Antihistaminika v těhotenství

10410
22.11.07 15:09

Antihistaminika v těhotenství

Ahoj,
prosím je tu někdo, kdo bral antihistaminika (Claritine, Aerius, Zyrtec apod.) i v těhotenství? Doporučené lékařem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22.11.07 15:15

Ahoj, mi to tedy doporučeno nebylo. Říkali, že to mám vydržet, ale pokud to bude velice nutné tak si mám vzít tabletku Claritinu, ale jen ve vážných případech.
Ale třeba sprej na astma tak ten jsem mohla, protože prý je v těhotenství nezávadný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7366
22.11.07 15:23

mě to taky nebylo doporučeno, že to uspává mimiko, to se méně hýbe a není to dobrý. Jen jako SOS tabletu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10410
22.11.07 15:25

já mám chronickou kopřivku, která se mi objeví vždycky při nějaké viróze, a to tak, že mám otoky velikosti dlaní všude po těle i ve vlasech, je to bolestivý a hodně nepříjemný :( Vypadá to, že jsem těhu, tak nevím, zda si můžu něco vzít :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10410
22.11.07 15:26

aha, tak to vidím špatně, já si tablety musím brát alespoň 4 dny než pořádně zaberou, ach jo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.11.07 15:27

Možná bych to riskla, ale asi nejdříve bych zavolala doktorce, jestli můžu. Víc asi neporadím.
Jak říkám, mi řekli, že jen ve vyjímečných případech a toto asi vyjímečný případ bude…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10410
22.11.07 16:15

díky, zítra si zavolám na alergologii

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7366
22.11.07 17:04

jinak já jsem to zjišťovala i když sjem byla vloni, někde tu je diskuze, a děvčata psala, že jim dr řekla normálně brát… Teď na začátku se miminko stejnak nehýbe, taže já bych si to asi vzala… Nevím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
22.11.07 17:12

No četla jsem na tohle téma spoustu článků, v podstatě záleží na tom, co je za léčivou látku.

Obecně inhalátory většinou nevadí, protože je vdechneš přímo.

V tomhle těhotenství se mi stalo, že jsem byla nucena po dohodě s dr užívat i Xyzal cca 3-4dny (nepomohl, ale šlo o něco jiného) - dokonce v kombinaci s nakonec silným kortikoidem.

Užívat se krátkodobě smí, ale je třeba to probrat s doktorem…u dlouhodbějšího užívání pak vezmou v úvahu riziko ohrožení matky vs dítěte, co je v danou chvíli víc

G

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
907
26.11.07 12:30

Ahoj Anette,som alergička a lekárka mi povedala,že v tehotenstve okamžite vy:,–(iť všetky lieky na alergiu a užiť iba vo vážnom prípade a tiež veľký pozor na všetky kvapky do nosa,vraj sú nebezpečnejšie,ako tabletky.Papa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
27.11.07 00:52

Tak k tomu bych ráda něco napsala.
Moje dr. je docela flegmoška, ale když jsem přišla, že potřbuju nějaké ty tablety na alergii, tak absolutně odmítla. Snažila jsem se ji přesvědčit ( protože jinak napíše cokoliv) ale nedala se, obvolala a konzultovala s cca 6ti doktory a dostala zákaz mi cokoliv předepsat. Takže jsem trpěla a trpěla, než jsem narazila na skvělou paní doktorku, která mi předepsala homeopatika a ty fungovaly okamžitě a mnohem víc než klasické prášky.
Moc na to nejsem, ale fakt to zabralo a byla jsem moc spokojená. Jen jsem zaplatila asi o stovku víc.
eM.

• Nahlásit
  • Citovat
27.11.07 07:26

anonymní, to mne zajímá, můžeš napsat jaké homeopatika ti zabraly??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
520
6.8.18 21:41

Dobrý den,
prosím o obnovu diskuze a o radu, které přírodní preparáty by mi mohly pomoct.
Jsem těžký alergik, příležitostně astmatik, když se alergie nechá rozjet. Nyní na začátku těhotenství. Mám vyzkoušeno mnoho různých léků - zyrtec, zodac, xyzal, claritine, lokální spersalerg, nasonex, nasobec atd. - nepomohlo vůbec nic ani trošku. Až lék Aerius a také Xados mi pomohly a jsem schopná přežívat, aniž bych se dusila, neustále kašlala, kýchala, trpěla svěděním celého těla.

Problém je, že mi ani jeden z těchto léků alergoložka nechce teď v těhu předepsat, že by mohly být nebezpečné. Doktorka řekla, že to musím nějak přežít, ideálně odjet k moři (už mi teda neřekla, kdo že mi to asi tak zaplatí…) :D
A tak trpím, dusím se, je mi zle, a to nevytáhnu paty z domu. Poradíte prosím, co dělat? Děsím se každé noci, protože musím neustále používat Ventolin, třeba i 3× za den, ten mi teda alergoložka nechala s tím, že v případě nouze…ale ten případ je skoro furt. Co dělat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
871
6.8.18 21:50

@Linduš91 je vidět, jak jsou ty alergoložky každá úplně a totálně jinde, až mě to fakt děsí, jak moc. Mně ta moje říkala, že můžu klidně brát kdy potřebuju Claritin nebo Xyzal (a jistě by se našly i jiné preparáty, na tyhle jsem jenom já osobně byla zvyklá), jsou zařazeny v kategorii B, čili jsou bezpečné i pro těhotné. To samé dýchátka na astma. Tisíckrát mi zopakovala, že raději být zaléčená, než trpět - trpí i plod.

btw Ventolin je pouze úlevový lék, pokud si musíš dýchat 3× denně jsi špatně léčená, potřebuješ zaléčit zánět v plicích, nikoliv jenom roztahovat průdušky (to dělá ten Ventolin). Okamžitě k doktorce, nebo ještě lépe ji změnit :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
871
6.8.18 21:59

jinak já ačkoliv jsem před těhotenstvím používala Xyzal denně, tak v době těhotenství jsem ho od cca 8 týdnu použila všehovšudy snad 5×, v těhotenství se mi alergie zlepšila (ťuk ťuk ťuk) a nebylo to třeba. (Taky jsem moc nechtěla dlouhodobě brát systémové přípravky, tak jsem ráda, že to i tak nějak vyšlo)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama