Antikoncepce - pesar nebo raději HA?

Anonymní
19.7.20 23:08

Antikoncepce - pesar nebo radeji HA?

Ahojte, mate některá zkusenosti s pesarem či jinou nehormonalni antikoncepci?? Ja mam pilulky, ale chtela bych je vysadit. Nechci do tela cpat tolik hormonu :( pravdou je, ze s ni jsem spokojena a zadne problemy nemam, jen mi vadi ty hormony (ovlivňuje mi o maximalne psychiku, jsem vic citlivější). Jaky nazor mate vy? Pojdme se o tom pobavit :D

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6664
19.7.20 23:29

Mě HA udělala hrozné věci s psychikou. Plně jsem si to uvědomila až zpětně po vysazení, než jsem přestala brát tak jsem si myslela že je se to super, dokud si manžel, tehdy přítel, nezačal stěžovat že jsem se hrozně změnila. Zkusila jsem vysadit HA (brala jsem injekce) a za půl roku to bylo jako by že mě někdo zvednl hnusnou smradlavou těžkou peřinu. Je fakt že ochrana proti početí je bez HA dost opruz. Většina metod je vhodná jen pro případ že by náhodné těhotenství nebylo až tak veliký problém. V podstatě jediné na co se dá relativně spolehnout je kondom v kombinaci se spermicidem. Což je při vyšší frekvenci sexu už i docela velká finanční zátěž. Když jsem se po prvním dítěti ptala mojí gynekoložky ptala jakou antikoncepci by mi doporučila tak to byl dost hlavolam. Hormony, vzhledem k tomu jak na mě působí (měla jsem i poporodní depresi která odezněla hned s ukončením kojení) jsme zavrhly i ve formě tělíska. Nehormonální tělísko u mě jakožto u alergika nepřipadá v úvahu. Kondom je pro mě jako pro alergika taky problém (I ten bez latexu). Pesar je velmi nespolehlivý protože čípek se během cyklu dost mění tudíž je téměř nemožné ho používat správně. Spermicid je spolehlivý v kombinaci s další formou antikoncepce. My no nakonec vyřešili přerušovanou souloží, tu jsme provozovali i před prvním, plánovaným, těhotenstvím, ale my to měli tak, že případné těhotenství by nebyl problém. Po druhém dítěti jsme přerušovali v kombinaci se spermicidem. Nedávno jsme došli k závěru, že třetí dítě ani jeden už nechceme tak si manžel nechal udělat vazektomii. V září jde na kontrolní spermiogram a pak už to nebudeme muset řešit vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82
20.7.20 14:42

Ahoj :) pouzivala jsem Pharmatex globule. V neplodne dny jsem se spolehala jen na nej (nekdy i bez nej), v plodne v kombinaci s prerusovanou soulozi. Po zavedeni ucinkuje 4 hodiny a funguje tak trochu i jako lubrikant :D Bohuzel u nej neni moc vysoka spolehlivost. Ted po porodu urcite par let nechci dalsi ditko, takze jeste nevim jak to vyresit. Ale do hormonalni se mi taky nechce :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat