Antikoncepce "nesedla" mám ještě vydržet užívat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ditta77
Závislačka 4200 příspěvků 08.03.17 19:18
Antikoncepce "nesedla" mám ještě vydržet užívat?

Ahoj ženský :mavam: mám jednoduchý dotaz, netýká se mě, ale dcery, nechala si předepsat antikoncepci, ale zřejmě jí „nesedla“ v první řadě krvácí už 14 dní a vyděsila mě projevy, které nevím, jestli spojovat s užíváním, například vzbudila se, říkala, že jí brní prsty, později se přidala necitlivost jedné půlky obličeje a necitlivost jazyka…Bylo to jeden den, nárazově, takže nevím, jestli to spojovat s užíváním antiko, protože jsme docházely od jejích cca 11ti let na neurologii, kvůli častým a silným migrénám-byla jí zjištěna hypoplazie vertebrální(krční) tepny, takže problémy kolem krční páteře a hlavy má plus mínus často…

Jde mi o to, že jsem volala na gyndu-sestřička mi řekla, že paní doktorka vždy doporučuje vydržet alespoň tři měsíce, že se to může upravit, že si někdy organismus jen potřebuje zvyknout, a že když jdu příští týden na preventivku, tak že to mám s doktorkou ještě zkonzultovat…
Zajímají mě vaše zkušenosti-jestli jste zkoušely vydržet a opravdu se to upravilo, nelíbí se mi hlavně to krvácení :think:

Reakce:
viky23
Neúnavná pisatelka 16579 příspěvků 08.03.17 19:25

@Ditta77 to brneni a mrtveni rukou a obliceje mam taky pri migrenach. Nikdy me nikdo krom tunelu poradne nevysetril :roll: U me je spoustec tehotenstvi, takze hormony. U dcery to muze byt taky tak, z hormonu z ty antikoncepce :nevim:

Karleon
Kelišová 5425 příspěvků 08.03.17 19:46

Já bych to u dcery vysadila a už nikdy nezačala užívat. Cévní mozkové příhody u mladých žen s HA nejsou ojedinělé, měla bych z toho strach.

Ditta77
Závislačka 4200 příspěvků 08.03.17 19:55
@Karleon píše:
Já bych to u dcery vysadila a už nikdy nezačala užívat. Cévní mozkové příhody u mladých žen s HA nejsou ojedinělé, měla bych z toho strach.

Já se jí to právě snažim vysvětlit, aby vůbec antiko nebrala, já celkově antiko nějak neschvaluju, sama jsem jí nějaký ten „pátek“ užívala a teď to shodou okolností bude 10 let, co jsem přestala a už bych to nebrala :roll:

Onaje dcera celkem rozumná holka a lecos si nechá vysvětlit a docela se o sebe bojí, takže snad se mi to podaří :think:

Beruska248
Kecalka 148 příspěvků 08.03.17 20:30
@Ditta77 píše:
Ahoj ženský :mavam: mám jednoduchý dotaz, netýká se mě, ale dcery, nechala si předepsat antikoncepci, ale zřejmě jí „nesedla“ v první řadě krvácí už 14 dní a vyděsila mě projevy, které nevím, jestli spojovat s užíváním, například vzbudila se, říkala, že jí brní prsty, později se přidala necitlivost jedné půlky obličeje a necitlivost jazyka…Bylo to jeden den, nárazově, takže nevím, jestli to spojovat s užíváním antiko, protože jsme docházely od jejích cca 11ti let na neurologii, kvůli častým a silným migrénám-byla jí zjištěna hypoplazie vertebrální(krční) tepny, takže problémy kolem krční páteře a hlavy má plus mínus často…Jde mi o to, že jsem volala na gyndu-sestřička mi řekla, že paní doktorka vždy doporučuje vydržet alespoň tři měsíce, že se to může upravit, že si někdy organismus jen potřebuje zvyknout, a že když jdu příští týden na preventivku, tak že to mám s doktorkou ještě zkonzultovat…
Zajímají mě vaše zkušenosti-jestli jste zkoušely vydržet a opravdu se to upravilo, nelíbí se mi hlavně to krvácení :think:

Já když jsem začínala brát HA tak jsem krvácela celý měsíc až do další menstruace :) ale není to nic zdravýho, myslím že jsou lepší nehormonální antiko, já třeba po porodu hormonální vůbec nesnesu..

Karleon
Kelišová 5425 příspěvků 08.03.17 21:52

@Ditta77 Já jsem ji brala 3 roky a teď jsem 11 let bez. Mám taky dvě dcery, takže to za čas budeme řešit a z toho, co vím, budu ráda, když se bez HA obejdou.

kelynka77
Kecalka 153 příspěvků 27.03.17 17:07

Měla jste některá při braní HA nevolnosti a upravilo se to? Beru HA 5. den a je mi pořád špatně :(

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >