Antirefluxní otevřená operace - dítě 4 roky

16.4.20 20:42

Antirefluxni otevrena operace - dite 4 roky

Dobry vecer, holky

Nas ceka operace na mocak na Bulovce. Strasne se toho bojim, kdo ma s tim zkusenost? Jak na JIPce dite dlouho, bude svazane, budu tam u ni…moje mala ma reflux 4 st. a 2 st., takze nas posilaji na otevrenou operaci na Bulovku…pak budeme po operace az 10 dni v nemocnice…Prosim napiste, kdo ma zkusenost. Dekuji moc predem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
16.4.20 20:45

@Anna Webber zkusenosti jeste nemam, meli bychom nastupovat v pondeli, ale na Karlov. Co chapu, tak dite bude mit 5 dni po operaci cevku, pote se vynda, az se samo rozcura, jdeme domu. Tech 5 dni asi bude dite nepohyblive, toho se desim, ale treba to nebude tak zle…

• Citovat
  • Nahlásit
16.4.20 21:02
@Anonymní píše:
@Anna Webber zkusenosti jeste nemam, meli bychom nastupovat v pondeli, ale na Karlov. Co chapu, tak dite bude mit 5 dni po operaci cevku, pote se vynda, az se samo rozcura, jdeme domu. Tech 5 dni asi bude dite nepohyblive, toho se desim, ale treba to nebude tak zle…

dekuji za prispevek. Ja take se moc bojim, jak to dite zvladne. Mala se strasne brani vsem doktorum. Prosim Vas napiste pak jak to u vas dopadne a jak to probihalo, snad s Bulovkou maji stejne. At vsechno dopadne dobre, drzte se, chapu vas strach…take se moc bojim((((

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.4.20 19:19

Ahoj, tak jsem si říkala, že Ti napíši za čerstva, ať se můžeš ptát. Nepíšu to do SZ, aby to bylo užitečné i v budoucnu pro někoho jiného. Takže naše dvouleté dítě prodělalo operaci včera. Na sále bylo 5 hodin, samotný zákrok trval 3 hodiny. Oni s těmi dětmi delaji vše pomalu, dlouho je uspavaji i probouzí, kanylu dávali až na sále, aby dítě zbytečně nestresovali. Dítě dostalo před zákrokem premedikaci na uklidnění, ode mě odjíždělo již utlumeno, bez pláče. Po probuzení to tedy byl dost horor, má dreny z těch opravovanych mocovodu, cevku a kaudalni bod, což je anestezie, kterou bude mít 2 dny po operaci, aby to lépe snášelo. Privázané má nožky, aby se nepretacelo, ale ne nijak napevno, může s nimi pohybovat. Dnes o hodně lepší, dítě chvílemi bylo i veselé, náročnější to bylo až večer. Dnes jsme už v postýlce zvládli i posadit na nočník. Zítra bychom měli jít již na pokoj. Zítra se budu ptát na postup vydávání kanyl a cevky, ale vidím to na cca 9 dní od operace. Kdyby Tě něco zajímalo, tak se ptej.

• Citovat
  • Nahlásit
23.4.20 08:57

Ahoj, dekuji ti mockrat, ze jsi nasla silu a cas napsat zpravu hned po operaci. Chci se ti zeptat, byla jsi s malou celou dobu na JIPce anebo tam dite nechaji na noc samotnou? Meli jste nejake predoperacni vysetreni? Diky :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.4.20 10:08

Na Jipce přes noc nejsem. Nebo mohla bych být, na židli, nikdo by mě nevyhodil. Odcházím po usnuti, dveře od jipky jsou otevřené, já mám pokoj na stejné chodbě, tak dítě slyším. Bohužel nejde tu mít chuvicku, rusila by monitory. Tady je s dětmi sestra na té jipce, nejprve se je snaží uklidnit sama, pokud to nejde, dojde pro mě. Dneska jsem tu byla 3×, poprve se snažila sestra uklidnit, pak pro mě již šla hned. Predoperacnimu jsme měli, to bylo docela hloupé, bylo potřeba hodně zkumavek, tak brali dítěti krev z obou rukou. Bála jsem se pak, kam dají kanylu, ale to mě uklidnili, že si na sále něco najdou a že to udělají až po uspani dítěte. Raději napichli i rezervní kanylu, kdyby ta první casem odešla, tak ať mají jednu v záloze. Dnes si již dítě může začít sedat, zvládáme i nočník v postýlce.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.4.20 10:22

Jo a cevku a kanyly budeme mít i přes víkend, pak to upřesní, že se to nesmí vyndat brzo, aby byl měchýř zahojeny a nepraskl. Viděla jsem řez a je to asi 5 cm čárka, prý krásná, mě se to Teda moc nezdálo, že nebude za chvíli vidět.

• Citovat
  • Nahlásit
23.4.20 11:23

Jejda, to je trapeni pro vas obe. Jak se citi dite ted? Asi hodne spi, ze jo? To asi musi byt dost narocne pro vas obe… :( Drzte se!!! za 8 dni to skonci, mozna bude i lip, az budete spolu na pokoji bez te cevky. Mam mozna hloupou otazku, ale jak zvlada mala nocnik s tou cevkou? Mas holcicku, ze ano? :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.4.20 14:08

Cevka ji štve, bohužel ji bude mi nejméně do pondělí. Dostává hodne léky na bolest, oni nechtějí ty děti zbytečně trapit. Nočník jde a teď již i sedí v postýlce. Evidentně lepší sedět než trvale ležet. Nedes se toho. Ono je hloupé, že je to skrytá vada, která dítě samotné moc neotravuje. Takže tuto akci nechápe. Ty máš holcicku starší, třeba to přijme lépe a hlavně se již více zabaví v postylce. Ten první den byl hloupý, ale každým dnem je to lepší. Přesun na pokoj beru jako malé vítězství, přeci jen ta jipka je trochu jak na nádraží.

• Citovat
  • Nahlásit
24.4.20 08:38

Dekuji ti za zpravy, budu na Vas myslet. Drzte se! ;) At male bude lip a lip a nebude to vubec pamatovat. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat