Antikoncepce - potřebuji poradit

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
19.11.21 12:03

Antikoncepce - potřebuji poradit

Dobrý den, potřebuju poradit. Beru antikoncepci Mirell, která funguje na principu 24 + 4. 24 tablet aktivních, 4 neaktivní, během těch se dostaví menstruace. A teď k otázce. Můžu si s antikoncepcí šachovat tak, že např. nedojím poslední tři aktivní a začnu neaktivními? Tím pádem by mi menstruace měla dojít o tři dny dříve? Chci si ji odbýt dřív, protože v klasickém termínu se mi nehodí.
Může to takto fungovat? Neškodí to moc tělu? Možná je to hloupý dotaz, ale užívám HA teprve tři měsíce :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21884
19.11.21 12:05
@Anonymní píše:
Dobrý den, potřebuju poradit. Beru antikoncepci Mirell, která funguje na principu 24 + 4. 24 tablet aktivních, 4 neaktivní, během těch se dostaví menstruace. A teď k otázce. Můžu si s antikoncepcí šachovat tak, že např. nedojím poslední tři aktivní a začnu neaktivními? Tím pádem by mi menstruace měla dojít o tři dny dříve? Chci si ji odbýt dřív, protože v klasickém termínu se mi nehodí.
Může to takto fungovat? Neškodí to moc tělu? Možná je to hloupý dotaz, ale užívám HA teprve tři měsíce :)

Jestliže je těch 24 tablet stejných (jednofázová HA), pak ano, klidně můžeš po jejich dobrání pokračovat dalšími z nového platíčka. Ale myslím, že to máš napsané v příbaláku ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1173
19.11.21 12:20

Spíš bych to udělala tak, jak se píše výše. Ne že vynecháš 3 tablety, ale prostě pokračuj po dobrání aktivních dalšími aktivními tabletkami a pauzu uděláš až další měsíc. Pokud to nebudeš dělat opakovaně, myslím, že to není takové zlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7825
19.11.21 12:24

V každé krabičce HA je příbalový leták, ten by bylo dobré prostudovat, abys věděla, jak s tím můžeš a nemůžeš šachovat. Z mého laického pohledu bys neměla šachovat tak, že zkrátíš dobu aktivních pilulek. Kdybys chtěla, můžeš po 24 aktivních pokračovat dalším platem aktivních, pro jednou bez krvácení. Nebo můžeš vzít méně neaktivních (třeba jen 2) a začít nové plato. Brávala jsem 21tbl + 7 dní pauza, tak předpokládám, že to funguje na podobném principu. Ale podívej se do letáku, tam to 100% bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.11.21 12:37

Ano, můžu to udělat tak, že neaktivní úplně přeskočím, a začnu brát nový plato aktivních, jen mě zajímalo, zda se dá manstruace posunout s HA na dřív, to v příbaláku není… asi se o to ale nebudu pokoušet.
Děkuji :)

• Citovat
  • Nahlásit
15
21.11.21 12:32

Antikoncepci nikdy vice! Svinatvo!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu