Případná pozitivita vztahující se k onemocnění prodělané před týd

Anonymní
20.1.21 15:32

Antigenni testy - pozitivita po prodělanem covidu

Ahoj, mám otázku k antigenni testům, třeba někdo zná odpověď, strejda Google mi ji nenašel. Dcera byla pozitivně testována koncem prosince na covid ( ve stejný den jsme my ostatní - já, chlap, syn vyšli negativně), bylo to po kontaktu s pozitivními prarodiči. Během karantény nám nic nebylo, takže jsem nemoc buď neprodělali a nebo skrytě. Teď bychom kvůli návštěvě chtěli jít na antigenni testy. Jaká je pravděpodobnost, že případná pozitivita se vztahuje k onemocnění, které jsme mohli prodělat 2-4 týdny nazpět? Jako že ten test zachytí už neaktivní / mrtvý virus? Díky za odpověď.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19386
20.1.21 15:43

Antigenní test zachycuje jen právě probíhající nemoc, takže v pohodě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20583
20.1.21 15:45

Pokud nejsi nemocná, nezachyti nic. Ono je teda dost i falešně pozitivních, ale kdyby vám náhodou vyšel, tak vás otestují znova tím pcr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8762
20.1.21 16:07
@Anonymní píše:
Ahoj, mám otázku k antigenni testům, třeba někdo zná odpověď, strejda Google mi ji nenašel. Dcera byla pozitivně testována koncem prosince na covid ( ve stejný den jsme my ostatní - já, chlap, syn vyšli negativně), bylo to po kontaktu s pozitivními prarodiči. Během karantény nám nic nebylo, takže jsem nemoc buď neprodělali a nebo skrytě. Teď bychom kvůli návštěvě chtěli jít na antigenni testy. Jaká je pravděpodobnost, že případná pozitivita se vztahuje k onemocnění, které jsme mohli prodělat 2-4 týdny nazpět? Jako že ten test zachytí už neaktivní / mrtvý virus? Díky za odpověď.

antigennim testum neverim (vlastni spatna zkusenost)… spis to pravdepodobne neni, ale kamaradka zdravotnice rikala, ze jsou i lide, co jsou pozitivni i 2 mesice (ne nakazlivi, ale pozitivni)..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
172
20.1.21 16:27
@Anonymní píše:

Kamarad měl pozitivní test tři měsíce po prodelanem covidu. Nebyl ale na antigenim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.1.21 17:13

@pazitka @3mamamina právě o tom vím, že testy můžou být i měsíc po prodelani pozitivní. No uvidíme. Dyž tak si zase projdeme 10 dny karantény a pak už bysme měli na 90 dní klid.
Díky za reakce. No uvidíme v sobotu.

• Citovat
  • Nahlásit
3574
20.1.21 17:35

U antigenního testu bych se nebála, že bude po tak dlouhé době pozitivní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3574
20.1.21 17:40
@pazitka píše:
antigennim testum neverim (vlastni spatna zkusenost)… spis to pravdepodobne neni, ale kamaradka zdravotnice rikala, ze jsou i lide, co jsou pozitivni i 2 mesice (ne nakazlivi, ale pozitivni)..

tak jsou ale PCR pozitivní ty 2 měsíce. U antigenního bych to nečekala.
Já antigenním testům celkem věřím, u lidí s příznaky vychází docela dobře. Hlavně u těch co jsou v začátku nemoci. Pokud má někdo příznaky 2 týdny, tak tam pozitivní nebývají. Je otázkou zda ti lidé jsou pak dlouhé době vůbec ještě infekční.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8762
20.1.21 20:08
@Lucka1111 píše:
tak jsou ale PCR pozitivní ty 2 měsíce. U antigenního bych to nečekala.
Já antigenním testům celkem věřím, u lidí s příznaky vychází docela dobře. Hlavně u těch co jsou v začátku nemoci. Pokud má někdo příznaky 2 týdny, tak tam pozitivní nebývají. Je otázkou zda ti lidé jsou pak dlouhé době vůbec ještě infekční.

byli jsme cela rodina 23.12., bratr zadne priznaky nemel a byl negativni (predtim tyden home-office. 25. se sešla cela rodina, vsichni negativni na antigenech. 26. ho zacala bolet zada, 27. teplota a chytli jsme to všichni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4875
20.1.21 20:12

Antigenní testy u bezpříznakových nezachytí až polovinu nakažených, na bezpříznakové lidi se vůbec používat nemají

a v plošném rozsahu jako se používají aktuálně u nás jsou to vyhozené peníze pojštoven…a někdo se na tom nádherně nakapsuje

a pojištovna krvácí, strašný

:cert:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4875
20.1.21 20:19
@pazitka píše:
byli jsme cela rodina 23.12., bratr zadne priznaky nemel a byl negativni (predtim tyden home-office. 25. se sešla cela rodina, vsichni negativni na antigenech. 26. ho zacala bolet zada, 27. teplota a chytli jsme to všichni.

ano, zcela klasický případ, kdy se lidi spoléhají na zcela nepřesné antigenní testy

a v dobré víře že jsou negativní tak naopak nakazí širokou rodinu

mám takových případů x po vánocích a všichni se strašně divili, jak to že že test „selhal“

vyhozené peníze a naopak něco, co ještě zhoršuje situaci, protože lidi mají falešný pocit bezpečí…a jdou a nakazí víc lidí než by jim velila běžná obezřetnost

že je něco takového hrazeno z veřejného pojištění, za to bych sekala ruce těm co to protlačují :cert: na kriminál

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1615
20.1.21 20:23

A existuje nějaký test, který odhalí prodělaný covid třeba 2-3 měsíce nazpět?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3574
20.1.21 20:28
@pazitka píše:

Tak to ale neznamená že 23.12 byl pozitivní a test selhal. Já byla jako kontakt v karanténě na PCR 12.1, neměla jsem potíže a test byl negativní. První potíže 14.1 kdy měl bolela hlava a měla jsem pocit teploty, takže jsem jela na test znova a pozitivní. Rozdíl dvou dnů. 2 dny před začátkem potíží jsem byla negativní. Takže úplně stejná situace jako u vás, dokonce mezi testy ještě kratší doba a negativní byl PCR test.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3574
20.1.21 20:28
@pet p píše:
A existuje nějaký test, který odhalí prodělaný covid třeba 2-3 měsíce nazpět?

IgG protilátky, pokud budou pozitivní tak to znamená prodělaný covid. Bohužel jsou i lidi co je nevytvoří, tak negativní protilátky to úplně nevyloučí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3574
20.1.21 20:40
@Borrealis píše:
ano, zcela klasický případ, kdy se lidi spoléhají na zcela nepřesné antigenní testy

a v dobré víře že jsou negativní tak naopak nakazí širokou rodinu

mám takových případů x po vánocích a všichni se strašně divili, jak to že že test „selhal“

vyhozené peníze a naopak něco, co ještě zhoršuje situaci, protože lidi mají falešný pocit bezpečí…a jdou a nakazí víc lidí než by jim velila běžná obezřetnost

že je něco takového hrazeno z veřejného pojištění, za to bych sekala ruce těm co to protlačují :cert: na kriminál

Tak negativní by 3 dny před začátkem prvních příznaků (dost nespecifických, když šlo jen o bolest zad, takže prodromální stadium) byl dost možná i PCR test. Jak píši výše, já měla negativní PCR 2 dny před začátkem prvních potíží (bolest hlavy).
Negativní test má validní platnost třeba jeden den. Jakýkoliv, antigenní i PCR.
A PCR se pro plošné testování taky nehodí, protože zase naopak odchytne i lidi co už jsou dávno zdraví a neinfekční, protože infekční byli třeba před měsícem. Takže taky vyhozené peníze a ještě to pošle do karantény x lidí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat