Reklama

Antikoncepce na zlepšení pleti (akné)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mia666
Stálice 52 příspěvků 6 inzerátů 05.01.18 18:02
Antikoncepce na zlepšení pleti (akné)

Ahoj holky, potřebovala bych poradit, pokud s tím některá máte zkušenosti. Už od puberty jsem se potýkala s akné. Vyřešila to až antikoncepce Diane 35 a Minerva, která má stejné složení, další je ještě Chloe a Vreya. Pak jsem si po porodu nechala zavést tělísko Mirenu a to byla katastrofa. Akné jsem měla všude, na zádech, dekoltu i někdy na nohách. Prostě po roce šla ven, déle jsem nevydržela. Už jsem i nekojila, takže mi doktor opět napsal Minervu a už po prvním platíčku se mi přestaly dělat takové ty boláky a po 3 baleních už jsem měla pleť zase nádhernou. Po roce užívání jsme se ale s doktorem dohodly, že tato Minerva je opravdu vysokohormonální a zkusíme dát jinou. Napsal mi Foxinette, prý jsou také na pleť. A zase to začalo. Měla jsem tedy akné jen v obličeji, ale zase se mi začaly dělat ty šílené boláky, po půl roce jsme zkusily dát Lindynette. Teď dobírám 3 platíčko a nevím, je to asi trochu lepší, ale ty boláky se mi občas dělají a i mám pořád rozšířené póry. Chci jim dát ještě 3 měsíce šanci tak uvidím. Doktor vidí Minervu až jako poslední řešení. Má někdo zkušenost, že mu Foxinettky nevyhovovaly na pleť (stejné složení má Jeanine, Mistra, Dienille)a zabírala dříve Minerva. Našly jste vhodnou antikoncepci. Vím, že nejlepší je nebrat vůbec nic, ale třetího potomka už si nemůžeme dovolit :D

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Nelllies
Stálice 62 příspěvků 05.01.18 18:05

Ahoj. Měla jsem na akné Stylia, kterou přestali výrabet. Místo toho mi dal Omisson. Ty první dva tři měsíce se to teprve dává do normálu. Pak už se mi nic nedělalo

Manhattan
Závislačka 3694 příspěvků 05.01.18 18:48

Já jsem brala Jeanine a pleť se mi zlepšila o 100%

lucika.k
Kecalka 133 příspěvků 05.01.18 19:12
lucika.k

Mě dali yasminelle a byla jsem moc spokojená, jen ta cena :think:

brumi
Kelišová 6441 příspěvků 05.01.18 19:26

@lucika.k jo ta je na pleť dobrá jen ta cena nu :/

kajako
Nováček 3 příspěvky 05.01.18 19:33

Ja jsem brala ha dienille, plet se zlepsila o 100% a i po vysazeni mam plet hezkou, takže za me spokojenost :)

Adrasteia
Závislačka 2723 příspěvků 2 inzeráty 05.01.18 19:35

@Mia666 Mně na pleť zabírá Yadine. Není to tak dokonalé jako po Diane, ale je to tak na 80% a to mi bohatě stačí.

Aries6
Generální žvanilka 21946 příspěvků 5 inzerátů 05.01.18 21:47

@Mia666 Řešila jsi jídlo. Něco vynechat? Lepek, mlíko, nebo něco z dalších typických alergenů. Co detox těla? Nebo nějaká jiná alternativa - třeba čínská medicína?
Chápu, že je to nepříjemné, ale antikoncepce to neřeší, jen překrývá.

Verun83
Echt Kelišová 8677 příspěvků 33 inzerátů 06.01.18 07:20
@Aries6 píše:
@Mia666 Řešila jsi jídlo. Něco vynechat? Lepek, mlíko, nebo něco z dalších typických alergenů. Co detox těla? Nebo nějaká jiná alternativa - třeba čínská medicína?
Chápu, že je to nepříjemné, ale antikoncepce to neřeší, jen překrývá.

Souhlasim. Prekryvat problem tela antikoncepci je opravdu kratkozrake.

Mia666
Stálice 52 příspěvků 6 inzerátů 06.01.18 09:35

@Aries6 @Verun83 Nekouřim, nepiju ani kafe, nejím bílý cukr a mouku, mléčné výrobky, čokoládu, zkrátka se stavuju dobře. Chodila jsem i na kožní, užívala vysokou dávku vít. B5. Detox těla mám také za sebou, pila jsem i čaj s ostropestřecem, další různé bylinkové čaje a nic. Tohle vše jsem už vyzkoušela už při zavedení Mireny a proto musela ven, bylo to opravdu tím tělískem. Teď mi to právě zase rozjely ty Foxinette. Takže je to opravdu hormonální antikoncepcí.

Mia666
Stálice 52 příspěvků 6 inzerátů 06.01.18 09:39

@Nelllies @Manhattan @lucika.k @brumi @kajako @Adrasteia děkuju za rady, Yadine a Yasminelle si také chválili jiné uživatelky, tak se zkusím zeptat doktora. Vím, že stojí kolem tisícovky, ale když teď spočítám, co jsem utratila za jiné alternativy léčení, tak si klidně každý měsíc připlatím za HA.

Aries6
Generální žvanilka 21946 příspěvků 5 inzerátů 06.01.18 10:03
@Mia666 píše:
@Aries6 @Verun83 Nekouřim, nepiju ani kafe, nejím bílý cukr a mouku, mléčné výrobky, čokoládu, zkrátka se stavuju dobře. Chodila jsem i na kožní, užívala vysokou dávku vít. B5. Detox těla mám také za sebou, pila jsem i čaj s ostropestřecem, další různé bylinkové čaje a nic. Tohle vše jsem už vyzkoušela už při zavedení Mireny a proto musela ven, bylo to opravdu tím tělískem. Teď mi to právě zase rozjely ty Foxinette. Takže je to opravdu hormonální antikoncepcí.

Tak pak to nebude hormonální antikoncepcí, ale hormonálním problémem, ne? Toto opravdu nebude řešení. Vidím, že jsi toho zkusila hodně. Ale co nějaká alternativní léčba?
Přemýšlela jsi nad tím, co ti to může udělat, až bude v přechodu a HA už řešení nebude?

Future.Me
Ukecaná baba ;) 1148 příspěvků 06.01.18 10:07

@Mia666 ja jsem nejvic byla spokojena s chloe, ale ja nemela akne tak hrozne jak popisujes. A delali ti hormonalni profil? Nemas treba zvyseny progesteron nebo neco co by to mohlo zpusobovat? Nemyslim to spatne, ale jednou stejne ha vysadis a pak se pravdepodobne problem vrati. Mne se treba po vysazeni ha rozjela rosacea, ale trvalo mi dva roky nez jsem na to prisla a zacala to cilene lecit. Doporucuji zajit na dermatologii, kde se zameruji na lecbu akne (bezny kozni lekar vetsinou nepomuze).

Verun83
Echt Kelišová 8677 příspěvků 33 inzerátů 06.01.18 10:35
@Mia666 píše:

Jestli jsi mela akne od puberty, tak to preci neni hormonalni antikoncepci, ale problemem v fungovani tela. Slaba jatra, hormonalni system…
A byla jsi u nekoho, kdo by ti tu alternativni lecbu stanovil?

Adrasteia
Závislačka 2723 příspěvků 2 inzeráty 06.01.18 11:48
@Aries6 píše:
Tak pak to nebude hormonální antikoncepcí, ale hormonálním problémem, ne? Toto opravdu nebude řešení. Vidím, že jsi toho zkusila hodně. Ale co nějaká alternativní léčba?
Přemýšlela jsi nad tím, co ti to může udělat, až bude v přechodu a HA už řešení nebude?

Mně řeklo už více lékařů, že za moje akné může lehká hormonální nerovnováha, která ale ničemu jinému v těle neškodí, pouze se projevuje na pleti. A tu lze srovnat opět pouze hormony - čili antikoncepcí.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >