ANTIKONCEPCE V DELŠIM VZTAHU - ANO-NE?

Anonymní
1.1.20 16:09

ANTIKONCEPCE V DELŠIM VZTAHU - ANO-NE?

Ahoj! Preji stastny novy rok!!! :srdce:
Prosim o radu ohledne Hormonalni Antikoncepce (HA) a predem se omlouvam pokud neco bude napsano špatne.
Jsem s pritelem uz skoro 2 roky, je mi 21.
Všude v mediich, instagramech, youtube… novinach… HA je smrt, Ha mne skoro zabila, atd..atd.. proste poslednich par let vsude o HA jenom špatne slova.
Ja si ani nemyslim že to je ekstra zdrave, preci jenom vajecniky v dobu uzivani vubec nepracuji a zadna ovulace neexistuje a ženske telo nefunguje tak jak ma… vlastne ani presne nevim jak bych popsala tu otazku, každopadne se chranime kondomem plus k tomu prerusovani.
V poslednich dnech fakt premyslim o tom ze bych HA brat zacala, nikdy v zivote jsem ji nebrala a kvuli vsemu tomu spatemu co se o ni rika se trosku bojim ale zase chtela bych mit klid.
Doufam ze chapete co tim chci rict,
Kdyby vam bylo 21 let, na vysce.. deti byste skrz 10-12 let neplanoval… co byste holky udelaly?
Dekuji mockrat :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7173
1.1.20 16:12

Já jsme o deset let starší, děti mám dvě a další opravdu nechci, antikoncepci užívám, ne tedy pilulky, ale mám antikoncepční kroužek. Prober s lékařem možnosti, dnes je toho na trhu spousta.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5945
1.1.20 16:18

Antikoncepci bych určitě brala, kdyby dítě nepřipadalo v úvahu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11375
1.1.20 16:21

Ne HA není vražedný nástroj. Jsou to pilulky proti početí. Jako všechny účinné prášky mají svoje vedlejší účinky a rizika.

Problematické je v 15 začít brát léky a brát je třeba 10 let v kuse, protože jaksi hormonální systém nedostane příležitost přirozeně dozrát - to ovšem není tvůj případ.

Zajdi na gynekologii, nech si vyloučit komplikace kvůli trombozán a prostě to vyzkoušej.

Pokud nechceš prášky, můžeš taky zvážit třeba kroužek, který působi trošku odlišně než klasické hormonální přípravky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
385
1.1.20 16:25

Za mě antikoncepce ano. Brala jsem ji nepřerušeně 11 let bez ohledu na to, jestli jsem zrovna měla sexuálního partnera. Gynekolog ti určitě poradí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.1.20 16:27

Používame s priateľom kondómy, už 4 roky. Praskami si ničiť telo nebudem. Po deťoch zvážim hormonálne teliesko.

• Nahlásit
  • Citovat
10271
1.1.20 16:28

Ha jsem normálně brala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.1.20 16:50

Existuje spousta jiných druhů antikoncepce - spermicidní globule a krémy, hormonální kroužky, pesary atd. Každému vyhovuje něco jiného a každý by měl zvážit, co je pro něj v pohodě. Já mám třeba dobrou zkušenost s Pharmatexem - globulemi, HA bych z mnoha důvodu nebrala, ale to je prostě moje rozhodnutí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.1.20 16:56

Pokud nechces otehotnet je potreba se chranit hakkoliv neni tedy nutne uzivat hormony jsou treba kondomy, nitrodelozni telisko nebo spermicidni kremy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
260
1.1.20 16:59

Myslím si, že s nepracováním vaječníků to tak úplně není - ony pracují, ale výsledkem je nezralé vajíčko, které není schopné oplození…
Brala jsem HAK střídavě několik let, a nikdy jsem s tím žádný problém neměla. Může se ti stát, že třeba po některé budeš špinit, ale to se dá vyřešit změnou prášků. A IU tělísko bez hormonů nezvažuješ? Myslím si, že to by tvé dilema vyřešilo nejlépe…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12285
1.1.20 17:07
@Anonymní píše:
Používame s priateľom kondómy, už 4 roky. Praskami si ničiť telo nebudem. Po deťoch zvážim hormonálne teliesko.
:mrgreen: Ale hormonální tělísko ničí tělo úplně stejně jako hormonální prášky
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
98
1.1.20 17:08

Já ji začala brát, aby se mi srovnal cyklus, pak jsem přestala na pár let a teď už skoro šestým rokem ji zas beru, protože mám přítele a žádný velký rozdíl, když jsem ji brala nebo nebrala jsem nezaregistrovala. Jen mám teď trochu lepší pleť. :D
Samozřejmě jsou jiné možnosti jak se chránit a nezatezovat tělo hormony, ale já bych v záchvatu vášně si asi těžko vzpomněla na nějaké gely nebo globule :mrgreen: A nějaké tělísko v sobě mít taky nechci, takže jsem zvolila antokoncepci vědoma si všech rizik s ní spojené.
Mám mnoho kamarádek co jí brali přes deset let a žádné následky nemají ani s otěhotněním neměly problémy. :) Takže tak hrozné to s antikoncepcí zas není :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22207
1.1.20 17:13
@Anonymní píše:
Ahoj! Preji stastny novy rok!!! :srdce:
Prosim o radu ohledne Hormonalni Antikoncepce (HA) a predem se omlouvam pokud neco bude napsano špatne.
Jsem s pritelem uz skoro 2 roky, je mi 21.
Všude v mediich, instagramech, youtube… novinach… HA je smrt, Ha mne skoro zabila, atd..atd.. proste poslednich par let vsude o HA jenom špatne slova.
Ja si ani nemyslim že to je ekstra zdrave, preci jenom vajecniky v dobu uzivani vubec nepracuji a zadna ovulace neexistuje a ženske telo nefunguje tak jak ma… vlastne ani presne nevim jak bych popsala tu otazku, každopadne se chranime kondomem plus k tomu prerusovani.
V poslednich dnech fakt premyslim o tom ze bych HA brat zacala, nikdy v zivote jsem ji nebrala a kvuli vsemu tomu spatemu co se o ni rika se trosku bojim ale zase chtela bych mit klid.
Doufam ze chapete co tim chci rict,
Kdyby vam bylo 21 let, na vysce.. deti byste skrz 10-12 let neplanoval… co byste holky udelaly?
Dekuji mockrat :kytka:

Já bych tuhle otázku položila svému gynekologovi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1236
1.1.20 17:14

HA beru s přestávkou 3 roky, kdy jsem plodila děti, přes 25 let a vše v naprosté pohodě. Je to nejpohodlnější způsob. V dnešní době je moderní o všem psát v negativech. Tělísko i podkožní aplikace už jsou zákrokem, já se s dr. dohodla na pilulkach. Určitě u svých dcer budu radši, když budou brát HA, než riskovat těhotenství. A v dlouhodobém vztahu sex s kondomem teda nic moc, aspoň za mě. A přerušovanou soulož snad už nikdo nepovažuje za antikoncepci, stejně jako kojení.
Krom ochrany se ti i upraví cyklus, já mám MS na den přesně, proto ji budu brát až do přechodu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22173
1.1.20 17:18

V tomto věku jsem HA brala, bylo to tam nejspolehlivější. Brala jsem ji od 18 do 24, potom jsem se vdala, a už mě začala štvát, vystřídala jsem několik značek a po nějaké době se všemi problémy. Tak jsem půl roku po svatbě vysadila a naučila jsem se symptotermální metodu, protože kondom extra nemusím. Používali jsme ji rok a půl, než jsme se rozhodli pro miminko. Později jsem ji brala znovu od 30 do 32, po dětech a po rozvodu. Od 32 zase symptotermální metoda, to jsem měla už zase životního partnera, a v 34 jsme se rozhodli zkusit miminko. Teď mi je 36, po porodu jedeme přerušku, čekám na ms a asi se zase k stm vrátím. Do HA se mi popravdě moc nechce, i když je to nejpohodlnější řešení. Ale zobat ji dalších 10-15 let a přejít rovnou na menopauzni hormony..? No nevím.
Osobně, v tomto věku bych HA brala, ale ne x let v kuse. V době kdy bych výhledově chtěla rodinu, bych vysadila. Samotné se mi to vyplatilo. Všechny těhotenství na první dobrou, vždycky jsem před nimi měla minimálně 1,5 roku vysazeno, znala jsem své tělo, cyklus, ovulaci, hodně se to hodilo. Po prvním vysazení, po svatbě, mi cyklus začal hodně haprovat, dlouhé cykly, nepravidelné, tak bylo fajn to srovnat dokud mě ještě netlačila touha po dítěti a čas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama