Antikoncepce brána každý den v jiný čas

Anonymní
29.12.20 18:20

Antikoncepce brána každý den v jiný čas

Ahoj, zajímalo by mě jestli je antikoncepce stále účinná, zdá je brána každý den v jiný čas, jednou večer, podruhé třeba ráno. Nikdy jsem nepřesáhla 12 hodin, v letáku je napsáno, že pokud se tento limit bude dodržovat tak je antikoncepce účinná.
Nikdy jsem tabletku nevynechala.
Existují případy kdy ženy otěhotněly kvůli toho, že braly pokaždé v jiný čas?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18234
29.12.20 18:32

Pokračuj dále a za chvíli tu budeš zakládat diskuzi, jak jsi otěhotněla přes antikoncepci… :roll:. Brát to máš vždy ve stejnou dobu, vyjímečně se o pár hodit spozdit. Ne si z toho dělat holubník…, :roll:. Nejsou to lentilky, ale hormony zlato.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3082
29.12.20 18:42

@Janli no když jsem byla mladší, tak jsem jí taky takhle brala a nikdy se nic nestalo, jako třeba 3× plus mínus hodina, pak třeba 2× v noci jsem kvůli tomu vstavala, pak třeba zase 2× jako obvykle, pak třeba o 5,6 hodin jinak…

myslím, že ta účinnost je tam pořád zachována, stejně jako u atb, když je vezmeš o 2 hodiny později ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3856
29.12.20 18:53

No, „selhala antikoncepce“ v praxi.

Je tak zásadní problém tu antikoncepci denně užívat aspoň ve stejnou dobu? Jestli si ji vezmeš v osm nebo v devět je poměrně jedno, ale večer nebo ráno už problém je. Nepřetržitý účinek HA je založen na tom, že máš v těle udrženou stálou hladinu určitých hormonů. Pokud jeden den vynecháš a ten další se nadopuješ dvěma, tu hladinu narušuješ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18234
29.12.20 18:57
@welovefashion píše:
@Janli no když jsem byla mladší, tak jsem jí taky takhle brala a nikdy se nic nestalo, jako třeba 3× plus mínus hodina, pak třeba 2× v noci jsem kvůli tomu vstavala, pak třeba zase 2× jako obvykle, pak třeba o 5,6 hodin jinak…myslím, že ta účinnost je tam pořád zachována, stejně jako u atb, když je vezmeš o 2 hodiny později ;)

Ráno a večer nejsou dvě hodiny, ty bych neřešila, ale ono to je spíš osm hodin a nikdy nevíš, jak rychle tělo dokáže hormony metabolizovat. Navíc, když si v tom zakladatelka dělal bordel pravidelně. Antikoncepce je spolehlivá pokud se bere pravidelně. Třeba diabetičky ji musí brát striktně přesně, aby účinkovala. Ale pokud chce někdo riskovat těhotenství, ať si ji zobe jak lentilky, jen ať pak nefňuká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24091
29.12.20 18:59

Brala bych to ve stejnou hodinu, plus mínus pár hodin. Vím, že se píše do 12ti hodin cajk, ale neriskovala bych. Důraz na dobu brání je v příbaláku ve stejný čas každý den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
873
29.12.20 19:07

Pokud je v návodu pravidelně ráno nebo večer, tak svéprávný člověk většinou nezkouší co to udělá, když to prubne jinak Že ti to za to riziko stojí, se divím :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14751
29.12.20 20:15

Vysvětlení otěhotnění pres ha je tady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
7.1.21 03:17

Tímto si zakládáte na pořádný problém. HA se má brát včas a zodpovědně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat