Vrozená srdeční vada u maminky - zkušenost?

Anonymní
17.12.19 16:44

Aortalna stenoza, vrodená srdcova vada u maminky

Ahojte, prosim Vas je tu nejaka maminka, ktora skoncila na rizikovom kvoli vrodenej srdcovej vade? S tym, ze je castejsie sledovana a ze musela ist na cisarsky? Ako to u Vas prebiehalo? Coho sa vyvarovat? Na co sa pripravit?
(Cakam svoje prve miminko, momentalne som 24+4 tt a som dost z toho vsetkeho vystrasena a celkovo od zistenia, ze som tehu to znasam dost zle strasne nevolnosti a teraz aj priserne bolesi zad a bolesti vnutornych stran stehien, ako keby od poriadnej svalovky ) :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
17.12.19 18:20

… edit… odpově´d na něco jiného

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.12.19 18:35

Ahoj, ja mam taky srdecni vadu. Zjistilo se to az po druhem porodu.. takze byt tebou se nestresuju. První dite normalni porod, druhe dite cisar. A prave u toho cisare jsem zacala kolabovat a pak me proklepli a zjistili to.. bolesti jsem mela stejne jako ty. U obou tehotenstvi. I dusnost a pocity, ze se nemuzu nadechnout.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.12.19 22:39

Ahojky, já mám stenózu aorty. Na rizikovém jsem byla od zjištění těhu, měla jsem mít plánovaný císařský řez, ale nakonec kvůli preeklampsii byl akutní ve 34+3. Nevím jak ty, ale já už odmalička musím být „krytá“ antibiotikama při jakékomliv zákroku a to je snad jediné omezení.
Celé těhotenství s ohledem na srdeční vadu bylo v pořádku. Spíš jsem měla takové přidružené problémy - těhotenskou cukrovku, polypy (které jsem měla opravdu jen v těhotenství a jinak ne, ani teď) s tím souviselo i občasné krvácení…
prosím o zachování anonymu, jinak smazat
anonym Alena

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.12.19 23:30

Ja tu vadu ( tiez aortalnu) mam zistenu od malicka a akykolvek zakrok musim mat tiez kryty atb. A kazde ochorenie musi byt dostatocne preliecene. Obmedzenia cely zivot klasika ziadna fyzicka namaha a davat pozor na velmi nizky tlak.
Kontroly u kardiologa mam pravidelne a az teraz v tehotenstve ma poslal do nemocnice ( praha vinohrady-kardiologia) na kontroly a sledovanie kvoli tehotenstvu a kvoli zlej vysetritelnosti u neho v ambulancii ( dovod kalcifikacia a neslo zistit pocet cypov na chlopniach) v tom case mi chceli robit nejake vysetrenie, ale kvoli nevolnostiam mi nic pusou zaviest nemohli, takze az sa mimco narodi tak sa musim objednat na CT.
Celkovo od zaciatku mam priserne stavy nevolnosti, zle mi je aj teraz v 24+4 tt, ale vdaka bohu uz neblinkam 7-8× do dna ale zato som strasne unavena vacsinu casu doma prespim kedze som na rizikovom.
Kardiolog ma uz pred tehotenstvom informoval, ze to pre mna bude cele narocne a ze to bude musiet byt cisarsky, aby to moje srdce vobec zvladlo :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.12.19 20:08

Neboj zvládneš to :* anonym alena

• Citovat
  • Nahlásit
2769
30.12.19 23:54

To se divim, ze zadní fyzička zátěž, dnes se dětem a lidem s vadou sport doporučuje… :think: samozrejme s mírou. Jinak zkus fb skupinku srdce na rozcestí :srdce: :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat