Antikoncepce x analgetika - co je menší zlo ?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
19.5.22 12:01

Antikoncepce x analgetika - co je menší zlo ?

Zdravím, co je podle vás menší zlo na silnější mentruacni bolesti - analgetika na předpis nebo antikoncepce, která mi byla doporučena?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2872
19.5.22 12:07
@Anonymní píše:
Zdravím, co je podle vás menší zlo na silnější mentruacni bolesti - analgetika na předpis nebo antikoncepce, která mi byla doporučena?

Řekla bych, že ideální není ani jedno.
Spíš se obrátit na někoho, kdo se více zabývá menstruačním cyklem a pomůže Ti správně diagnostikovat problém a cyklus upravit tak, aby menstruace tak bolestivá nebyla…
Analgetika i antikoncepce problém jen zakrývají. Zkus pro začátek nějakou knihu, třeba Jak si zlepšit menstruační cyklus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2219
19.5.22 12:21

Tak záleží na rozsahu problému, jestli máš partnera, sex, chcete v dohledný době mimino, jestli áš nějaký gynekologický problém (cysty, endometriózu a jiné)… Takhle, v případě, že jsi zdravá a jeden den v měsíci si holt musíš dát ten Ibáč jako já, partnera nemáš a mimino neplánuješ, tak antikoncepce asi nemá smysl. Naopak kamarádka byla vyřazená v podstatě na 7 na vysokých dávkách silných léků, stejně jí prd pomáhaly, tak pro ni byla antikoncepce vysvobození. Jinak nějaký úplný generický zlo není ani jedno :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38265
19.5.22 12:22

Za mě analgetika - nárazově užívaná ti neublíží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73
19.5.22 12:41

A zkoušela jsi bylinky? Pokud máš vyloučené všechna potenciální gynekologická onemocnění typu endimetrioza, chronické slepé střevo, sexuálně přesnosné infekce (jako bacha, i blbý chlamydie může dělat dobrý svinstvo a i slušná monogamní holka může být KO, když se její slušný monogamní chlapec jedinkrát neudržel) a není známá žádná fyziologická příčina, tak bych určitě zkusila bylinky. Mně to kdysi pomohlo, velké bolesti při MS, důvod žádný, dostala jsem se k bylinkářce, nejdřív očistná kůra a pak gynekologické směsi, sice běh na dlouhou trať, ale od té doby pohoda. Bohužel bývalá paní bylinkářka už nefunguje, jinak bych ti ji vřele doporučila, ale určitě se pozeptej kamarádek (v tomhle ohledu nedej na nějaké inzeráty, ale výhradně na osobní doporučení). Držím palce :srdce:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.5.22 18:51

Analgetika pár dní nárazově ti nic moc jiného neovlivňují než bolest, hormony bereš dlouhodobě, jdou krví přes celé tělo, ovlivňují víc věcí než jen dělohu… Tím neříkám, že je to nejhroznější věc, ale jestli jinak antikoncepci nepotřebuješ, nebrala bych HA jen kvůli bolesti u menstruace.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat