Reklama

Antikoncepce "nesedla" mám ještě vydržet užívat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Ditta77
Závislačka 4198 příspěvků 08.03.17 19:18
Antikoncepce "nesedla" mám ještě vydržet užívat?

Ahoj ženský :mavam: mám jednoduchý dotaz, netýká se mě, ale dcery, nechala si předepsat antikoncepci, ale zřejmě jí „nesedla“ v první řadě krvácí už 14 dní a vyděsila mě projevy, které nevím, jestli spojovat s užíváním, například vzbudila se, říkala, že jí brní prsty, později se přidala necitlivost jedné půlky obličeje a necitlivost jazyka…Bylo to jeden den, nárazově, takže nevím, jestli to spojovat s užíváním antiko, protože jsme docházely od jejích cca 11ti let na neurologii, kvůli častým a silným migrénám-byla jí zjištěna hypoplazie vertebrální(krční) tepny, takže problémy kolem krční páteře a hlavy má plus mínus často…

Jde mi o to, že jsem volala na gyndu-sestřička mi řekla, že paní doktorka vždy doporučuje vydržet alespoň tři měsíce, že se to může upravit, že si někdy organismus jen potřebuje zvyknout, a že když jdu příští týden na preventivku, tak že to mám s doktorkou ještě zkonzultovat…
Zajímají mě vaše zkušenosti-jestli jste zkoušely vydržet a opravdu se to upravilo, nelíbí se mi hlavně to krvácení :think:


Reklama

Reakce:
 
viky23
Neúnavná pisatelka 16164 příspěvků 08.03.17 19:25

@Ditta77 to brneni a mrtveni rukou a obliceje mam taky pri migrenach. Nikdy me nikdo krom tunelu poradne nevysetril :roll: U me je spoustec tehotenstvi, takze hormony. U dcery to muze byt taky tak, z hormonu z ty antikoncepce :nevim:

 
Karleon
Kelišová 5278 příspěvků 08.03.17 19:46

Já bych to u dcery vysadila a už nikdy nezačala užívat. Cévní mozkové příhody u mladých žen s HA nejsou ojedinělé, měla bych z toho strach.

 
Ditta77
Závislačka 4198 příspěvků 08.03.17 19:55
@Karleon píše:
Já bych to u dcery vysadila a už nikdy nezačala užívat. Cévní mozkové příhody u mladých žen s HA nejsou ojedinělé, měla bych z toho strach.

Já se jí to právě snažim vysvětlit, aby vůbec antiko nebrala, já celkově antiko nějak neschvaluju, sama jsem jí nějaký ten „pátek“ užívala a teď to shodou okolností bude 10 let, co jsem přestala a už bych to nebrala :roll:

Onaje dcera celkem rozumná holka a lecos si nechá vysvětlit a docela se o sebe bojí, takže snad se mi to podaří :think:

 
Beruska248
Kecalka 147 příspěvků 08.03.17 20:30
@Ditta77 píše:
Ahoj ženský :mavam: mám jednoduchý dotaz, netýká se mě, ale dcery, nechala si předepsat antikoncepci, ale zřejmě jí „nesedla“ v první řadě krvácí už 14 dní a vyděsila mě projevy, které nevím, jestli spojovat s užíváním, například vzbudila se, říkala, že jí brní prsty, později se přidala necitlivost jedné půlky obličeje a necitlivost jazyka…Bylo to jeden den, nárazově, takže nevím, jestli to spojovat s užíváním antiko, protože jsme docházely od jejích cca 11ti let na neurologii, kvůli častým a silným migrénám-byla jí zjištěna hypoplazie vertebrální(krční) tepny, takže problémy kolem krční páteře a hlavy má plus mínus často…Jde mi o to, že jsem volala na gyndu-sestřička mi řekla, že paní doktorka vždy doporučuje vydržet alespoň tři měsíce, že se to může upravit, že si někdy organismus jen potřebuje zvyknout, a že když jdu příští týden na preventivku, tak že to mám s doktorkou ještě zkonzultovat…
Zajímají mě vaše zkušenosti-jestli jste zkoušely vydržet a opravdu se to upravilo, nelíbí se mi hlavně to krvácení :think:

Já když jsem začínala brát HA tak jsem krvácela celý měsíc až do další menstruace :) ale není to nic zdravýho, myslím že jsou lepší nehormonální antiko, já třeba po porodu hormonální vůbec nesnesu..

 
Karleon
Kelišová 5278 příspěvků 08.03.17 21:52

@Ditta77 Já jsem ji brala 3 roky a teď jsem 11 let bez. Mám taky dvě dcery, takže to za čas budeme řešit a z toho, co vím, budu ráda, když se bez HA obejdou.

 
kelynka77
Kecalka 148 příspěvků 27.03.17 17:07

Měla jste některá při braní HA nevolnosti a upravilo se to? Beru HA 5. den a je mi pořád špatně :(


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Intuitivní Klusová se opět rozpovídala o dětech! Zajímá to ale někoho?

Nikola Čechová alias Shopaholic Nicol si pozvala na potlach do pořadu V... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >


Reklama