Antikoncepce a migréna s aurou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
LonelyNeko
Nováček 1 příspěvek 09.08.19 19:14
Antikoncepce a migréna s aurou

Zdravím, dneska mám první den mestruace a měla bych nasadit antikoncepci kterou jsem si nechala napsat - Foxinette neo.. v letáku se píše že by ji neměl užívat člověk který trpí na migreny s aurou.. v hodně diskuzich jsem četla že někdy antikoncepce na migrénu pomůže, někdy zhorší.. dřív jsem brala mirelle a mela jsem od ní 3 měsíční pauzu.. před mirelle jsem v 12-15 měla migrény s aurou docela často a před mirelle už pak moc ne.. teďka po změně gynekologa mi předepsal tuto a i u mirelle je psané že by ji neměli užívat lidi kteří trpí na migrénu s aurou.. ovšem ikdyž jsem ji uzivala skoro 2 roky migrénu jsem mela pouze 1× za celou dobu.. myslíte že je vhodné abych dneska nasadila foxinette a riskla to? Sama nevím.. díky za rady a zkušenosti..

Reakce:
nozu
Extra třída :D 12708 příspěvků 09.08.19 19:31

No a co ti na to řekl tvůj gynekolog a neurolog? proč myslíš, že tady dostaneš lepší odpověď než od lékařů, kteří tě ošetřují a znají tvůj zdravotní stav?
Jinak já jsem párkrát měla také migrenu s aurou. Konzultovala jsem to u obou specialistů a mám hormonální tělísko (nejdřív Mirena, nyní Levosert). To je pro můj případ nejvhodnější a migrena se mi už neobjevuje.

Váš příspěvek
Reklama