Antikoncepce a křečově žíly

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Adéla23
Stálice 52 příspěvků 09.03.12 11:42
antikoncepce a křečově žíly

v těhotenství se mi udělala hnusná křečová žíla, pak jsem zhubla tak se docela ztratila. Nyní už 3 měsíc užívám lindynette20 a začala docela bolet a je vystouplá. Může to být tím? tuto antiko jsem brala předtím a byla sem moc spokojená takže nevím. Můžete mi nějakou doporučit? chystám se k doktorovi tak uvidím co mi řekne. :?

Najdete v encyklopedii: Křečové žíly v těhotenství

Reklama

Reakce:

Lizzi  09.03.12 11:58

u hormonální antikoncepce je riziko křečových žil obecně zvýšené, stejně jako další rizika, o kterých ti lékař většinou neřekne :(

Lendík27
Závislačka 3929 příspěvků 09.03.12 12:26

Mě po HA šíleně na opuchaly nohy - ale fakt ( brutálně) . Po vysazení jsem měla po problémů - takže už jí 4 roky neberu a začla jsem se cítím i líp - nebyla jsem tak zavodněná.
Vyzkoušela jsem 2 HA - Po první jsem měla ty nohy a po druhé mě 2 roky v kuse bolela hlava - než jsem přišla že je to z HA.
Nic neberu a je mi fajn .

Lizzi  09.03.12 12:31

já jsem při braní HA byla totálně frigidní.. to je taky jeden z paradoxů HA - bereš to, abys mohla sexovat, ale ztratíš chuť na sex.. Po vysazení to nějakou dobu trvalo, než se to úplně urovnalo, ale změna byla znát v podstatě okamžitě. Kamarád doktor mi občas vypráví, co jim přivezou za případy do nemocnice, způsobené HA, to by jeden nevěřil..

Kacise
Zasloužilá kecalka 937 příspěvků 11.04.12 14:35

Adel, ja jsem ted po 6ti letech antiko vysadila (Mercilon, Cilest), kvuli krevnim mutacim a prave krecovym zilam. Nevim, jestli se mi to zda, ale najednou mam nohy lehci, neboli, jako nove :) Takze tomu zacinam verit, ze to ty zily fakt zatezuje, pokud k tomu ma clovek sklony. Zatim mas jednu zilu, ale co kdyz se to rozjede? Je mi 23 a vim, ze v lete uz si kratkou sukni nevezmu, takze bych rekla, ze nejake nepohodli bez HA za hezke nozky stoji…

Verculiinek
Kecalka 172 příspěvků 08.03.18 22:10

Holky potrebovala bych poradit. Uz mam 1 rok po druhem porodu a dalsi mimco neplanujeme. Rozmyslim se mezi Mirenou a praskama. Anti co jsem brala pred tehu mi vyhovovala, ale ted si nejsem vubec jista, zda se k ni vratit. Po prvnim tehu se mi na jedne noze udelaly dost velke krecaky a bojim se, aby tak nebylo vetsi riziko treba trombozy, kdyz uz krecaky mam. U teliska me zase odrazuje to, ze nemusi vyhovovat a ze muzu rok krvacet :-( V cervenci se vdavam a pak svatebni cesta k mori a nerada bych si to takhle zneprijemnila. Uz nad tim premyslim dlouho a porad nevim, jestli do teliska jit. Ted tedy take hlavne kvuli krecovym zilam. Nemela jste take nektera krecove zily a gynekolog vas od prasku odrazoval?

Anonymní  08.03.18 22:17
@Verculiinek píše:
Holky potrebovala bych poradit. Uz mam 1 rok po druhem porodu a dalsi mimco neplanujeme. Rozmyslim se mezi Mirenou a praskama. Anti co jsem brala pred tehu mi vyhovovala, ale ted si nejsem vubec jista, zda se k ni vratit. Po prvnim tehu se mi na jedne noze udelaly dost velke krecaky a bojim se, aby tak nebylo vetsi riziko treba trombozy, kdyz uz krecaky mam. U teliska me zase odrazuje to, ze nemusi vyhovovat a ze muzu rok krvacet :-( V cervenci se vdavam a pak svatebni cesta k mori a nerada bych si to takhle zneprijemnila. Uz nad tim premyslim dlouho a porad nevim, jestli do teliska jit. Ted tedy take hlavne kvuli krecovym zilam. Nemela jste take nektera krecove zily a gynekolog vas od prasku odrazoval?

Mam krecovou zilu po prvnim tehotenstvi. V druhem tehotenstvi se mi i pres redeni krve udelala v te krecove zile tromboza. Ale mam k tromboze sklony.

Riziko trombozy pri kombinaci krecovych zil a antikoncepce je opravdu vyrazne zvysene.

Neuvazovala jsi o operaci? Stoji cca 14 tis. na jednu nohu a dela se ambulantne (odpoledne jdes domu).

Hadumi
Extra třída :D 12998 příspěvků 08.03.18 22:18

@Verculiinek nemám křečáky, ale jiný žilní problém a mně řekl můj praktický doktor, že HA nemám brát.

Verculiinek
Kecalka 172 příspěvků 08.03.18 22:22
@Hadumi píše:
@Verculiinek nemám křečáky, ale jiný žilní problém a mně řekl můj praktický doktor, že HA nemám brát.

Prakticky lekar? Zitra jsem za ni totiz chtela jit, ale trochu se bala, aby si neklepala na hlavu, ze tohle ona nevi :-D

Verculiinek
Kecalka 172 příspěvků 08.03.18 22:24
@Anonymní píše:
Mam krecovou zilu po prvnim tehotenstvi. V druhem tehotenstvi se mi i pres redeni krve udelala v te krecove zile tromboza. Ale mam k tromboze sklony.

Riziko trombozy pri kombinaci krecovych zil a antikoncepce je opravdu vyrazne zvysene.

Neuvazovala jsi o operaci? Stoji cca 14 tis. na jednu nohu a dela se ambulantne (odpoledne jdes domu).

Uz jsem premyslela, jestli s tim neco neudelat co nejdriv, nez je budu mit po cele noze. A to se musi taky nejdriv k prakticke na doporuceni nebo rovnou za nekym, kdo tohle leci?

Verculiinek
Kecalka 172 příspěvků 08.03.18 22:27

Rok jsme to zvladali prerusovanym stykem, ale nejak se zacinam bat, aby to porad vychazelo a ja necekala 3 mimco. U pesaru se bojim, ze to blbe nasadim a planujte si sex se 2 malyma detma ze :-D Kdy uz sakra nekdo neco vymysli pro chlapy?

Hadumi
Extra třída :D 12998 příspěvků 09.03.18 11:03

@Verculiinek měla jsem obtíže jako fialovění a bolest dolních končetin, byla jsem s tím na různých vyšetřeních (vše právě na žádanky od praktika), no a po vysazení HA obtíže zmizely. S doktorem nás nenapadlo, že by to mohlo být z HA. Jinak ochranu nepoužíváme žádnou, další dítě nechceme (jako kdyby se stalo, tak na potrat nepůjdu), vážně uvažuji o sterilizaci.

Anonymní  09.03.18 15:49
@Verculiinek píše:
Uz jsem premyslela, jestli s tim neco neudelat co nejdriv, nez je budu mit po cele noze. A to se musi taky nejdriv k prakticke na doporuceni nebo rovnou za nekym, kdo tohle leci?

Klidne rovnou, bez doporuceni. Ono si to stejne vetsinou platis cele sama (nebo velkou vetsinu), pokud nechces klasickou (drastickou) metodu. Ta je sice na pojistovnu, ale zato bolestiva a dlouha rekonvalescence

Verculiinek
Kecalka 172 příspěvků 10.03.18 22:37

Tak moc dekuji za reakce. Byla jsem za praktickou a ta mi napsala zadanku na cevni, nebo jak se to jmenuje. Necham si to zkontrolovat a zatim budeme proste pokracovat jako doposud. A bud budou prasky nebo telisko, ale to az od zari :-)

brumdinka
Nadpozemská drbna 25202 příspěvků 10.03.18 22:39

Kvůli křečákům antiko neberu, nikdo mě neodrazoval, ale mám se ráda.. riskovat trombozu nebo něco horšíhoa hodně rychlýho fakt nebudu..

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

7 tipů na snadné cestování s dětmi: Autem, autobusem i letadlem bez křiku a pláče

Chystáte se na letní dovolenou s dětmi a hrozíte se dlouhé cesty? Bohužel ji... číst dále >

Klíšťata jen v lese? Je to mýtus, často číhají na zahradě

Klíšťová encefalitida nás neohrožuje pouze v lese nebo na louce. Vystaveni jí... číst dále >

Články z Expres.cz

“Kravín“ jim nebyl dobrý, teď Iráčané jezdí v mercedesu a točí si chudé migranty

Sedmnáctičlenná rodina iráckých uprchlíků Battových „oblafla“ s podporou... číst dále >

Půvabnou motorkářku znásilnil gang s mačetami. Pomstu dotáhla do konce

Britka s ruskými kořeny Vasilisa Komarovová se během motocyklového putování... číst dále >

Články z Ona Dnes

Podprsenka? Ne, díky. Celebrity sázejí na přirozenost

Je jedno, jestli máte prsa malá, nebo velká, souměrná, nebo nesouměrná,... číst dále >

Tři tipy, jak nosit overal. Hodí se i pro baculky

Skvělý a praktický kousek, který v sobě spojuje top i kalhoty, se hodí do... číst dále >

Reklama