Antidepresiva - účinek a péče o dítě

Anonymní
4.1.20 10:07

Antidepresiva účinek a péče o dítě

Chtěla bych se zeptat : užívání Antidepresiva, jak jste snášeli, zvládali běžný den, péči o dítě? Můžu vaše rady názory příběh? Je to s nasazením a užívám obtížné? Bylo mi doporučeno nasazení Antidepresiv ale mám z toho obavu, jak budu žít, zvládat rodinný život a kdy bude doladění hladiny. Všude čtu, že to tvá dlouho a jsou velké potíže. Jaký tip užíváte..
Děkuji za názory

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1733
4.1.20 10:19

Záleží co tě trápí. Mě třeba na úzkosti sedla hned první AD (cipralex), ale já jsem s nimi začínala ještě před založením rodiny. Mě už strašně pomohlo, že „něco“ se sebou dělám (že někdo ten problém pojmenoval) a kromě trochu nevolnosti, když jsem si je vzala před snídani, mi bylo hned líp. Pak mě sice čekalo ještě pár let dřiny na psychoterapiï, ale stojí to za to!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.20 10:52

Jelikoz AD clovek nezobe pro zabavu, ale protoze je nemocny, tak je to jako s jakymikoliv jinymi leky: leceny nemocny je schopny fungovat lepe az normalne, nez neleceny nemocny. :nevim:
Samozrejme u AD chvilku trva, nez medikace zabere, take nemusi uplne sednout hned prvni predepsany lek (ruzne vedlejsi ucinky). To chce pak resit s psychiatrem a ladit davkovani pripadne zkusit jiny lek.

• Citovat
  • Nahlásit
10027
4.1.20 11:01

Hodne záleží na co ty antidepresiva budeš brát a také jaká. Já je beru asi sedm let, začala jsem je brát ještě před narozením prvního dítěte, ale průběžně jsem je vysazovala, pak zase nasazovala a v pohodě. Začátky bývají horší to ano, než mi sedly první vystřídala jsem asi troje. Byla období, kdy mi bylo zle permanentně i třeba 14 dní v kuse. Ale v začátku brání AD se dávají i benzodiazepiny, takže si myslím že se to zvládnout dá. Jinak k plnému účinku dochází déle, ale z vlastní zkušenosti vím, že pokud daná AD zabrat nemají nezaberou ani za dva měsíce nebo na druhou stranu pokud zabrat mají zaberou i za dva až tři týdny. Mám tedy generalizovanou úzkostnou a panickou poruchu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2923
5.1.20 02:31

@Sue2008 @marinka5 holky, brali jste i v tehotenstvi, jestli ano, tak jaky druh?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2923
5.1.20 02:34
@Anonymní píše:
Chtěla bych se zeptat : užívání Antidepresiva, jak jste snášeli, zvládali běžný den, péči o dítě? Můžu vaše rady názory příběh? Je to s nasazením a užívám obtížné? Bylo mi doporučeno nasazení Antidepresiv ale mám z toho obavu, jak budu žít, zvládat rodinný život a kdy bude doladění hladiny. Všude čtu, že to tvá dlouho a jsou velké potíže. Jaký tip užíváte..
Děkuji za názory

Jak pisou holky, zalezi na co je beres, ja mela prvni citalex a taky jsem se mesic bala, nez je vzala, vsude vsechno cetla, asi bych je vzala podle lekare jak ti doporucil…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1733
5.1.20 05:37
@martinkaaa89 píše:
@Sue2008 @marinka5 holky, brali jste i v tehotenstvi, jestli ano, tak jaky druh?

ten cipralex, v těhotenství i kojení. Obě děti jsou zdravé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10027
5.1.20 08:18

@martinkaaa89 ano v prvním Triticco a Argofan a v druhém Mirtazapin

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2923
5.1.20 13:35

@Sue2008 @marinka5 aha a muzu se zeptat jakou davku? Ja beru setralin 200mg a bojim se ze to je uz dost hodne… Chteli by jsme druhe mimco. A meli jste nejake problemy v tehu, jako psychika jestli bylo hur? Toho se bojim :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10027
5.1.20 13:49

@martinkaaa89 jaké dávky jsem přesně brala si už nepamatuju, nicméně hodně záleží co na to doktor. Má lékařka vše konzultovala s dětskou lékařkou a obě byli pro, abych léky brala a nevysazovala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.1.20 00:06

@Sue2008 ahoj, mužů se té zeptat brala jsi ad, kdyz si byla tehotna? Mam asantru 50mg na spatne nadechnuti. Mam pocit jako vy se nemohla poradně z hluboká nadechnout. Pry uzkost. Ted jsem zjistila, ze jsem tehotna a nevim co dál…jestli brat nebo ne. Na gynde jsem zatim nic nerekla. Dnes první návštěva. Bylo mi to trapny. Mas zdrave deti? Bylo vse ok? Moc dekuju za odpoved

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat