Antidepresiva (hypochondrie) - podpora všech, co to zvládli

9623
11.2.21 12:09

Antidepresiva / podpora všech, co to zvládli

Ahoj holky, nikdy jsem si nemyslela, že se mi toto stane. Před šesti lety mi zemřela mamka, odešla dobrovolně, měla velké zdravotní problémy a u mě to vzbudilo takové první pochyby, nedůvěra k lékařům…ale bylo to pořád ještě ok. Za šestnáct dní potom, co mamka umřela, se narodila moje dcera. Jako miminko měla zdravotní problémy, jako batole zas jiné…ale zvládlo se to, teď je v pořádku. Ale při jejích potížích jsem studovala všechny možné i nemožné materiály, abych jí pomohla…no a tak se ze mě stal hypochondr :roll: no vyvinula se panická hrůza z jedné konkrétní poruchy, kterou nemám, obešla jsem doktory, i když vím, že to je psychické, ale abych se tak nějak měla od čeho odrazit, že fyzicky jsem ok. Pak jsem šla na psychiatrii, dneska je to teprv 8. den dostala jsem Zoloft a příležitostně Xanax, ten jsem vzala jen párkrát abych mohla fungovat, vím že je to svinstvo…ženy, potřebuji podporu, že jste se s antidepresivy z toho vysekaly…moc by mi pomohly nějaké příběhy s dobrým koncem, naděje… :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
K82
1573
11.2.21 12:29

Ahojda, jsi skvělá, že to řešíš! Ale určitě přidej psychoterapie. AD jsou léky na důsledek, ne příčinu, takže abys vše zvládla, jak potřebuješ, je fajn odstraňovat ty příčiny. Ale už jsi pro to udělala první krok :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9623
11.2.21 12:33
@K82 píše:
Ahojda, jsi skvělá, že to řešíš! Ale určitě přidej psychoterapie. AD jsou léky na důsledek, ne příčinu, takže abys vše zvládla, jak potřebuješ, je fajn odstraňovat ty příčiny. Ale už jsi pro to udělala první krok :kytka:

Ahoj, moc děkuji za reakci! Určitě to mám v plánu, čekám až ty léky trochu zaberou. Jen s psychologem bych to už nedala…myslím, že mám výhodu, že si uvědomuju, jak to celé vzniklo, že vím, proč to je a tak…ale řešila jsem to dva měsíce v kuse, snažila se to od sebe odehnat, logicky si vše zdůvodnit…ale přepralo mě to. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K82
1573
11.2.21 12:45

A s kým jiným bys to chtěla řešit? Nesedl ti? Tak se jukni po jiném. Určitě máš výhodu, že se rámcové orientujes v příčině, ale pohled zvenčí tě může nasměrovat lépe.. Je jasný, že tě semlelo to, co se ti stalo, ale problém je v tom, že s někým to ani nehne, zatímco ty trpis. A ne proto že jsi studovala moc materiálu, ale protože máš v sobě nějakou křehkou část, bolest, která tvé myšlení vede tímhle směrem. A od toho ti opravdu pomohou asi jen terapie. A ještě pozor na to, že někdy léky zaberou a to člověka ukonejsi, že už to pak víc neřeší. Ale příčina pořád zůstává.. Tak uvidíš, jak to to sedne a co ti nakonec, bude připadat, jako příjemné a vhodné řešení. Hodně štěstí!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9623
11.2.21 12:52

@K82 no že jsem musela začít psychiatrem a lékama, s psychologem samotným bez léčby bych to nedala, už mě to fakt přerostlo…už to nebyla jen obyčejná starost ale fakt obsese, na nic jiného jsem nemyslela… :roll: ale psychologa mám v plánu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K82
1573
11.2.21 12:55
@Tarinka píše:
@K82 no že jsem musela začít psychiatrem a lékama, s psychologem samotným bez léčby bych to nedala, už mě to fakt přerostlo…už to nebyla jen obyčejná starost ale fakt obsese, na nic jiného jsem nemyslela… :roll: ale psychologa mám v plánu.

Jo taaak, já to špatně pochopila, promiň. Děláš dobře a urco ti bude brzy lépe!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28668
11.2.21 13:05

No…já byla dokola přesvědčovana jak JEN léky vyřeší vše. Nestalo se. Je to makačka a chce to trpělivost, čas, přiznání si chyb, sebereflexi, ochotu změnit některý věci, terapii, vnitřní sílu a zároveň slevit z nároku, přijímat se i s nemocí, být k sobě hodná, laskavá, naslouchat svému tělo, dopřávat mu co potřebuje. Zaměřit se hodně na svoji duši. Cesta to fakt není snadná. Za mě. Hodně sil. Já se léčím 2 roky a pořád nejsem tam, kde bych si přála a možná ani taková jako dřív už nebudu. Člověka to změní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9623
11.2.21 13:14
@holka_z_hor píše:
No…já byla dokola přesvědčovana jak JEN léky vyřeší vše. Nestalo se. Je to makačka a chce to trpělivost, čas, přiznání si chyb, sebereflexi, ochotu změnit některý věci, terapii, vnitřní sílu a zároveň slevit z nároku, přijímat se i s nemocí, být k sobě hodná, laskavá, naslouchat svému tělo, dopřávat mu co potřebuje. Zaměřit se hodně na svoji duši. Cesta to fakt není snadná. Za mě. Hodně sil. Já se léčím 2 roky a pořád nejsem tam, kde bych si přála a možná ani taková jako dřív už nebudu. Člověka to změní.

Taky ti moc děkuju za reakci, není to jednoduchý. Vím že to bude ještě boj :zed: ale chci věřit, že to bude dobrý

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28668
11.2.21 13:19
@Tarinka píše:
Taky ti moc děkuju za reakci, není to jednoduchý. Vím že to bude ještě boj :zed: ale chci věřit, že to bude dobrý

Když se nevzdáš tak určitě :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
11.2.21 15:31

Ahoj já beru antidepresiva teprve 4 mesíce a ze začátku to byla hrůza. Do dneška jsem asi měsíc a půl neměla panické záchvaty a byla jsem v pohodě. Dneska bohužel záchvat přišel, z čehož jsem nebyla vůbec nadšená. Už jsem byla ráda že se dlouho nic neděli a pak bum. Ale beru to tak, že jsem teprve na začátku a že záchvaty a úzkosti budou hrát roli v mém životě pořád, akorát třeba o něco míň. Každopádně se snažím vydržet a nevzdávat se. A tobě držím palce ať je všechno zase v pořádku. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9623
11.2.21 15:35
@sanysas píše:
Ahoj já beru antidepresiva teprve 4 mesíce a ze začátku to byla hrůza. Do dneška jsem asi měsíc a půl neměla panické záchvaty a byla jsem v pohodě. Dneska bohužel záchvat přišel, z čehož jsem nebyla vůbec nadšená. Už jsem byla ráda že se dlouho nic neděli a pak bum. Ale beru to tak, že jsem teprve na začátku a že záchvaty a úzkosti budou hrát roli v mém životě pořád, akorát třeba o něco míň. Každopádně se snažím vydržet a nevzdávat se. A tobě držím palce ať je všechno zase v pořádku. :kytka:

A víš co ti ty záchvaty způsobuje? Máš to nějak rozklíčovane? Já dneska navyšovala dávku a taky mi dneska není dobré, ale asi je to spíš takový propad na začátku…doufám, že brzy bude líp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9623
11.2.21 15:37
@sanysas píše:
Ahoj já beru antidepresiva teprve 4 mesíce a ze začátku to byla hrůza. Do dneška jsem asi měsíc a půl neměla panické záchvaty a byla jsem v pohodě. Dneska bohužel záchvat přišel, z čehož jsem nebyla vůbec nadšená. Už jsem byla ráda že se dlouho nic neděli a pak bum. Ale beru to tak, že jsem teprve na začátku a že záchvaty a úzkosti budou hrát roli v mém životě pořád, akorát třeba o něco míň. Každopádně se snažím vydržet a nevzdávat se. A tobě držím palce ať je všechno zase v pořádku. :kytka:

A víš co ti ty záchvaty způsobuje? Máš to nějak rozklíčovane? Já dneska navyšovala dávku a taky mi dneska není dobré, ale asi je to spíš takový propad na začátku…doufám, že brzy bude líp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
11.2.21 15:41
@Tarinka píše:
A víš co ti ty záchvaty způsobuje? Máš to nějak rozklíčovane? Já dneska navyšovala dávku a taky mi dneska není dobré, ale asi je to spíš takový propad na začátku…doufám, že brzy bude líp.

To jsem nikdy nezjistila a to už je mám asi 5 let. Mnohokrát se mi to stalo kvůli tomu že jsem nehoráznej hypochondr a hned si myslím že umírám na milion vážných nemocí a potom přijde panika a strach. Ale také se mi to objevuje jen tak, celý den můžu být úplně v pohodě, šťastná a stejne ta mrcha na konci dne přileze. Momentálně jsem nespokojená se svou prací kde jenom sedím, což mi nedělá dobře na záda, který tu paniku schytají nejvíc. Poté mě vždy bolí záda jako blázen. Kvůli mé práci bohužel nemám moc času na psychoterapie apod. Ale pořád o tom přemýšlím. Každopádně to zatím nějak zvládám i když to je i v téhle situaci docela dost těžké. Přeju hodně síly a trpělivosti, snad bude brzy lépe. :srdce: :srdce: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
11.2.21 15:42

Jinak jsem zapomněla zmínit že začátky s AD jsou vždy těžké. Stav se na chvíli zhorší ale pak by si mělo tělo zvyknout a pak uvidíš jak to bude dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
340
19.2.21 23:34

Z antidepresivy se z toho nevyhrabres nikdy naopak akorát si nicis tělo nežádoucími účinky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat