Antidepresiva - špatně učení a koncentrace

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.19 11:11
Antidepresiva - špatně učení a koncentrace

Dobrý den, jdu se s vámi poradit. Protože mám pouze jeden jediný názor a to od něho psychiatra. Který tvrdí, že chce všechno čas…

V roce 2012 jsem začala brát AD na uzkostne-depresivni poruchu. Zhruba v roce 2016 jsem léky vysadila, tedy antidepresiva jako taková. Léky na noc mi zůstaly. Ty jsem vysadila o rok později.

Musela jsem ukončit VS. Nešlo mi učit, soustředit se. Ač jsem měla solidně nakročeno po VOS. Chci se zeptat, máte někdo zkušenost s tím, že mozek prostě nefunguje jako dřív??? Hodně zapomínám, mám neskutecnr problém se něco naučit, pochopit. I čtení časopisu ji zezacatku dělalo problém. Teď už se soustředíme a vím co čtu, i si pamatuji a vím, za x měsíců co jsem četla.

Ale studium jako takové nejde. Připadám si nyní jako blbec. Nemám všeobecný přehled. Vše je pryč.

Nějaké rady a vaše zkušenosti? Děkuji

Brala jsem AD trittico a ještě nějaké. Ty nesedl. Nakonec citalec a mirzaten - na noc

Reakce:
Regina Hero
Nadpozemská drbna 27842 příspěvků 08.01.19 11:18

Zřejmě to bude těmi léky, mám kamarádku, která taky brala dlohodobě AD, naposledy Citalec myslím a je to stejné, jak píšeš… má problémy se soustředěním, s učením, jak sama říká, neleze jí to vůbec do hlavy, na konci řádku neví, co četla na začátku, zapomíná brutálně… občas mi připadla úplně mimo… teď je to asi rok, co je vysadila, lepší se to, ale jako dřív to prý pořád není… co s tím, netuší… zkoušela nějaký detox, ale výsledky bych řekla, že nejsou dle očekávání…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.19 11:46

@Regina Hero Detox??

Občas si připadám jak ....... Když srovnám jak fungoval mozrk dřív a nyní, tak je to rapidní rozdíl. A na sebevědomí mi to nepřidává

Přemýšlím zkusím gynko bylinu

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.19 17:13

Mám úplně stejný problém, po maturitě jsem se dostala na všech 5 VŠ, na které jsem hlásila, měla jsem ze všech zkoušek samé jedničky na první pokus, ale pak přišly úzkosti, deprese… skončila jsem na lécích (nejen AD, ale i AP, stabilizátory, benzáče…) a ještě jsem prodělala elektrošoky. Teď je paměť úplně v háji, když jsem se na VŠ po přerušení pokoušela vracet, tak jsem nebyla schopná ani psát, nechápala jsem jedinou větu, skvělá paměť ta tam. Ztratila jsem všeobecný rozhled, nejsem schopná přečíst knížku (už mnoho let jsem nic nepřečetla). Nepamatuji si, co mi lidé říkají… no paměť a pozornost nula.
Ptala jsem se na to své doktorky a ta mi říkala, že do jisté míry všechny psychofarmaka narušují kognitivní funkce, nejvíce samozřejmě benzodiazepiny, i když by to prý mělo být vratné, ale prý trošku i SSRI AD a jiná. Co mě napadá, že bys mohla vyzkoušet nějaký kognitivní trénink, super je třeba Happy neuron brain jogging na počítači. Ale určitě se dá najít i něco jiného, tenhle je placený. Ginkgo biloba je podle mě placebo, říkala mi to i magistra v lékárně, ať ho vůbec nekupuji. Já brala Lecithin a Piracetam, ale taky efekt žádný, tak bohužel víc neporadím…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Průšvih s gentlemanem: Hanzlíkův film do kin přilákal méně lidí než Lego příběh!

Herecké obsazení v čele s Jaromírem Hanzlíkem a Lucií Vondráčkovou slibovalo... číst dále >

„Jsi hnusná, jdi na plastiku,“ psali hejtři Šafářové v den jejích narozenin!

Vztah Tomáše Plekance a Lucie Šafářové musí být hodně pevný. Jinak si neumíme... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >