Apolinář, Podolí, Motol nebo Neratovice

113
24.12.19 12:55

Apolinář, Podolí, Motol nebo Neratovice

Prosím o pomoc, momentálně jsem 13+3 a za chvilku mě čeká registrace do porodnice. Čekám dvojvaječná dvojčata. Původně jsem byla rozhodnuta o Apolináři ale slyšela jsem dobré i ostatních porodnicích dobré věci. Teď nevím jak se mám rozhodnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24.12.19 13:24

Neratovice jsou super, pokud vše probíhá dobře a neočekavaji se žádné komplikace. Nejsou zařízení na porody před 36. tt, nemají novorozeneckou jip. Já osobně bych se zaregistrovala na,, vyšším,, pracovišti a když vše bude ok, pak také v Mělníku/Neratovicích (tam stačí ve 28. tt) a pak se rozhodla dle situace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.12.19 13:26

Dále zkuste Neratovice /Mělník navštívit v rámci předporodních setkání (je třeba se objednat) a poptejte se, co vás zajímá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1057
24.12.19 13:27

@Beth 92 každá má něco. V podolí bylo největší vadou hnusné odd. sestinedeli, ale to je ted nově opravené. Úroveň péče v pražských bude asi stejná (vysoká v případě nedonosenych dětí apod.), neratovice spíš vyjdou vstříc alternativním přáním… pokud vím, neratovice neni nutné registrovat ve 14tt, takže bych zvolila registraci do jedné pražské, která se vám líbí, a po 36tt se případně rozhodnout pro neratovice, nebo si nechat možnost volby na poslední chvíli…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12043
24.12.19 13:50

@Beth 92 záleží co preferujete. Pokud nejlepší (rozuměj nejodbornější) pak jednoznačně apolinar. Není lepší pracoviště u nás. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.12.19 14:04

Já rodila v Podolí nedávno dvojvaječná dvojčata, sami mi nabídli přirozený porod (netlačili k císařskému řezu). Pobyla jsem si tam s nimi trošku déle a nenatrefila jsem na jedinou protivnou sestřičku nebo doktorku. Všichni naprosto respektovali má přání (nechtěla jsem tedy nic zvláštního), o všem se mnou mluvili. Co mi vadilo, bylo ubytování na pokojích, ale to je už teď passé, dokončili rekonstrukci a pak poměrně dlouhé čekání na vizitu.
Prosím anonym nebo smazat.

• Nahlásit
  • Citovat
334
24.12.19 14:34

Pokud čekáš dvojčata, tak rozhodně Apolinář nebo Podolí. Já bych osobně volila Apolináře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1045
24.12.19 14:39
@Beth 92 píše:
Prosím o pomoc, momentálně jsem 13+3 a za chvilku mě čeká registrace do porodnice. Čekám dvojvaječná dvojčata. Původně jsem byla rozhodnuta o Apolináři ale slyšela jsem dobré i ostatních porodnicích dobré věci. Teď nevím jak se mám rozhodnout.

Jestli jsi z Prahy, opravdu ze srdce doporučuji Pribram. Vim, ze to neni ve tvem vyberu, ale za Příbram bych skocila do ohně cela!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.12.19 17:07
@Beth 92 píše:

Tez jsem cekala dvojvajecna dvojcata, nyni bohuzel uz jen jedno. Sla jsem na screening k Apolinari, protoze je tam zadarmo a slysela jsem dobre veci. Screenig byl daleko e profesionalni nez v Podoli ( takove hrc frc), byl pozitivni vyvojove vady, sdeleni o tom tak nejak mezi reci sestricce. Geneticka konzultace u docenta profesora ( radeji nebudu jmenovat) trvala 10 minut - 5 minut resil moji diru na koleni v dzinach, 3 minuty mi vysvetlil mozny problem ( udaval naprosto nesmyslna rizika - napr. Amniocenteza riziko ztraty plod 1:1000, a podobne). Pan si asi mysli, ze je pan Buh a dela vse 100× lepe nez jinde na svete. Pak otevrel dvere postavil se mezi ne a zbytek mych otazek si vyslechlo i dalsich 20 lidi v cekarne. U Apolianare jsem nenarazila na nikoho, kdo by se choval nejak lidsky, vetsinou desne neprijemny. Zkousela jsem docentovi jeste jednou volat a doptat se na nejake veci, ale serval me, ze uz se me venoval. Presla jsem do Podoli a vzhledem k tomu, ze jsem nasledne podstupovala neskutecne narocny ( jak medicinsky), tak i psychicky slozity zakrok, tak jsem byla stastna, ze me tam vzali. Tam teda vsichni mily az na jedno oddeleni, kde jsem lezela jeden doktor a jedna podina sestra, musela jsem si prakticky vybrecet odber moci ( pri paleni), vysledek byl pozitivni, ale do laborky ho neposlali ( nechapu), takze za dva dny 23tihi musel manzel jeste vezt moji sterilni moc, aby to mohli poslat. Zbytek personalu od kartoteky, prez recepci, nocni, deni sestricky, lekari, salova sestra, anesteziolog - vse profeisonalni pristup, mily, vstricni. Troufam si trvrdit, ze lekari tam jsou top - ochotni udelat nakaldna vysetreni, aby se ujistili, ze je vse spravne. Jsem ji neskutecne za tu peci notabene pred Vanoci vdecna. Prosim o anonym, velmi citlive tema.

• Nahlásit
  • Citovat
113
24.12.19 18:40
@Modrásek modrý @Lu1234 @saadet
@Anonymní píše:
Já rodila v Podolí nedávno dvojvaječná dvojčata, sami mi nabídli přirozený porod (netlačili k císařskému řezu). Pobyla jsem si tam s nimi trošku déle a nenatrefila jsem na jedinou protivnou sestřičku nebo doktorku. Všichni naprosto respektovali má přání (nechtěla jsem tedy nic zvláštního), o všem se mnou mluvili. Co mi vadilo, bylo ubytování na pokojích, ale to je už teď passé, dokončili rekonstrukci a pak poměrně dlouhé čekání na vizitu.
Prosím anonym nebo smazat.
@Reny28 @lebambule
@Anonymní píše:
Tez jsem cekala dvojvajecna dvojcata, nyni bohuzel uz jen jedno. Sla jsem na screening k Apolinari, protoze je tam zadarmo a slysela jsem dobre veci. Screenig byl daleko e profesionalni nez v Podoli ( takove hrc frc), byl pozitivni vyvojove vady, sdeleni o tom tak nejak mezi reci sestricce. Geneticka konzultace u docenta profesora ( radeji nebudu jmenovat) trvala 10 minut - 5 minut resil moji diru na koleni v dzinach, 3 minuty mi vysvetlil mozny problem ( udaval naprosto nesmyslna rizika - napr. Amniocenteza riziko ztraty plod 1:1000, a podobne). Pan si asi mysli, ze je pan Buh a dela vse 100× lepe nez jinde na svete. Pak otevrel dvere postavil se mezi ne a zbytek mych otazek si vyslechlo i dalsich 20 lidi v cekarne. U Apolianare jsem nenarazila na nikoho, kdo by se choval nejak lidsky, vetsinou desne neprijemny. Zkousela jsem docentovi jeste jednou volat a doptat se na nejake veci, ale serval me, ze uz se me venoval. Presla jsem do Podoli a vzhledem k tomu, ze jsem nasledne podstupovala neskutecne narocny ( jak medicinsky), tak i psychicky slozity zakrok, tak jsem byla stastna, ze me tam vzali. Tam teda vsichni mily az na jedno oddeleni, kde jsem lezela jeden doktor a jedna podina sestra, musela jsem si prakticky vybrecet odber moci ( pri paleni), vysledek byl pozitivni, ale do laborky ho neposlali ( nechapu), takze za dva dny 23tihi musel manzel jeste vezt moji sterilni moc, aby to mohli poslat. Zbytek personalu od kartoteky, prez recepci, nocni, deni sestricky, lekari, salova sestra, anesteziolog - vse profeisonalni pristup, mily, vstricni. Troufam si trvrdit, ze lekari tam jsou top - ochotni udelat nakaldna vysetreni, aby se ujistili, ze je vse spravne. Jsem ji neskutecne za tu peci notabene pred Vanoci vdecna. Prosim o anonym, velmi citlive tema.

Moc vám všem děkuji za názory :). Přeji všem hezké prožití svátků :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
113
24.12.19 19:39
@Modrásek modrý píše:
Neratovice jsou super, pokud vše probíhá dobře a neočekavaji se žádné komplikace. Nejsou zařízení na porody před 36. tt, nemají novorozeneckou jip. Já osobně bych se zaregistrovala na,, vyšším,, pracovišti a když vše bude ok, pak také v Mělníku/Neratovicích (tam stačí ve 28. tt) a pak se rozhodla dle situace.

Našla jsem, že mají zařízení pro děti od 31. týdne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
334
24.12.19 19:53

@Beth 92 těhotenství s dvojčatama je samo o sobě rizikové a z velké části se ty děti rodí o něco dříve, takže být tebou bych volila doopravdy i podle toho kde mají špičkovou neonatologickou péči. Já osobně mám s Podolím špatnou zkušenost a u Apolináře jsem spokojená, ale vše je o tom na koho narazíš. Mně nedávno říkal jeden odborník, že Apolinář je výborný pro rizikové pacientky, poskytne péči jako nikdo jiný a dokáží maminku a mimča udržet dlouho 2v1 i když se něco velmi brzy stane, Podolí je výborný pro vícečetná těhotenství díky Kroftovi, který se specializuje na operace dvojčat ještě v děloze a má s tím zkušenosti, Motol se zase zaměřuje na různá postižení. Jak sem psala Apolinář nebo Podolí a to hlavně díky té neonatologii.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.12.19 21:29
@Beth 92 píše:
Našla jsem, že mají zařízení pro děti od 31. týdne

Ale Neratovice ne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
113
24.12.19 22:53

@Modrásek modrý omlouvám se spletla jsem si to s Hořovicemi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
805
25.12.19 08:10

Doporučuji Motol. Rodila jsem tam cisarem před 10 měsíci jednovajecna dvojcatka a od 32tt jsem tam lezela na odděleni rizikoveho těhotenství a jak na tomto oddělení, tak na druhem, kdyz se kluci narodili byli vsichni bezvadni a především profesionální, perfektně se o nás postarali. Co si hodně rozmysli a hodne se ptej je to, kdy děti po porodu dostanes k sobe. Ja rodila v utery, v sobotu jsem se nechala uschopnit, abych sla na oddeleni za detmi (jinak co me pustili po 24h z jipky, tak jsem se vratila na rizikac a deti byli na oddeleni jednotky specializovane péče) a jak v podoli, tak v ostatnich prazskych porodnicich ti daji deti hned druhy den a upřímně, nedokazala bych si to predstavit. Bolest po porodu/cisari je šílená a každá, co to zazila ti řekne, že aspoň měli pořádnou motivaci se zvednout a neresit tu bolest, ale to rikaji proto, že co vlastně na to říct, když se jich zeptas, jak to takhle rychle zvladli se o deti postarat. 5 dní to fakt boli jak čert a já byla ráda, že jsem za dětmi dochazela a pak si šla odpočinout. Není důvod chvatat. A co se tyce malych porodnic-vyprdni se na to. Dvojcata nejsou legrace a tyto male porodnice nejsou na to vybavene. Pri jakekoliv komplikaci by deti museli převézt a byl by to zbytečný stres, hlavně pro ty deti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama