Antikoncepce - od kdy je účinná?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kristyna2910
Nováček 2 příspěvky 05.05.19 19:06
Antikoncepce účinnost

Dobrý den, měla bych dotaz. Začala jsem užívat svoji první HA, 28.4. mi skončila menstruace, byla jsem na vyšetření 2.5. a můj gynekolog mi řekl, abych začala užívat HA následující den tj. 3.5. Chtěla bych se zeptat, od kdy jsem chráněna… Např po 2 týdnech nebo až po 21 pilulkách se 7 denní pauzou a pak až po první tabletě z druhého blistru?

Reakce:
LilyJane
Povídálka 41 příspěvků 05.05.19 19:11

Ahoj! Je divné, že ti doktor řekl užívat antikoncepci už od 3.5. Obyčejně se začíná s prvním dnem menstruace - já třeba musela počkat celý další měsíc, než jsem ji mohla začít užívat. Ale je to doktor, měl by vědět co dělá :)
Jinak s tím užíváním, obyčejně se prvních 7 dní doporučuje si dávat pozor. Stejně jako když bys měla průjem a nebo prášek vyzvracela a nebo si zapomněla nějaký vzít. Těch 7 dní je taková pojistka, pak už by tě to mělo dostatečně chránit. Měla bys to mít i v příbalovém letáčku. Záleží na antikoncepci, ale osobně bych si fakt ten týden dávala bacha :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.05.19 19:54

5 dní záleží podle antikoncepce.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.05.19 00:35
Antikoncepce

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Užívám antikoncepci přes půl roku a v pondělí jsem si vzala první prášek po menstruaci a v úterý jsme měli s přítelem nechráněný pohlavní styk, je možné, že jsem těhotná nebo antikoncepce už působí?
Děkuji za odpověď

LilyJane
Povídálka 41 příspěvků 09.05.19 12:56

Ahoj Anonyme,
No… asi bych si za nějakých 10 dní udělala těhotenský test. Nevím jak silné prášky máš, ale úplně bych nespoléhala na to, že tě jeden prášek ochrání. V příbalových letácích se píše většinou o 5 - 7 dnech, během kterých by ses měla chránit ještě kondomem. Obzvlášť po menstruaci, kdy se startuje nový cyklus a ovulace.

Váš příspěvek
Reklama