Reklama

Apnoe zástavy dechu a chrápání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kubawar
Nováček 5 příspěvků 20.09.18 13:15
Apnoe zástavy dechu a chrapani

Zdravím chlapi mám 23 roku a od malička chrapu.
V 8 letech mi trhali nosní mandle
Tedkom mám už dva roky silene apnoe
Zástavy dechu budí mne to.furt mám ucpaný nos
Už jsem měl doma ten přístroj který mě změřil jde mi málo kyslíku do mozku atak dále.
Jaké máte zkušenosti prosím.
Jinak budu léčen v Ostravě Porubě fakultní nemocnice

Příspěvek upraven 20.09.18 v 13:26

Reklama

Reakce:

Černá vdova
Echt Kelišová 8944 příspěvků 20.09.18 13:23

Já mám zkušenosti jen se svou dcerou. Měla velké krční mandle. Spánkové apnoe měla prokázané po vyšetření ve spánkové laboratoři v Praze. Pak šla v šesti letech na vytržení krčních mandlí. Po operaci šla znovu na vyšetření do spánkové laboratoře a ukázalo se, že má problém vyřešený.

Nevím, jak je to u dospělých, ale zkus tu spánkovou laboratoř (chodí tam i dospělí, nejen děti, je to vyšetření přes jednu noc) a uvidíš, co Ti na výsledky řeknou na ORL.

Moje dcera chrápala jak dřevorubec, v noci i přes den při spaní ve školce. Po odstranění krčních mandlí nechrápe vůbec.

Kubawar
Nováček 5 příspěvků 20.09.18 13:25

@Černá vdova spánkovou laboratoř mám za sebou v Ostravě už ten přístroj půjčují domu. Příští týden jdu na konzultaci . Co dale

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.09.18 13:41

Muj bratr dostal na zaklade spankove laboratore dychaci pristroj s kterym spi. Sice to je asi nepohodlny ale zvykl si a hodne mu to pomohlo.

Kubawar
Nováček 5 příspěvků 20.09.18 13:42
@Anonymní píše:
Muj bratr dostal na zaklade spankove laboratore dychaci pristroj s kterym spi. Sice to je asi nepohodlny ale zvykl si a hodne mu to pomohlo.

No já bych rád kdyby mi pomohla operace žena něm jak by to zvládla sennou spát . Ale bude to lepší než chrapani

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.09.18 14:01

Můj manžel má šílenou spánkovou apnoe, bez dýchacího přístroje s maskou se nevyspí a já taky ne. Upřímně, nevyspím se ani když má masku, protože občas se maska sesmekne a hučí nebo píská to, prostě dělá to nepříjemné zvuky, protože manžel nedodržuje pravidlo spát jen na zádech, prostě se ve spánku přetáčí, jak byl zvyklý celý život, což mu nevyčítám, chápu, že tohle se nedá ovlivnit. Takže jsme skončili s oddělenými ložnicemi.

Ty jsi ještě hodně mladý, takže budeš mít asi určité komplexy z faktu, že musíš spát s maskou - že to nevypadá sexy, vadí to, překáží atd.
Podívej, ber to tak, že je to pro tvoje zdraví a pro klid doma. Je to nemoc, kterou si nikdo dobrovolně nevybírá a tobě nezbyde nic jiného než tu masku přijmout jako součást svého života.
Nicméně něco přeci jen udělat můžeš - Pokud jsi obézní, pomáhá zhubnout. Taky si nech zkontrolovat páteř, zda není křivá, pokud ano, chiropraktik by ti mohl pomoct s nápravou .. a zda není problém někde s krkem, manžel chodí mírně shrbený a hlavu v mírném předklonu, takže se mu tam cosi zkrátilo a teď dochází na cvičení, kde se mu krk natahuje a to cosi zkrácené se znovu narovnává, takže i apnoe by se měla hodně zmírnit.

Kubawar
Nováček 5 příspěvků 20.09.18 14:03
@Anonymní píše:
Můj manžel má šílenou spánkovou apnoe, bez dýchacího přístroje s maskou se nevyspí a já taky ne. Upřímně, nevyspím se ani když má masku, protože občas se maska sesmekne a hučí nebo píská to, prostě dělá to nepříjemné zvuky, protože manžel nedodržuje pravidlo spát jen na zádech, prostě se ve spánku přetáčí, jak byl zvyklý celý život, což mu nevyčítám, chápu, že tohle se nedá ovlivnit. Takže jsme skončili s oddělenými ložnicemi.Ty jsi ještě hodně mladý, takže budeš mít asi určité komplexy z faktu, že musíš spát s maskou - že to nevypadá sexy, vadí to, překáží atd.
Podívej, ber to tak, že je to pro tvoje zdraví a pro klid doma. Je to nemoc, kterou si nikdo dobrovolně nevybírá a tobě nezbyde nic jiného než tu masku přijmout jako součást svého života.
Nicméně něco přeci jen udělat můžeš - Pokud jsi obézní, pomáhá zhubnout. Taky si nech zkontrolovat páteř, zda není křivá, pokud ano, chiropraktik by ti mohl pomoct s nápravou .. a zda není problém někde s krkem, manžel chodí mírně shrbený a hlavu v mírném předklonu, takže se mu tam cosi zkrátilo a teď dochází na cvičení, kde se mu krk natahuje a to cosi zkrácené se znovu narovnává, takže i apnoe by se měla hodně zmírnit.

Děkuji no vážím 100 ale sem velký a záda mám trošičku

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.18 06:16

Bracha to nekolik let odkladal, ze nechtel masku, ale nakonec se odhodlal a fakt mu to pomohlo. Napriklad neusina kdykoli si sedne a mobilem nebo novinama v ruce … driv jsme se vzdy bali aby neusnul za volantem. Jinak ve spani se taky pretaci ale maska drzi. Ma asi treti nez vybral ktera mu bude sedet a myslim ze na ni i docela dost doplacel.

Dacop
Nováček 3 příspěvky 25.09.18 12:36

Ahoj, už jsem to psal do jiného příspěvku. Zkuste laser, chrápal jsem od malička - někdy méně někdy více. Hlavně při únavě, nemoci nebo po párty… Na mandle jsem byl, spreje jsem zkoušel, naplasti zkoušel a stejně nic nepomohlo. Docela jsem měl problém i s holkama, ne každá si nechá v posteli dřevorubce. Zvláště když se ten orchestrion rozjede hned první společnou noc. Takže jsem hledal možnosti a známý z ORL mi doporučil zkusit laser. Dlouho jsem odolával, ale nakonec to prostě zkusil - není co zrtatit. Chvili me šimrali v krku a odcházel jsem dost skeptickej, že jsem vyhodil peníze zbytečně za něco, co ani nebylo pořádný ošetření. Jenže, světe div se, pomohlo to. Přestal jsem chrápat. Dříve jsem mohl spát jen na boku, pak jakkoliv. Začalo se mi i lip dychat a statečně jsem dohnal všechny ty ztroskotaný vztahy :). Za mě můžu jen doporučit, za ty peníze to stojí.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Slováková si říká o článek sdílením „intimča“ ve vaně. Prý je to skandál. Není

Tomuhle se říká účelová provokace! Nela Slováková si s přítelem udělala... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >