudu… Proč jsi vysazoval? Bylo ti víc jak rok lépe? Nebo ti AD vadila?

Jj, psychoterapie je fajn, pokud máš dobrého terapeuta, mně hodně pomáhá.

To je fajn, že máš psa (jakou rasu?) a že chodíte na delší procházky. A můžu se zeptat, jaké máš problémy s dechem? Já mám astma, ale prý lehké a někdy se v noci úplně dusím a prý to mám z psychiky, dle mé plicní Dr.

Já se snažím taky každý den chodit ven, jsem z Prahy.

Držím ti moc palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4470
7.1.22 16:15
@Alwin píše:
@Lollitka ještě k té nespavosti, víš co mě teda na to hodně pomáhalo?

Bylo to CBD, jen jsem zjistil, že ho nemohu užívat protože se metabolizuje na stejných receptorech jako právě escitalopram co beru a mohlo by to mít za následek interakce.

Navíc CBD prokazatelně na rozdíl od antidepresiv léčí i tělo, já kouřím elektronickou cigaretu a tak jsem si koupil o jednu navíc a před spaním si zabafal 10% liquidu z CBD a spolehlivě mě to uspalo. Zkus popátrat na netu jak je to s tvými léky.

Také mě napadlo zda toho třeba nemáš moc a není tam nějaká vzájemná intolerance, ale to musí vědět MUDr v antipsychotikách se nevyznám.

Za těch 15 let pouze v SSRI, i když jsem o slabé dávce AP už letos uvažoval taky, ona pro některé neurotiky je také to vhodná kombinace. Vypne to ty ruminace v hlavě, kamarádka to bere také, klasická SSRI a l tomu pididávku AP a je spokojena.

Příspěvek upraven 07.01.22 v 16:13

Jj, CBD mi psychiatrička doporučovala už jen kvůli tomu, že mám dráždivý tračník a prý se na to CBD používá, já tady o tom už zakládala diskuzi, i jsem o tom četla, ale vzhledem k tomu, že to není oficiálně schválený léčivý přípravek, tak se mi do toho nechce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
338
7.1.22 16:47

@Lollitka v USA už ano, na žaludek je to úplně neskutečně funkční.

Od úzkosti mě bolelo pravidelně břicho, stačilo si několikrát potáhnout a byl klid, pokaždé, to mám vyzkoušené.

Na spánek, 15 potahů a usnutí jako špalek, přes den jsem ho nikdy nekouřil, asi by mě ten útlum nevyhovoval, protože se živím rukama. Ale takhle večer nebo tak, to je jiná, k navození klidu a rovnováhy.

Navíc cbd je vlastně antidepresivum, protože když se podívám na studie, jaké má vazby včetně opioidních receptorů tak se nedivím, že jeho účinek je zaručený.

Omlouvám se za to jak jsem napsal, že to máš pod kontrolou, nemyslel jsem to zle.

Mám fenku amerického staforda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4470
7.1.22 16:53
@Alwin píše:
@Lollitka v USA už ano, na žaludek je to úplně neskutečně funkční.

Od úzkosti mě bolelo pravidelně břicho, stačilo si několikrát potáhnout a byl klid, pokaždé, to mám vyzkoušené.

Na spánek, 15 potahů a usnutí jako špalek, přes den jsem ho nikdy nekouřil, asi by mě ten útlum nevyhovoval, protože se živím rukama. Ale takhle večer nebo tak, to je jiná, k navození klidu a rovnováhy.

Navíc cbd je vlastně antidepresivum, protože když se podívám na studie, jaké má vazby včetně opioidních receptorů tak se nedivím, že jeho účinek je zaručený.

Omlouvám se za to jak jsem napsal, že to máš pod kontrolou, nemyslel jsem to zle.

Mám fenku amerického staforda.

Ahoj, fakt je to v USA už registrováno FDA? No já si asi počkám, až to u nás bude oficiálně. Ale tak je dobře, že tobě snad alespoň trochu zmírnil nějaké potíže. Já viděla ty CBD maty, kde se dá ten ke kouření a vlastně i nějaké kapky koupit, ale já jsem trochu paranoidní a mám o tom různé představy, takže tam bych si to nekoupila.

Je tak to máte krásného pejska, jak se jmenuje? Kolik mu je?

A fakt ti to pomáhalo i na bolest břicha? Já jeden čas z psychiky pořád zvracela, ale tohle už je naštěstí za mnou. Teď mám ze zažívacích psychických problémů jen ten dráždivý tračník.

Já právě četla, že to může působit i jako AD, ale tak uvidím, jak se to s tou případnou oficiální registrací u nás bude vyvíjet.

Díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.1.22 16:56

Ahojky já beru Elicea 10mg teď 2týden, zvýšena dávka již po druhé, před tím jsem byla 1,5roku na 5mg, ale panické úzkosti se vrátili. Začátek cca prvních 5dní mazec, motání hlavy, nevolnost, teď už je to lepší, jen hlava pořad šrotuje a úzkost je taky k večeru větší. Věřím, že to zabere a bude líp, jen nevím, kdy to bude. Vím ze i po prvé to bylo cca měsíc ne-li víc. Hrozně se za antidepresiva stydím, ale bohužel to bez nich nejde. Už jsem byla u dvou různých psychologů, ale účinek vždy chvilkový. Teď hledám dalšího.

• Citovat
  • Nahlásit
338
7.1.22 17:05

@Lollitka Pes je Sofie jsou jí 4 roky, je zlatá, hodná. Každého vítá a má za svého, prostě jaký pán takový pes.

Na žaludek do pár minut, od úzkosti mám takovou žaludeční neurózu, byl jsem i na gastro (nic samozřejmě), zakouřím a do několika málo minut je to pryč. Byl jsem z toho poprvé úplně paf.

Kapky jsem nezkoušel, asi budou lepší, údajně jejich účinek je delší než u vapování.

Já bych to z automatu taky nekoupil, vzal jsem to z canatury od nějakého výrobce z UK co má veškeré atesty a laborku Ok. Z matu to je jako od Vietnamce :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
338
7.1.22 17:23
@Anonymní píše:
Ahojky já beru Elicea 10mg teď 2týden, zvýšena dávka již po druhé, před tím jsem byla 1,5roku na 5mg, ale panické úzkosti se vrátili. Začátek cca prvních 5dní mazec, motání hlavy, nevolnost, teď už je to lepší, jen hlava pořad šrotuje a úzkost je taky k večeru větší. Věřím, že to zabere a bude líp, jen nevím, kdy to bude. Vím ze i po prvé to bylo cca měsíc ne-li víc. Hrozně se za antidepresiva stydím, ale bohužel to bez nich nejde. Už jsem byla u dvou různých psychologů, ale účinek vždy chvilkový. Teď hledám dalšího.

Já myslím, že se není vůbec za co stydět, kdyby jsi věděla kolik lidí z tvého okolí berou psychofarmaka asi by jsi se divila. Za mě to dogma, kdy uživatel = automaticky “blázen” je už přežitek.

Držím ti palce ať si to co nejdříve sedne a klidně piš. Navýšení už nebývá většinou tak dramatické jako samotné nasazení, přece jenom máš už “základ”.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat