Antidepresiva v těhotenství, zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
pun.
Nováček 8 příspěvků 14.08.18 09:00
antidepresiva v těhotenství, zkušenosti

Dobrý den,
vím, že toto téma se objevuje v mnoha předešlých příspěvcích, ale já bych ho ráda, pro svůj klid, otevřela aktuálně ještě jednou.

Již několik let bojuji s úzkostmi, lehkou formou OCD, panickými atakami a beru antidepresiva. Loni jsem se vdala a protože bych ráda miminko, po svatbě jsem v celkem stabilizovaném stavu, pod dohledem lékaře, začala léky vysazovat.
Můj stav se pomalu horšil a velmi brzy bylo jasné, že bez léků nemůžu být. Takže jsem je pomalu opět nasadila. V současné době beru denně tabletu Elicea 10mg. Můj stav je mnohem lepší a miminko bych ráda pořád. Vzhledem ke svým celoživotním strachům, se neskutečně bojím, aby bylo miminko v pořádku. Doktorka říká, že to v pořádku bude, že se nemám bát, bohužel se nemůžu přesvědčit k tomu, abych jí uvěřila… můžu vás tedy poprosit o zkušenosti, bojím se hlavně špatně vyvinutého mozku.

Děkuju mockrát.

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.08.18 09:50

Ahoj, já brala antidepresiva citalopram a stačila mi půlka tablety a dcerka je v pořádku. Pak sem kojila a brala tu půlku, ale kojením se mi deprese rozjela a musela brát celou, tak sem s kojením přestala. Antidepresiva se můžou, jen nevím, zda je jedno, v jakém množství.Ale tvá mudr má jistě zkušenost

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.08.18 09:51

A 10 mg to je jedna tableta?

pun.
Nováček 8 příspěvků 14.08.18 10:16

Ahoj, moc děkuji za povzbuzující zprávu. Ano jedna tableta. Doktorka mi říkala, že běžná dávka je 20 mg a že tedy jedna tableta je poloviční dávka. Tak snad to není moc. :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.08.18 11:08

Ne není, neboj

ajmy
Kecalka 112 příspěvků 14.08.18 11:29

Ahoj, já beru 20mg Citalopramu a jsem momentálně v 9tt s druhým dítkem. Trpím úzkostnou a panickou poruchou. Další dítě jsme kvůli AD dlouho odkládali, ale nakonec mě všichni lékaři ujišťují, že bude vše v pohodě. Tak v to musím doufat. Taky mě to strašně mrzí, že to musím brát, ale jinak to nejde. Šanci, že se ti narodí postižené dítě máš i bez AD. Kdyby to bylo tak strašně nebezpečné, tak by to myslím v těhotenství nepředepisovali.

Layana
Stálice 79 příspěvků 14.08.18 11:51

Doktorka má pravdu antidepresiva ze skupiny SSRi kam elicea (escitalopram) patri jsou bezne uzivany v tehotenstvi nemusis se obavat. Pohoda matky je v tomto pripade pro zdarne tehotenstvi dulezitejsi ;) navic beres docela malou silu ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.08.18 12:55

Ahojky, celá naše rodina (mé dvě sestry a mamča) jsme „panikářky“ a všechny bereme AD.
První sestra při těhotenství AD nebrala - těhotenství fakt trpěla. Malý měl po porodu 2200g. A byl opravdu hodně plačtivé miminko :)
Já brala od druhého trimestru 5mg Cipralexu a mám teď 2letého super prcka, který se narodil 3800g. Po porodu jsem ale přešla na 10mg a nekojila jsem. Malý je bystrý a aktivní čipera :)
Třetí sestra rodila letos v dubnu, celé těhotenství brala 10mg Elicea. Chlapečka má krásného, měl 4kilča, je hodnoučký, krásné spí i papá a je neskutečně vnímavý ;) Ale segra taky raději nekojila.
Takže na naší „povedené“ rodince vidíte, že to jde ;)
Hlavně být v pohodě a žít zdravě a bude to v pohodě :hug:

pun.
Nováček 8 příspěvků 14.08.18 14:15

Díky moc, uklidnila jste mě. Přeju ať se Vám i celé rodince moc daří :)

pun.
Nováček 8 příspěvků 14.08.18 14:16

Děkuju všem, podařilo se vám mě uklidnit :) krásný den

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Kletba od matky vyšla! Alena z Pošty pro tebe prodává Nový Prostor a je na ubytovně

Byl to bezpochyby ten nejpopulárnější a nejemotivnější díl pořadu Pošta pro... číst dále >

Fanoušci se bijí za Arichtevu: Tomicová nemá ve finále co dělat!

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Na vlastní kůži to... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >