Antipsychotika - liečba v nemocnici

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
52
16.5.22 12:47

Antipsychotika - liečba v nemocnici

Holky,

je správně nasadit při hospitalizaci na OCD, partner se léčí v nemocnici na OCD a nyní mu nasadili ještě antipsychotika, má strašný vztek vevnitř. bojím se o něj, co bude dal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1190
16.5.22 13:16

Co by bylo? Antipsychotika mu pomůžou na ten vztek vevnitř a bude mu líp. Buď v klidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52
16.5.22 13:19

@mokkk řád by som si s někým o tom popovídal

cítil sa byt špatným člověkem, ma OCD diagnostikováno, chce mi ublížit, ale vedle že by to neudělal, len mil tis myšlenky.
a ted citi vnutorny vztek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.5.22 15:44
@prag98 píše:
@mokkk řád by som si s někým o tom popovídalcítil sa byt špatným člověkem, ma OCD diagnostikováno, chce mi ublížit, ale vedle že by to neudělal, len mil tis myšlenky.
a ted citi vnutorny vztek

Jestli to je takhle, tak antipsychotika jsou nutná. Lékaři je nepíšou pro srandu králíkům. Pokud jede v psychóze, nemá náhled na svůj stav. Vůbec bych neradila je třeba jen zkusit vysadit. V tomhle stavu - jakože ještě pod kontrolou - může být i týdny, ale nikdy nebudete vědět, co přijde. Mám v rodině schizofrenika - funguje, pracuje, bydlí samostatně, je to hodnej kluk. Ale v žádným případě nesmí vysadit sám od sebe. Jasně, že to dřív asi 2× zkusil si o tom rozhodnout sám a skončilo to odvozem sanitkou na psychiatrii, kde ho zas dávali x týdnů dohromady. Pochopil, že tohle prostě sám nedá. Člověk v psychóze může být nebezpečný sobě i okolí a je úplně jedno, co tvrdí a jaký má k vám normálně vztah.

• Citovat
  • Nahlásit
744
16.5.22 16:13

Antipsychotika se dávají na těžší OCD, obsese, kompulze (to není psychoticky stav).
Přítel nemusí mít psychózu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.5.22 16:21
@jejjej píše:
Antipsychotika se dávají na těžší OCD, obsese, kompulze (to není psychoticky stav).
Přítel nemusí mít psychózu.

A co ty myšlenky, že jí chce ublížit?

• Citovat
  • Nahlásit
744
16.5.22 16:45
@Anonymní píše:
A co ty myšlenky, že jí chce ublížit?

Myslenky, že někomu ublíží - obsese.
Rozdíl mezi psychozou (neuvědomuje si, že chce někomu ublížit, ublíží..je mimo realitu), obsese (vtirave myslenky, které nechce, nedokáže si od myšlenek pomocí, i když je nechce, a ví, že je to proti zdravému rozumu, uvědomuje si to)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4921
16.5.22 18:57
@prag98 píše:
@mokkk řád by som si s někým o tom popovídalcítil sa byt špatným člověkem, ma OCD diagnostikováno, chce mi ublížit, ale vedle že by to neudělal, len mil tis myšlenky.
a ted citi vnutorny vztek

Ahoj, už jsem ti tu jednou odepisovala ve tvém tématu, mám sama OCD, podle psychiatričky psychotickou, mám i psychózu. Antipsychotika jsem brala troje a teď mi právě kvůli hnusným obsesím přidala Dr. ještě jedny. Taky mi byla doporučena hospitalizace. Na OCD se někdy antipsychotika mohou dávat, zejména u těch rezistentních. Já teď i byla 32-krát v NÚDZu na rTMS (magnetická stimulace mozku) kvůli OCD. Držím tvému příteli moc palce, věř, že ho zaléčí a kdyžtak mu zkus domluvit ten NÚDZ, jak tu už několikrát padlo, tedy je potřeba i doporučení Dr., tak se domluvte s jeho ošetřujícím Dr. teď v nemocnici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52
16.5.22 21:07

@Lollitka
strašně moc spí, skoro celý den po tých liekoch…a je neskutočne unaveny…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52
16.5.22 21:08

@mokkk
je stale unavený, spí skoro 16-18 hodín po tých liekoch

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
744
17.5.22 07:36

Možná dostane invalidní důchod, když je v takovém stavu. Antipsychotika často tlumí a některá AD taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4921
17.5.22 14:41
@prag98 píše:
@Lollitka
strašně moc spí, skoro celý den po tých liekoch…a je neskutočne unaveny…

A víš, co bere? Já taky hodně spím právě a když jsem byla v léčebně, tak jsem taky většinu dne prospala… někdy to podle mě není na škodu, když člověk vypne… po zaléčení akutního stavu ty léky třeba sníží… Ale nevím, jinak to může konzultovat s Dr., ně všechna AP tlumí, já třeba beru Abilify a to má naopak aktivizovat. Ale pak beru další a ta tlumí. Držím vám moc palce. A přítel je v Bohnicích? Zkuste ze zeptat na ten NÚDZ Klecany…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52
17.5.22 18:09

@jejjej
invalidní důchod? a proč?
ved on plánuje si hledat budoucí měsíčníky novou práci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
744
17.5.22 18:55

@prag98 když pořád spí, jak chce chodit do zaměstnání na plný úvazek?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat