Antidepresiva Trittico - zkušenosti

Napsat příspěvek
932
18.2.20 10:55
@Anonymní píše:
@mayunka
Mám na zádech, na krku i přímo na hlavě červené pupínky. Asi jako akné. Lepší se to, ale pořád jsem pěkně puntikata.

Aha. Děkuji za odpověď. Tak ja mela spis takovy flicky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11924
18.2.20 14:15

Hele taky mi přijde, že ti to úplně nesedí. POkud už máš tak nějak srovnaý spánek, zašla bych za psychiatričkou a zkusila to vyměnit za něco více antidepresivního s anxiolytickým účinkem.

Přestaň si měřit tep v noci a vyhodnocovat z toho, že určitě je něco strašně špatně :-D

A taky je pomalu čas si hledat psychoterapii a začít pracovat na porozumění toho, co tě do současného stavu dovedlo a jak ty vzorce chování a prožívání proměnit, aby sis přestala ubližovat a napoak, si spíš pomáhala. To nedokážou ani dobré léky.

Pro začátek alespoň pořiď tuhle knihu, ale psychoterapii nenahradí, no.

https://obchod.portal.cz/…e-z-uzkosti/

A nejspolehlivější cesta z neuroz, tedy úzkostných poruch je kombinace medikace a psychoterapie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.2.20 14:20

@david85lbc Toť otazka. Dneska jdu na kontrolu k psychiatricce, tak to s ní proberu. Je samozřejmě možné, že se zbavim jednoho příznaku a vyvolám si jiny a všechno si způsobují uzkosti. Nebo mi triticco nesedí. S AD nemám jinak žádné zkušenosti. Před nasazením triticca mi bylo tak zle, že teď je to i s jakýmkoli vedlejšími příznaky lepší. V kombinaci s terapii jsem se konečně zvedla z gauče, kde jsem se víc jak měsíc klepala a sledovala se.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
18.2.20 14:23

@Ou díky :) na terapii chodím, díky ní jsem začala konečně nějak fungovat. Jsem ale na začátku, zatím bylo cílem me dostat z gauče a naučit se zvládat ataky. Před tim jsem mela problém vyjít z domu, pořád mi bylo zle. Dneska jdu na kontrolu, léky proberu s psychiatrickou.

• Nahlásit
  • Citovat
120
18.2.20 15:13
@Anonymní píše:
@Ou díky :) na terapii chodím, díky ní jsem začala konečně nějak fungovat. Jsem ale na začátku, zatím bylo cílem me dostat z gauče a naučit se zvládat ataky. Před tim jsem mela problém vyjít z domu, pořád mi bylo zle. Dneska jdu na kontrolu, léky proberu s psychiatrickou.

misto trittica zkus mirtazapin (jestli nebudes vysazovat uplne na spani) je mirnejsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
27.2.20 17:31

Trittico

Ahoj holky, jsem na tom podobně jako vy, cakorat, že furt bojují. Bojím se tě závislosti, ikdyz 5vrdi, že nejsou návykové. Stále jsem se snažila držet nejít dal než na 50mg že 150 AC, a furt se chtěla držet na té nižší dávce aspoň 75mg (pulila jsem). Nakonec jsem dopadla jak na začátku, kdy jsem nespala. Jsou tak 2-3noci kdy nespím ani s dávkou 75mg ani 1min.tak budu muset zvýšit dávku. Co myslíte? Pomůže to stavylizovat spánek? Beru 4 mes. A jsou to hrozný stavy. Držím to takhle i s tím, že noci některé nespim. Už to nevydržím. Když to čtu chjo 8 :roll: je opravdu síla. Já takový spac. Tohle by mě taky nenapadlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
27.2.20 17:31

Trittico

Ahoj holky, jsem na tom podobně jako vy, cakorat, že furt bojují. Bojím se tě závislosti, ikdyz 5vrdi, že nejsou návykové. Stále jsem se snažila držet nejít dal než na 50mg že 150 AC, a furt se chtěla držet na té nižší dávce aspoň 75mg (pulila jsem). Nakonec jsem dopadla jak na začátku, kdy jsem nespala. Jsou tak 2-3noci kdy nespím ani s dávkou 75mg ani 1min.tak budu muset zvýšit dávku. Co myslíte? Pomůže to stavylizovat spánek? Beru 4 mes. A jsou to hrozný stavy. Držím to takhle i s tím, že noci některé nespim. Už to nevydržím. Když to čtu chjo 8 :roll: je opravdu síla. Já takový spac. Tohle by mě taky nenapadlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.2.20 09:10

Trittico

Dobrý den, prosím o radu, 9.2.mi bylo nasazeno Trittico prolong 150mg v dávkování 1-3 1tabelata(150mg), poté pokračovat 1,5,tablety(227mg). Pak mi lékař napsal recept, že mám pokračovat,. Recept jsem vyzvedla e koukám, že je to Trittico prolong 300mg a dávkování 1tabelata, tak jsem kontaktovala lékaře zda je to v pořádku, ano, teď přes vikend snížíte na 1tabletu 150mg a od pondělí 1tableta 300mg, což mi příjde divné, když od jsem od 4dne užívání beru 1,5tablety (227mg),že to mám zas na tyto tři dni snížit na 1tabelata (150mg),nemáte prosím někdo zkušenost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
2.3.20 19:22
@Anonymní píše:
@mayunka Ahoj a jak dlouho jsi triticco brala? jak si vysazovala? a spis dobre? co to znamena.?.nemas problemy usnout vubec? ja uz se hrozne tesim, ze budu spat bez nej, ale porad jeste to neni ono ani s triticcem…mam treba dve noci ok..lehnu a do pul hodky spim a pak je noc kdy treba nemuzu usnout a pak se vystresuju, ze mi to nejde a je to jeste horsi..a uz vubec to nejde… :roll: ale beru ho teprve dva mesice…dr mi rekla 3-4 mesice ale myslim, ze to bude nadyl…beru 150AC…chtela bych aspon snizit davku, ale zatim sama vidim, ze to jeste nejde…napis mi prosim jak to bylo u teebe..klidne i soukromou zpravu…moc dekuji :hug: klidne

Jsem na to podobně, ne-li stejně. Jak jsi postoupila? Já nijak, spím 2 noci 3 nespím… Atd… Treba vůbec nespím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
24.3.20 13:15
@lucmora píše:
Jsem na to podobně, ne-li stejně. Jak jsi postoupila? Já nijak, spím 2 noci 3 nespím… Atd… Treba vůbec nespím.

No tak já už to beru tedy 5 měs. a když jsem byla na 100 mg…přešla jsem na 50mg…zkusila jsem pak 25 mg… a vůbec jsem nespala…tak nevím. Budu muset najet od znova…u mě to určitě jen tak nepujde… půl roku beznaděje. Je vůbec šance a kdy se toho zbavit úplně???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama