Antikoncepce ze zdravotních důvodů ano, ne?

Anonymní
25.2.21 13:26

Antikoncepce že zdravotních důvodů ano, ne?

Je mi 27 let a poslední dobou na sobě pozoruji že se mi nejspíš nějak,, splasili" hormony, mám pořád akné už od puberty a taky tmavší chloupky na břiše, ale poslední dobou se vše nějak zhoršuje najednou jsou ty chloupky na břiše o dost víc a silnější, dokonce se mi objevují nějaké i na zadku a teď jsem zjistila že mi snad tmavou i chloupky na obliceji takový ten,, knirek" nikdy jsem si nevšimla že by mi ty chloupky byly vidět a teď tohle, navíc i to akné je teď o dost horší. Chystám se jít s tím ke gynekologovi a je mi jasné že mi nabídne antikoncepci, jenže o té dost čtu jak je škodlivá tak nevim :zed: brali by jste ji z tohoto důvodu? Mám Teda i dvě děti a další do budoucna neplanujeme

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10511
25.2.21 13:30

Ne, protože proti chloupkům a akné antikoncepce nepomůže. A když, tak na jiných místech daleko víc uškodí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3514
25.2.21 13:30

Řešení bych promýšlela až s hormonálním profilem v ruce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2811
25.2.21 13:31

Z techto duvodu bych ji nebrala. Ale z duvodu zabraneni dalsimu jiz neplanovanemu tehotenstvi klidne ano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.2.21 13:36

A jak by jste tohle řešili?

• Citovat
  • Nahlásit
9621
25.2.21 13:40

Běž k obvodní, nechat vyšetři krev, může to být štítnou žlázou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.2.21 13:42

@Tarinka to už jsem byla a krev je v pořádku

• Citovat
  • Nahlásit
146
25.2.21 13:44

Asi bude nejlepší, když si necháš na gynde udělat hormonální profil. Nemáš PCO?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22992
25.2.21 13:45

Antikoncepce není ŘEŠENÍ zdravotního problému.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7779
25.2.21 13:55

Antikoncepce jen problém překryje, nevyřeší ho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82
25.2.21 13:59

Brala jsem ji od 23 do 28 let z tohoto duvodu a fungovala. Nejprve jsem se nechala vysetrit endokrinologem, pomerne dlouho patral po příčině a neprisel na nic zasadniho s vyjimkou nejakych volnych H muzskych hormonu. Musela bych to vypatrat presne ve zpravach. Jinak mi rekl, ze mam asi proste citlive receptory u tech chloupku. Mam knirek, tvrde tmave chloupky na brade, chlupy na stehnech, zadku. Vlasy mi nijak nepadaji ani jine projevy jinych diagnoz (PCOS apod.). Brala jsem Diane 35 a pak Mercilon. Diane fungovala viditelne, Mercilon pak mene, ale porad dobre. Nabizel mi jeste nejaky specialni lek navic, ale to byl nejaky dryjak s hodne zenskymi hormony, nesmela bych otehotnet, nebo by z kluka byla holka. Trvalo cca pul roku, nez se ucinek projevil a pak pulroku po vysazeni, nez se to vratilo zpet. Ted uz 3 roky kojim nebo jsen tehotna a obden otrhavam z brady vousy a docela trpim tim, ze jsou ted zavrene salony na vosk. Prasky mi taky spravily ukrutne bolestivou menstruaci (ta uz se po porodu nevratila). Planuji prasky zase nasadit, az budu moct. Nijak mi neuskodily, jen pomohly. Otehotnela jsem 3 mesice po vysazeni.
Takze bych doporucila podrobne vysetreni endokrinologem, jaterni testy testy na leidenskou mutaci a pak bych se do toho klidne pustila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82
25.2.21 14:03

@JancaS84 @Aries6
jenomže ten problém, pokud má paní třeba podobný jako já, trvale vyřešit nejde. Ono spousta nemocí nelze vyléčit, jen se pomocí léků tlumí nepříjemné příznaky. Nebo máte nějaký tip jak by se ten problém dal vyřešit a ne „překrýt“?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20711
25.2.21 14:38

Jo, klidně bych jí brala. Dneska se dělá, jak kdyby byla jedovatá a bůhví co ještě. Radši budu brát ha než si zničit pleť s mít chlupy jak dráty

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20711
25.2.21 14:40
@Aries6 píše:
Antikoncepce není ŘEŠENÍ zdravotního problému.

Proč?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22992
25.2.21 15:31
@terien píše:
Proč?

Antikoncepce není lék, jen maskování. Možná slovickaris. Její problém to možná vyřeší, ale ne příčinu toho, proč se ji to děje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat