Antikoncepce a pravděpodobnost otěhotnění

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.08.18 23:47
Antikoncepce a pravděpodobnost otěhotnění

Ahoj. Mám takové divné pocity. Po přečtení pár diskusi tady mi to nedá… Beru antikoncepci od listopadu loňského roku, beru ji pravidelně, na minuty přesně nebo jen o pár minut déle.. (upozornění v telefonu). Navíc přítel si opravdu dává pozor a vytahuje včas (sám to navrhl, takže se do mě nepoustejte s tím, že je to zbytečný, když beru HA). Jsme opravdu mladí (studujeme) a dítě opravdu nemáme v plánu, proto se chráníme. Na začátku června jsme měli pohlavní styk. Od té doby nic nebylo, test jsem si mimo jiné dělala. Akorát mi přijde, že mě furt píchá na levé straně podbřišku, jsem nafouklá a občas je mi nevolno večer. Testy jsou negativní (naposledy byl před 1-2 týdny). Chci se zeptat, zda už by test něco ukázal, možná od vás chci slyšet, zda je možné být těhotná, když jsem opravdu zodpovědná?? (Neberu jiné léky, max na alergii, někdy paralen, žádná antibiotika, průjmy nebo vyloženě zvracení, kontrolují si před spaním, zda jsem prášek opravdu vzala). :nevim: po přečtení diskusi tady mi to vše nasadilo brouka do hlavy. Vím, že nejste doktoři, ale jen chci znát váš názor… :oops:

Reakce:
Janli
Kelišová 6815 příspěvků 10.08.18 00:05

Chápu tě. Z diskuzí tady to vypadá, že HA je nejrychlejší cesta k otěhotnění a vlastně by ji měly brát všechny, co se o dítě pokouší :mrgreen: . Neboj, pokud bereš ha pravidelně a zodpovědně, je těhotenství prakticky vyloučené :kytka: . Ty potíže můžeš mít z tepla…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.08.18 00:36

@Janli no právě. Už si i říkám, že být zodpovědná nestačí nebo co :nevim: a jen otázka, kdyby čistě náhodou HA selhala, přišlo by krvácení normálně 2× už od té doby v normální době jeho očekávání nebo bych také nekrvacela, jako je tomu u toho, když se HA nebere (klasická menstruace při těhotenství nepřijde, tak zda prostě krvácení při HA by přišlo nebo taky ne). Děkuji :)

Martha03
Zasloužilá kecalka 509 příspěvků 10.08.18 01:14

Já brala HA 15 let, sex standardní nic prerusovaneho a nikdy jsem neotehotnela. Po vysazení jsem byla těhotná do 3 měsíců. Takže pokud ji bereš pravidelně nedělala bych si s tím hlavu, existují výjimky ale těch je pomalu a většinou za tím stojí alkohol nebo léky. V těhotenství mens nepřijde ale zase jsou vyjimky které ji mají. Pokud jsi to už dvakrát dostala a tt je negativní těhotná nejsi.

lachtanice86
Kelišová 6891 příspěvků 10.08.18 07:17

Já brala ha 8let. Pravidelně, jiná ochrana nebyla a nikdy jsem neotehotnela, až po jejím vysazení. Buď v klidu.

bartsch
Závislačka 4621 příspěvků 10.08.18 09:06

Před prvním těhotenstvím jsem brala HA 10 let, bez další jiné antikoncepce a bylo to spolehlivé. Brala jsem ve stejný čas, nevynechala jsem tablety. Jen při průjmu, ATB a zvracení jsme až do MS ještě používali kondom. Chápu tě a to že se ještě jistíte i jinak, je OK. Já mám Mirenu a raději ještě používáme kondom, třetí dítě v plánu nemáme a nechceme, takže jistota je jistota, prevence je lepší než řešení následků ;) Mám lepší pocit :nevim: Jestli opravdu byl poslední styk na začátku června a ty bys z něj otěhotněla, už bys byla ve 3. měsíci. To by fakt na testu jasně zářily //. Tady ty případy, co čteš, kdy otěhotní při HA - chyba při užívání, ale to ti hodně z nich nepřizná :roll: Některé si ani nepřečtou příbalový leták a pak se diví :roll: :nevim:

Příspěvek upraven 10.08.18 v 12:07

Korela chocholatá
Kecalka 397 příspěvků 10.08.18 10:16
@Janli píše:
Chápu tě. Z diskuzí tady to vypadá, že HA je nejrychlejší cesta k otěhotnění a vlastně by ji měly brát všechny, co se o dítě pokouší :mrgreen: . Neboj, pokud bereš ha pravidelně a zodpovědně, je těhotenství prakticky vyloučené :kytka: . Ty potíže můžeš mít z tepla…

Přesně tak.:D Nejrychlejší cesta nejen k otěhotnění, ale k tloustnutí, ztráty libida, ztráty vlasů, také může dojít ke změně barvy kůže, divné barvy a konzistence stolice, způsobuje hysterické záchvaty, náchylnost k fyzickému napadení partnera, to že partner je debil, za to může také HA. A ve vzácných případech může narůst i třetí prso. Vsadím se, že i za ty vedra může HA. :cert: Zakladatelko, tady v diskuzích za každou špatnost může vždy HA (nebo imigranti), ale k otěhotnění dochází při chybách v užívání, jak už tu někdo psal. :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.08.18 18:57

@Alice001 děkuji. Já už prostě asi jen blbnu. Přijde mi, že jsem až moc pečlivá. I přítel říkal, že kdyby to každej užíval tak, jako já, tak by žádný děti s antikoncepci snad ani nebyly. :think:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Souboj zadků: Líbí se vám víc pozadí Martina Zounara, nebo Martina Krause?

Dva herci odlišné postavy, dva zadky, které ti dva ukázali na jevišti před... číst dále >

Říká si o místo na kandidátce? Jaromírovi věřím, vzkazuje Musil z nemocnice!

Moderátor Honza Musil se stále zotavuje z vážného úrazu, který si před Vánoci... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >