Zkušenosti s antidepresivy

Anonymní
10.11.20 20:42

Antidepresiva zkušenosti.

Ahoj holky, jdu si pro radu. Dva měsíce beru Cipralex na panickou poruchu. Ze začátku 5mg, pak 10, nakonec jsme navýšili na 15mg Ted je to měsíc od posledního navýšení. V noci mi trvá i několik hodin než usnu, takže jsem k tomu dostala něco nenávykového na spaní(AD), nevim ted ten název. Zatim beru týden, ještě to nezabralo.
I po těch dvou měsících se furt necítim ok. Psychicky jsem se srovnala cca po měsíci, ale trápí mě spíš fyzické potíže. Jsem unavená, trochu se mi motá hlava, mam takovu slabost v rukou a nohou, trochu mě i brní, mam horší paměť.
Jsem z toho už unavená, nechci už být na neschopence, ale mam strach, že v práci to ještě nezvládnu. Je tu někdo, komu zabraly AD až třeba po 3měsících? Přemýšlim, jestli ještě vydržet, nezkusit jiné AD nebo se na to vykašlat uplně. Děkuji všem za rady. Jana

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
10.11.20 21:37

Bohužel Ti asi moc neporadím. Cipralex beru mesic. Mě teda hned psychiatr od začátku dál maximální denní dávku 20mg. Po třech týdnech snížil na 15mg. Stavy co popisuješ jsem měla prvních 14dni, než jsem si na něj zvyklá. Slabost, malátnost, brnění a takové zvláštní pálení v těle. Naštěstí si to sedlo. Paměť se mi taky dost zhoršila a hlavně se nemůžu pořádně soustředit, řešila jsem to i s Dr a říkal, že je to normální, že prý hodně lidí i když se dá psychicky do pořádku talk než se srovná paměť, tak to trvá. Jinak cipralex mi taky dost rozházel spaní, na noc jsem brala Lexaurin, po něm jsem úplně odpadla a od té doby co beru ciplarex mi trvá usnout :roll: Určitě bych ty stavy probrala se s psychiatrem. Hlavně ať je brzy líp :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
3
10.11.20 22:04

Cipralex jsem brala pred 8 lety. Moc mi pomohl. Myslím, že po dvou měsících už jsem byla úplně v pohodě. Ale dost mě utlumoval. Tenkrát jsem si to mohla dovolit, nechodila jsem do práce. Každé odpoledne jsem si dala dvouhodinového šlofíka. A přibrala jsem 10 kg za rok. Po roce jsem ho pomalu vysadila. Úzkosti se mi vrátily az teď. Nyní beru 3 týdny Deprex. Nemělo by se po něm přibírat a hlavně neutlumuje. Tak snad to bude dobré. Ale jinak u mě cipralex svůj účel splnil perfektně. Naučila jsem se zvládat úzkosti. Teď mám ale náročné životní období a potřebuji zase trošku pomoci. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.11.20 22:12

Děkuji za odpovědi. Mě prostě přijde divný, že mam jen fyzické problémy, psychika je už v pohodě. Měl to taky někdo tak? Že už pak jen bojoval s těmi fyzickými problémy? Zakladatelka

• Citovat
  • Nahlásit
763
10.11.20 22:17

Probrala bych s lékařem změnu léku.
Já beru Citalec 10mg a žádné negativní účinky nepociťuji. Na spaní beru Trittico, které jsem brala jako první. Z počátku mi zabralo úžasně, postupně jsem si na něj asi zvykla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.11.20 13:20
@leryl píše:
Probrala bych s lékařem změnu léku.
Já beru Citalec 10mg a žádné negativní účinky nepociťuji. Na spaní beru Trittico, které jsem brala jako první. Z počátku mi zabralo úžasně, postupně jsem si na něj asi zvykla.

Děkuji za odpověd. Právě nad tím přemýšlím, že bych se jí zeptala na změnu léků. Jdu k ní za dva týdny, tak jestli se to nezlepší, zkusim to navrhnout. Doufala jsem, že je to třeba normální a mam ještě vydržet, ale po 2měsíce je to už asi divné. Zakladatelka

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama