Apnoe a atopický ekzém u dospělého - bylinky, fungující léky

29.4.21 13:49

Apnoe a atopický ekzém u dospělého - bylinky, fungující léky

Dobrý den všem,

asi hlavně ze zvědavosti se poptám tady. Můj partner trpí zástavami dýchání ve spánku - apnoe. Byly časy (stresové období), kdy se ve spaní vyloženě třásl, jakoby měl záchvaty. Je alergik a dochází na alergologii, apnoe ale neřeší a samozřejmě ho nikam nedokopu. Už jsem to zkoušela mnohokrát.

Stejný problém je s atopickým ekzémem, po několika letech letos mu vyrašil úplně všude. Drbe se samozřejmě, ale jednou za čas na to mázne jen kortikoidy, které mu pomůžou asi na dva dny a ještě ho úplně vybělí. :?

Chci se zeptat, existují nějaké bylinky nebo i léky, které by mohly pomoci? Partner nevěří bylinkám, apod., spíš hned bere léky, ikdyž mi bylinky například prokazatelně pomohy s vleklým problémem, takže ho musím nějak oklamat… Třeba nějaký esenciální olej, který dám na wc jako vůni s bude na tajno pomáhat? :D

Nějaká zkušenost, kdy už jste byli zoufalí s objevili něco, co pomohlo (ať už s jedním, či druhým problémem). ;)

Díky předem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1788
29.4.21 14:01
@kolennijamka píše:
Dobrý den všem,

asi hlavně ze zvědavosti se poptám tady. Můj partner trpí zástavami dýchání ve spánku - apnoe. Byly časy (stresové období), kdy se ve spaní vyloženě třásl, jakoby měl záchvaty. Je alergik a dochází na alergologii, apnoe ale neřeší a samozřejmě ho nikam nedokopu. Už jsem to zkoušela mnohokrát.

Stejný problém je s atopickým ekzémem, po několika letech letos mu vyrašil úplně všude. Drbe se samozřejmě, ale jednou za čas na to mázne jen kortikoidy, které mu pomůžou asi na dva dny a ještě ho úplně vybělí. :?

Chci se zeptat, existují nějaké bylinky nebo i léky, které by mohly pomoci? Partner nevěří bylinkám, apod., spíš hned bere léky, ikdyž mi bylinky například prokazatelně pomohy s vleklým problémem, takže ho musím nějak oklamat… Třeba nějaký esenciální olej, který dám na wc jako vůni s bude na tajno pomáhat? :D

Nějaká zkušenost, kdy už jste byli zoufalí s objevili něco, co pomohlo (ať už s jedním, či druhým problémem). ;)

Díky předem.

S apnoi to nejspíš nesouvisí nebo-li doposud jsem se s tím nesetkala.
Jinak alergologie podrobné testy na potraviny a danou (dané) potraviny vyřadit, kortikoidy jsou k ničemu.
Jinak používám La roche-posay, potr. dieta a pomalu navracím vysazené potraviny zpět do jídelníčku a polykám epam 22 na vyčištění střev a polýkam Chlorellu a jo výsledky jsou vidět. Mohu do soukromé zprávy poslat foto po 30 letech :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2248
29.4.21 14:09

Jak vite, ze ma apnoe, kdyz nikdy nikde nebyl? Na tu funguje zdravy zivotni styl, klasika, zdrave jist, sportovat, nekourit a nepit alkohol…to muze apnoe trochu zlapsit, ale nevyresi ji…pokud se v noci dusi, nepravidelne a hlasite chrape, mel by urcite jit do spankove laboratore..najdi mu nejake clanky o apnoe, jale ma vsechny projevy, a ze umre..nicmene, lehci apnoe se da resit operaci, na horsi funguje jen specialni maska, se kterou se musi spat kazdou noc..otazka je, jestli by ji manzel vubec pouzival…no a na exem..zase funguje zmenit stravu, na netu je hodne rad, jake jidlo vynechat..pri mokvavem stavu muze pomoct repikovy caj a misto tim potirat, dokud se nevysusi, ale na zavazny exem u vzdy fungovaly vzdy jen ty kortikoidy..zadne bylinky a kremy..co se mi osvedcilo, je mit doma hydrokortizon, ten je volne prodejny a kortikoidu je tam minimum..a pri nejakem naznaku svedeni na mistech, kde mivam exem, namaznout tim hydrokortizonem a ecem se nerozjede

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2248
29.4.21 14:11

Jinak na tajno nic nepomuze..leda tak, jestli mate vanu, mu udelat koupel a ten repik mu tam nalit jako soucast koupele :nevim: ale takove problemy proste musi resit profesional

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16439
29.4.21 14:20

Dokud se nezačne chovat jako příčetný dospělý a nebude dodržovat léčebné potupy a nebude o sebe pečovat, bude se mu zdravotní stav zhoršovat.

To placebem, tedy bylinkami fakt nezachráníš.

A hlavně mu na ekzematickou pokožnu nematlej esenciální olej, tím mu přímo ublížíš.

Pokud k tomu má i nadváhu, tak bys ho mohla motivovat, že budete tak měsíc držet tzv, paleo dietu - eliminuje většinu alergenů, takže může pomoci s ekzémem a případným zlepšením životního stylu by se mohl zlepšit i ten spánek.

A hlavně je to něco, co větišnou mužům sedí.

Projděte spolu tuhle knihu a uvidíš, třeba vám to bude vyhovovat

https://www.melvil.cz/…rvnim-miste/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
524
29.4.21 15:41

Na apnoe zalepit na nos pusu a dýchat nosem. Chvilku trvá, než si člověk zvykne, ale funguje to. Pokud tedy není ucpaný nos z alergické rýmy, to tu pusu lepit moc nejde…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat