Apolinář - aktuální informace

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
xsedka
Nováček 4 příspěvky 06.02.13 09:19
Apolinář - aktuální informace

Děvčata, která jste rodila u Apolináře…
Mám pár dotazů:
a) nutili vás do nástřihu hráze i když to nebylo nutný?
b) je možná změna poloh při samotném porodu (např. rodit na boku?) nebo to musí být vleže?
c) jak by se tvářili na vlastní PA nebo dulu?
d) nechali vám dítě bezprostředně po porodu nebo jej hned odnesli na vážení/měření/kontrolu a přinesli jej zpět za jak dlouho? Může u toho vážení/měření být i otec?
Moc dííííky za info, pokud máte některá aktuální (nejlépe z posledního roku)…

Nejnovější zkušenosti z porodnice U Apolináře

Reakce:
ugluk
Hvězda diskuse 46648 příspěvků 06.02.13 09:42

Tak pokud ti stačí loňský únor:
a) nevím, zda to nutný bylo nebo nebylo, ale rodila jsem čtyřkilové dítě, takže dr. malý nástřih provedla, aniž by se mě na něj ptala. Já naopak předem neprojevila zájem být bez nástřihu, takže nevím, jak by to přijali. Ale v mém případě díky za ten nástřih, bylo to pár stehů a velice rychle a pěkně se to zahojilo,
b) rodila jsem vpololeže, ale přišlo mi to v té chvíli pro mě zcela nejpřirozenější, takže opět nevím, jak by se tvářili na jiné přání, myslím, že by problém neměli. Naopak v jedné chvíli po mně ale chtěli, abych párkrát zatlačila na boku, aby dítě lépe dorotovalo, a to teda bylo pekelné, ale neprotestovala jsem a zabralo to,
c) bohužel neporadím,
d) krátce po porodu ji odnesli na měření a vážení, tatínek byl po celou dobu s ní a po pár minutách mi ji donesl zabalenou do deky (nevykoupanou, jen zabalenou) a než jsem se vzpamatovala, měla jsem ji přisátou u prsu. Cca po hodině ji odnesli na koupání a prohřátí, já se mezitím najedla, vysprchovala, přesunula na oddělení šestinedělí, pak mi ji přivezli a já projevila přání mít ji u sebe už napořád, což bez problémů splnili.

Takže za mě - nic alternativního, ale byli milí a v podstatě jakékoliv přání jsem projevila, tak bez problémů splnili. Na druhou stranu opravdu nedovedu říct, jak by se tvářili na přání, které je pro ně příliš nezvyklé.

xsedka
Nováček 4 příspěvky 06.02.13 09:55

Ahoj, díky moc za zprávu…Přesně takhle bych si to představovala i já:-) Nejsem žádný alternativec, takže žádná extra přání mít nebudu, jen to co jsem zmínila nahoře (s tím, že o dule jsem přemýšlela jen v tom nejzašším případě).

Kdysi jsem u Apolináře byla na operaci myomu a nemůžu si to tam vynachválit, jen v poslední době mě od této porodnice hodně lidí zrazovalo (ale oni mají zážitky starší dvou let), tak jsem chtěla aktuání info.

Kdyby mi to vyšlo tak, jak o tom píšeš ty, tak jsem nejšťastnější…

Lumat
Ukecaná baba ;) 2017 příspěvků 06.02.13 10:34

Rodila jsem minulý rok v dubnu a mám do puntíku stejnou zkušenost s porodem jako @ugluk . Já ani neměla zájem o žádný alternativy, takže mi porod a přístup personálu naprosto vyhovoval ;)

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66465 příspěvků 06.02.13 18:34

Taky mám hodně podobnou zkušenost jako @ugluk s těmito rozdíly:

• nejdřív PA říkala, že to půjde bez nástřihu, ale pak šli ozvy hodně dolů, takže se spěchalo a ještě se malá sekla ramínkem, takže nástřih byl, ale krásně zašitý, vlastně už v porodnici jsem o něm nevěděla
  • taky mě sami doporučovali na boku kvůli rotaci, pak jsem rodila taky v polosedě, spíš skoro v sedě, polohovali dle přání
  • já dostala mimčo hned, ještě nahaté, řekla jsem si, pak ošetření s tatínkem a zabalené znovu mě
Váš příspěvek
Reklama