Antikoncepce způsobuje průjem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Desgreze
Povídálka 49 příspěvků 03.12.17 11:20
Antikoncepce zpusobuje prujem?

Ahoj vespolek. Mel jste nekdo zkusenost, ze nesedla HA ve smyslu, ze mel po ni zazivaci problemy. Prvne v zivote beru antikoncepci-nizkohormonalni dvouslozkovou, ale od prvni tablety, co ji beru vecer, vzdy rano zacinam den prujmem (jednou za den ne teda uplne voda, ale…proste ridsi). Gyn.si nemysli, ze by to hormonalka zpusobovala. Nevim, celkove pocituji i extrasystoly, vecer jsem utahana, jak kdybych slozila metrak :nevim: uhli.

Reakce:

vokishka
Extra třída :D 12868 příspěvků 03.12.17 11:22

Neřekla bych. Jedině že byste měla alergii na některou složku léku.

KarolB
Ukecaná baba ;) 1420 příspěvků 03.12.17 11:31

@Desgreze Me se zazivani po vysazeni HA treba zlepsilo. Celkove jsem s nim mela problemy, byla jsem neustale nafoukla a tak, jen jsem to HA neprisuzovala. Az kdyz jsem ji vysadila a vse se dalo samo do poradku.. ;) To je take jeden z duvodu, proc jsem si rekla, ze HA uz nikdy.. ;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.17 11:45

Gynekologové ti nikdy neřeknou něco proti antikoncepci, protože je firmy za to platí. Mně osobně antina průjmy nedělala, ale měla jsem takové migrény, to bylo šílené, po vysazení nevím, co to je migréna. Jo a ještě v té době braní jsem měla neustále kvasinky a pak mi bude někdo říkat, že to s tím nesovisí, když je to napsáno i v letáku, že antina může způsobovat migrény a plísně.

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 965 příspěvků 03.12.17 12:07

Já brala HA 8 let a poslední dva roky jsem lítala po nemocnicích s opakovanými záněty střev, každý ráno průjem byl klasika. Do toho občas migréna. Lahůdka. Nikoho mi nikdy neřekl, že to může být HA, gynekolog se tomu smál, když jsem se ptala. Jednu chvíli měli i podezření na Crohnovu chorobu, naštěstí testy negativní. Teď už je to přes dva roky co HA neberu a od té doby ani jeden průjem nebo zánět, ani jedna migréna. Když si k tomu ještě přičtu co mi to dělalo s náladami a psychikou, tak HA už nikdy nechci ani vidět. Ale gynekolog mi samozřejmě řekne, že je to blbost ;)

stonožka12
Zasloužilá kecalka 504 příspěvků 4 inzeráty 03.12.17 18:54

Průjem sice ne, ale křeče v žaludku jsem měla šílený, musela jsem vysadit. Takže ano, hormony v HA mohou ovlivnit i trávení. V některých příbalových letácích je to i napsané.

Desgreze
Povídálka 49 příspěvků 04.12.17 08:13

Dekuji za reakce. No, zadne jine zmeny, ktera by to mohla vyvolat si nejsem vedoma. A to jsem zkusila prebiotika a probiotika a nic, takze to bude v tom prasku. Krome tech dvou hormonů, ta anča obsahuje jeste nejake pomocne latky a ecka, tak mozna neco z toho bude vyvolavaci pricina. Jako nevim, zda po mesici brani vysadit, nebo si to „sedne“. Obvykle se rika, ze se ma brat tri mesice nez si telo zvykne. Ja nevim no, nejradsi bych zadny takovy hnusy nebrala, jeste to dnes prokonzultuju s gyn. :?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Smutné Vánoce Jiřiny Bohdalové: Ortéza a invalidní vozík! Sama neudělá ani krok

V dubnu Jiřina Bohdalová (87) spadla ze schodů a nevypadalo to s ní vůbec... číst dále >

Její dceři hrozí děcák, narkomanka Katka ale zůstává věrná drogám

Je smutnou pravdou, že si za 26 let aktivní feťácké kariéry Katka Bradáčová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Ondřeje: Chci konečně strávit Štědrý den s mámou, žena je proti

Začal advent, období, které jsem měl od dětství z celého roku nejraději.... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >