Reklama

Antikoncepce jiná než HA prášky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Uživatel je onlineBubla_Bučková
Závislačka 3092 příspěvků 07.09.18 08:51
Antikoncepce jiná než HA prášky

Ahoj,

pomalu začínám přemýšlet, jak dál. Celý život beru HA a jak se o tom teď blbě mluví.. jaké volíte další možnosti po porodu? Uvazuju o tělísku, ale to je přece také hormonální :think: Nějaká ta nehormonalni kulička je prý nespolehlivá(ale další dítě by nám nevadilo), injekce taky prý sajrajt. Kondom a přerušovaná soulož se mi nelíbí :nevim:
Má někdo zkušenost, že po HA prášky měl negativní účinky (zadržování vody, nálady, libido),ale po tělísku ne? Asi nakonec stejně skončím u HA, je to nejjednodušší :zed:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Betyssek
Stálice 84 příspěvků 07.09.18 08:56

My meli chvili po vysazeni prasku Pharmatex, delaji se bud globule nebo gel- za me i moje zname jsou lepsi globule … Najdi si to na internetu, doporucuju

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33009 příspěvků 10 inzerátů 07.09.18 08:59

HA jsem brala kdysi necelé dva roky a už nikdy více nechci, jak píšeš, zadržování vody, stále mi bylo zle od žaludku, začala mi celulitida… . Tělísko je i nehormonální, je potřeba to vyzkoušet, někdo je s ním po léta spokojený, někomu nevyhovuje. :nevim:

bloesty
Kecalka 168 příspěvků 07.09.18 09:01

@Bubla_Bučková Ja bych uz do niceho hormonalniho nesla, at si rika kdo chce, co chce. Ale kdyz se ti nelibi barierovy veci ani prerusovana souloz, tak uz ti moc moznosti nezbyva…

Heivka
Závislačka 2969 příspěvků 07.09.18 09:04

Teď to s manželem taky řešíme, protože třetí dítě není ještě úplně ze hry, včera jsem vyřazovala oblečení ze kterého nám naše dvouměsíční princezna vyrostla a manžel řekl, že to mám ještě schovat, tak taky uvažujeme co dál. HA brát nechci, hrozně mi působí na psychiku, nehormonální tělísko je měděné tam mám možnost alergie, u hormonálního tělíska se bojím, že bude reakce jako u HA, kondom mi je dost nepříjemný. Takže teď budeme zkoušet pharmatex (z počátku v kombinaci s porušováním) a až nebude další dítě ve hře, tak se necháme jeden nebo druhý sterilizovat a bude úplně klid.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33009 příspěvků 10 inzerátů 07.09.18 09:06

@Heivka Nehormonální tělíska jsou z různých materiálů - zlato, stříbro, zinek/stříbro.

Janli
Kelišová 5398 příspěvků 9 inzerátů 07.09.18 09:12

Antikoncepce se zbytečně démonizuje. Kromě ochrany je její výhoda i to, že snižuje riziko rakoviny vaječníků o 50%. Dřív byly ženy těhotné skoro nonstop, tělo zažívalo daleko větší hormonální smršť než při antikoncepci. Pokud ti HA vyhovovala, není důvod ji nebrat dál.

Závislačka 3092 příspěvků 07.09.18 09:13
@Heivka píše:
Teď to s manželem taky řešíme, protože třetí dítě není ještě úplně ze hry, včera jsem vyřazovala oblečení ze kterého nám naše dvouměsíční princezna vyrostla a manžel řekl, že to mám ještě schovat, tak taky uvažujeme co dál. HA brát nechci, hrozně mi působí na psychiku, nehormonální tělísko je měděné tam mám možnost alergie, u hormonálního tělíska se bojím, že bude reakce jako u HA, kondom mi je dost nepříjemný. Takže teď budeme zkoušet pharmatex (z počátku v kombinaci s porušováním) a až nebude další dítě ve hře, tak se necháme jeden nebo druhý sterilizovat a bude úplně klid.

nevypadá to špatně ty globule, dost lidí píše, že pálí a v kombinaci třeba s neplodnymi dny nemusí být vůbec špatné :think:

Aromalampa
Ukecaná baba ;) 1011 příspěvků 07.09.18 09:16
@Bubla_Bučková píše:
nevypadá to špatně ty globule, dost lidí píše, že pálí a v kombinaci třeba s neplodnymi dny nemusí být vůbec špatné :think:

Což je na pytel z toho důvodu, že největší chutě jsou v plodných dnech… :mrgreen:

Závislačka 3092 příspěvků 07.09.18 09:16
@Janli píše:
Antikoncepce se zbytečně démonizuje. Kromě ochrany je její výhoda i to, že snižuje riziko rakoviny vaječníků o 50%. Dřív byly ženy těhotné skoro nonstop, tělo zažívalo daleko větší hormonální smršť než při antikoncepci. Pokud ti HA vyhovovala, není důvod ji nebrat dál.

právě že moc ne… teď už jsem zas starší, tak o to méně stojím o tloustnutí atd. :nevim:

Závislačka 3092 příspěvků 07.09.18 09:17
@Aromalampa píše:
Což je na pytel z toho důvodu, že největší chutě jsou v plodných dnech… :mrgreen:

tak to sem na sobě nepozorovala, ale logické to je :mrgreen:

Apaji
Kelišová 5335 příspěvků 07.09.18 09:19

Hmmm, těžko radit. Poté, co jsem se probrala z bezvědomí s oholenou hlavou a jizvou od spánku ke spánku (krvácení do mozku), byla jedna z prvních otázek primáře neurochirurgie: „Jak dlouho jste brala HAK?“ (ani ne „jestli“, ale rovnou „jak dlouho“). Takže za mě HAK už nikdy (já už to mám vyřešeno sterilizací, ale chápu, že to je jen pro ženy, které se pevně rozhodnou, případně se sžijí s představou neplodnosti. Není to pro každého).

Po operaci jsem měla 5 let nehormonální tělísko - sex jsme provozovali normálně, žádná přerušovaná soulož, plodné x neplodné dny apod. Po 5. letech jsem šla na výměnu a byl to 45. minutový horor (rodila jsem plánovaným SC, takže to ze mě dostat, bylo šílené. Měla jsem pocit, že mi dělohu propichuje pletací jehlicí, normálně jsem tam skučela :oops: :roll: ). Myslela jsem, že mám na dalších 5 let klid, ale děsila jsem se výměny. Mezitím jsem změnila gynekologa, kterému, když jsem popisovala ono martýrium, mě rovnou uklidnil, že když to nepůjde, pošle mě do špitálu pod narkózu.

Nu, oddalovala jsem to, až jsem měla druhé tělísko 7 let. Když už jsem tedy měla jít pod narkózu, rovnou jsem si zařídila sterilizaci ze zdravotních důvodů a měla jsem to při jedné narkóze.

Teď k MS a tělísku: menstruaci mi to zmršilo, to je fakt. První den jsem zašpinila, potom 2-3 dny NIC (jako fakt nic, ale byla jsem nafouklá, bolely mě prsa, nálada pod psa, pupek obrovský). Třetí den zase špinění…tak jsem se protrápila k 5.-6. dni, kdy jsem zase mohla vykrvácet. A pak se to klidnilo, takže jsem si někdy „užívala“ 12-14 dnů MS :roll: :zed: Ale moje kolegyně měla s tělískem MS jen o 1 den delší. Takže žádná tragédie.

Pracovala jsem v kolektivu 30 žen, z toho několik (odhadem cca 8-10) mělo hormonální tělísko. Většině to sedlo a byly spokojené, tři to ale odskákaly - jedna přibrala 15 kilo za 3 měsíce bez změny režimu, druhé vypadala asi půlka vlasů a třetí se psychicky zhroutila a byla půl roku v PN. Můžeš si najít příbalový leták Mireny na netu, jsou tam popsány všechny NÚ a dokonce je tam i vrácení peněz nebo části ceny. Otázka, jestli to chceš na sobě zkusit :nevim:

Ještě před sterilizací jsem uvažovala o pesaru - pozor, ne ten hnusný žlutý kus gumy z komunistické éry. Ale tehdy to prodávali v Británii (myslím, že už se dá koupit i tady) - má drážku pro spermicidní gel, může se zavést 6-12 hodin před stykem (takže odpadá trapné odbíhání do koupelny, zavádění ve spěchu a zničení atmosféry) a může být v těle dalších x hodin. Je třeba to dohledat, už jsem to potom pochopitelně neřešila. Nicméně je myslím třeba změřit děložní čípek…Nu, samozřejmě, že to zde lékaři neradi slyší, vidí a pomáhají (v Británii ženu změří a poučí o pesaru PA nebo ženská sestra). Pupínkují se až na zadku z toho, že zde klesá obliba HAK o desítky % - a kdo by se divil. Chlapci zženštilí, ryby hermafroditní, protože to z vody nikdo nedostane.

Závislačka 3092 příspěvků 07.09.18 09:19

jo a vlastně kojení je antikoncepce :lol: a pak vesele do diskuze, děti mám rok od sebe :mrgreen: :think:

Závislačka 3092 příspěvků 07.09.18 09:25
@Apaji píše:
Hmmm, těžko radit. Poté, co jsem se probrala z bezvědomí s oholenou hlavou a jizvou od spánku ke spánku (krvácení do mozku), byla jedna z prvních otázek primáře neurochirurgie: „Jak dlouho jste brala HAK?“ (ani ne „jestli“, ale rovnou „jak dlouho“). Takže za mě HAK už nikdy (já už to mám vyřešeno sterilizací, ale chápu, že to je jen pro ženy, které se pevně rozhodnou, případně se sžijí s představou neplodnosti. Není to pro každého).

Po operaci jsem měla 5 let nehormonální tělísko - sex jsme provozovali normálně, žádná přerušovaná soulož, plodné x neplodné dny apod. Po 5. letech jsem šla na výměnu a byl to 45. minutový horor (rodila jsem plánovaným SC, takže to ze mě dostat, bylo šílené. Měla jsem pocit, že mi dělohu propichuje pletací jehlicí, normálně jsem tam skučela :oops: :roll: ). Myslela jsem, že mám na dalších 5 let klid, ale děsila jsem se výměny. Mezitím jsem změnila gynekologa, kterému, když jsem popisovala ono martýrium, mě rovnou uklidnil, že když to nepůjde, pošle mě do špitálu pod narkózu.

Nu, oddalovala jsem to, až jsem měla druhé tělísko 7 let. Když už jsem tedy měla jít pod narkózu, rovnou jsem si zařídila sterilizaci ze zdravotních důvodů a měla jsem to při jedné narkóze.

Teď k MS a tělísku: menstruaci mi to zmršilo, to je fakt. První den jsem zašpinila, potom 2-3 dny NIC (jako fakt nic, ale byla jsem nafouklá, bolely mě prsa, nálada pod psa, pupek obrovský). Třetí den zase špinění…tak jsem se protrápila k 5.-6. dni, kdy jsem zase mohla vykrvácet. A pak se to klidnilo, takže jsem si někdy „užívala“ 12-14 dnů MS :roll: :zed: Ale moje kolegyně měla s tělískem MS jen o 1 den delší. Takže žádná tragédie.

Pracovala jsem v kolektivu 30 žen, z toho několik (odhadem cca 8-10) mělo hormonální tělísko. Většině to sedlo a byly spokojené, tři to ale odskákaly - jedna přibrala 15 kilo za 3 měsíce bez změny režimu, druhé vypadala asi půlka vlasů a třetí se psychicky zhroutila a byla půl roku v PN. Můžeš si najít příbalový leták Mireny na netu, jsou tam popsány všechny NÚ a dokonce je tam i vrácení peněz nebo části ceny. Otázka, jestli to chceš na sobě zkusit :nevim:

Ještě před sterilizací jsem uvažovala o pesaru - pozor, ne ten hnusný žlutý kus gumy z komunistické éry. Ale tehdy to prodávali v Británii (myslím, že už se dá koupit i tady) - má drážku pro spermicidní gel, může se zavést 6-12 hodin před stykem (takže odpadá trapné odbíhání do koupelny, zavádění ve spěchu a zničení atmosféry) a může být v těle dalších x hodin. Je třeba to dohledat, už jsem to potom pochopitelně neřešila. Nicméně je myslím třeba změřit děložní čípek…Nu, samozřejmě, že to zde lékaři neradi slyší, vidí a pomáhají (v Británii ženu změří a poučí o pesaru PA nebo ženská sestra). Pupínkují se až na zadku z toho, že zde klesá obliba HAK o desítky % - a kdo by se divil. Chlapci zženštilí, ryby hermafroditní, protože to z vody nikdo nedostane.

hmm tady se sepsala všechny moje „zkušenosti“ z doslechu a právě jsem ke všemu hodně skeptická :zed: A ta sterilizace žádné „vedlejší“ účinky nemá. To si představuju jako jakýsi umělý dřívější přechod a tím pádem opět -tloustnutí, libido, návaly… nebo se pletu?

Heivka
Závislačka 2969 příspěvků 07.09.18 09:28

@Bubla_Bučková My koupili gel ne globule, ten účinkuje hned a i gynekoložka mi říkala, že je spolehlivější díky okamžitému nástupu účinku a delším trvání účinku.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Leoš Mareš patří na Instagram a ne do televize? Už je někde jinde

Sentiment, vděk a nostalgie, touha být vidět, nebo dětská fascinace... číst dále >

Třetí televizní škrt pro Leoše Mareše: Jak číst komplikace v jeho obsazení

Je to už třetí televizní projekt s Leošem Marešem v relativně krátké době,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama