Apolinář - porod léto 2006

130
18.4.06 09:39

Apolinář - porod léto 2006

Ahoj všem těhulkám, co se chystáte porodit letos v létě a vybrali jste si porodnici u Apolináře v Praze.
Jak jsem pročítala diskuse letošních letních miminek, tak jsem zjistila, že do spousty porodnic se musím nahlásit již hodně brzo. Mám vybraného Apolináře, protože jsem tam rodila už před dvěma lety a byla jsem spokojená. Nic takového tam neměli, ale pro jistotu jsem volala, kdyby se to změnilo. A ejhle - musíte se taky zaregistrovat brzo. Ne sice z důvodů jako mají ostatní porodnice, ale letos v létě tam bude probíhat rekonstrukce a mají měsíčně povoleno jen 350 porodů. Takže pokud se tam v létě taky chystáte - radím zavolat tam a nahlásit se. Čísla najdete na www.apolinar.cz
Veronika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1337
9.7.06 17:16

Rodila jsem 3×,pokazde v jine porodnici,naposled U Apolinare a byla to hruza..Rodit jsem mela na Bulovce,bohuzel v te dobe malovali.Byla ve 37tt,kdyz jsem prijela z kontrakcema a krvacenim k Apolinari,porod mi zastavili kapackama.Byla to hrozna noc,na predporodnim pokoji neslo topeni(v breznu),nekolikrat jsem zadala o deku a paralen,mela jsem 38 teplotu,dockala jsem se az rano.Ze zachodu jsem byla bez zaklepani vyhozena,protoze dalsi rodicka potrebovala do sprchy.Chapu,ale slusne chovani a jednani bylo sestre zrejme cizi.Pustili me na propustku do druheho dne domu.Stale jsem krvacela a druhy den prisly kontrakce znovu.Opet chteli porod zastavovat i po upozorneni na to,ze mam placentu na predni strane,MTHFR(oba druhy mutace)a maly je koncem panevnim.Na Bulovce mi rekli,ze pokud porod prijde drive,tedy od 35tt,nebude se vzhledem k memu stavu zastavovat.Proto jsem se stale ptala,proc zastavovat,kdyz jsou kontrakce po 4min.a stale krvacim.Odpoved byla,ze cim dyl tam miminko udrzi,tim lepe.Nakonec se dohodli,ze porodim jeste ten den,cisar byl indikovany predem.A tim to zacalo.Kdyz jsem se probrala a ptala se na maleho,proc mi ho nedonesou ukazat a ke kojeni.Pry je nekde na novorozeneckem v inkubatoru s podezrenim na infekci.Vic jsem se nedozvedela,byla jsem z toho mimo,brecela jsem.Sestra misto mileho slova na me bekla at nervu,ze se nic nedeje.Maleho jsem si nasla az po 2 dnech,nekonecneho ptani.Mela jsem stale 39 teploty,jizva silene bolela.Brala jsem 5paralenu dene,porad cipky na bolest.O vizite mi lekar rekl,ze mam virozu.Po 3dnech jsem byla uz vycerpana a jizvy jsem se nemohla ani dotknout,sestru jsem prosila at se mi na tu jizvu podiva.Rekla,ze mam jizvu celou cernou,a zase cipek.4 den mi na:,–(ili antibiotika a Dr.rekla,ze tam velkou cast odumrele kuze,ze to sleze a bude to dobre.Dalsi lekarka rekla,ze muselo dojit zrejme k popaleni operacnim roztokem…Teploty neustupovaly,lekari se sridali,tvarili se velmi soucitne.Pan Dr.slibil,ze se na me za hodinu prijde podivat,prisel za dva dny.Kdyz jsem se pak podivala do sve karty,bylo tam napsane,ze me videl kazdy den a dari se mi skvele.Po 10 dnech me propustili.S jizvou ktera vypadala takhle:
http://sweb.cz/…IM0919up.jpg /> http://sweb.cz/…IM0938up.jpg /> Nebudu psat o bolestech a vycerpani,po 4 dnech domaciho leceni,jsme museli na pohototvost,trcela mi z jizvy 5 cm nit.Na bulovce se zhrozili,ze to je pekne zahnisane a musi se to znovu zasit.V tom se manzel nastval a volal na reditelstvi k Apolinari.Tam me ihned hospitalizovali.Ranu cistili a pak znovu zasili.Po probuzeni z narkozy po chteli at odsrikam mleko,zadne jsem nemela.Sestra rekla at si nevymyslim a drze mi vyhrnula kosili, a zacala mi mackat prsa.Mliko zadne…neomluvila se…Az po stiznosti se zacalo neco dit,do te doby mi rikali,ze to bude v poradku,ze se to zaceli.Po 5 tydnech me natrvalo pustili domu.
Takze na svuj porod a hlavne pobyt u Apolinare mam spatne vzpominky.Jedinym sestrickam z novoreneckeho bych chtela podekovat,ty byly uzasne a opravdu vsechny byly PANI SESTRICKY.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
631
9.7.06 19:44

Ahoj,
teda Mysko, to co jsi si musela zažít to je hrůza. Jak tě mohli pustit s touhle jizvou to nechápu. Ještě, že u apolináře rodit nemusím.
Hodně zdraví!!!!
Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
283
9.7.06 22:52

Vážení přátelé, ano! Vlastně, vážené přítelkyně, Apolinář ano i nee.

Já mám, stejně jako Myska rozporuplné zkušenosti u Apolináře. Mají ŠPIČKOVOU NOVOROZENECKOU JIP-ku co do vybavení, sester a v neposlední řadě doktorů.

Ostatní odd? Já prošla hospitalizací na G3, G4 a nějaké novorozenecké odd (malá ležela na IMP) - hrůza, na WC a sprše samá krev, sestry raději nerušit, nic vás nesmí bolet, nedostatek info, strava hrozná, zařízení prehistorické. Ale pozor - je to o lidech!
Taková dr. Žáčková nám ve 24 tt po hodině čekání na chodbě ke krvácení řekla, že jestli to zemřelo, tak je stejně pozdě dělat UZ.

Ale je tam i spousta fantastických odborníků, kteří mají nevídaně lidský přístup.
Taky nádherně zařízené odd rizikového těhu, ale na naprosto nevhodném místě - průchozí chodba plná cizích lidí a průvanu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
986
9.7.06 22:59

Ahoj, u Apolináře jsem rodila a musím souhlasit s tím, že všechno je jen o lidech. U porodu se ke mně chovali nesmírně mile, přijemně, vše mi vysvětlovali ........... byla jsem zkrátka maximálně spokojená. Rodil mě Dr. Pavlišta a nemůžu si stěžovat ani na porodní asistentky.

Zato na oddělení šestinedělí jsem byla hrozně nešťastná. Dobrá polovina sester byla šíleně nepříjemná, rady na nás jen štěkaly a zase mizely. :cry:

A Dr. Žáčková mě měla právě na šestinedělí a musím konstatovat, že tolik nadřazenosti a povýšenosti jsem už dlouho nezažila. Ta s námi pro jistotu nekomunikovala vůbec, protože bychom tomu asi vůbec nerozuměly 8O

Ivča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
283
9.7.06 23:27

Ivčo,

ona nemohla komunikovat, neb nevěděla o čem. Můj muž na ní vyskočil, že jak si to vůbec může dovolit říct a tak nás tedy vzala na UZ. Hleděla do toho jak vrána do flašky a pak si zavolala posily, tuším skvělého dr. Zikána. Ten hned usoudil, že hospitalizace je nezbytně nutná. Tak mi předepsala Utrogestan, který se smí užívat jen v prvním trimestru. Proti krvácení mi nedala nic a byla ráda, že může jít konečně spát. Ráno se u vizity dr. Pešková zhrozila, Utrogestan hned zabavila, udělala novou premedikaci a jen kroutila hlavou.

Jinak - po císaři mne najednou budila sestra, že prý ať neřvu, že tam jsou i jiné pacientky a ty prý chějí spát (cca 03,00 hod). Jak mne vzbudila, ucítila jsem hrooooozné bolesti, nicméně jsem se omluvila a požádala o něco proti bolestem. Měla jsem 3 hodiny po císaři a ona mi řekla, ať zvednu zadek, že mi dá čípek! Následně mne seřvala, že ona mne teda zvedat nebude, že ať si tedy počkám do vizity. Od té doby jsem jí neviděla, další 3 hodiny jsem plakala, o to víc mne to bolelo. Když se ráno v 6 střídaly sestry, nově příchozí - jak mne viděla - mi ihned píchla něco proti bolesti a alespoň se snažila mne uklidnit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1337
10.7.06 00:15

Mate pravdu,je to vse o lidech…
Me se po manzelove stiznosti ujala lekarka,ktera se vazne pak starala.Ale az po stiznosti. :?
Manzel za mnou mohl az 15min pred tim nez me vzali na sal.K rodickam,ktere rodily normalne,manzely pousteli taky az odchazely na porodni luzko.Jedna maminka tam moc plakala,protoze mela velke bolesti uz 12hodin,ze chce manzela,protoze si ji tam nikdo nevsimal,nemohl tam.Pritom prijela 100km a manzel spal v aute,nebo bloudil Prahou.Rikala,ze poctive oba absolvovali predporodni kurz,ktery si samozrejme zapltili,ale vsechno bylo uplne jinak.Nic z toho,co ji slibovali se nekonalo.
Blanci- probudila jsem se jeste na sale,rekli mi at si prelezu na to lehatko,at me muzou prevezt.Byla jsem v limbu,jen si pamatuju,ze jsem rikala,ze nemam silu.Pak jen vim,ze jsem se zavesila na jednoho Dr.(?)a tak jsem se presunula.Myslim,ze je to trosku drsny telocvik po takovem zakroku.
Rodila jsem na por.sale c.1,na sestinedeli pak na P3.Tam se o zadnem vybaveni mluvit neda,zachody byly 2 na chodbe se sprchou,pro cele oddeleni,umyvadlo zadne,na pokojich nic,krome postele ,sileneho drezu a prebalovaciho,pultu pro vsechny 3 na pokoji.

http://sweb.cz/…M0877up1.jpg /> http://sweb.cz/…M0878up1.jpg

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
219
10.7.06 09:45

Mysko, musela sis teda hodně vytrpět, ale hlavně, že jsi v pořádku a malej taky. Hodně štěstí… :lol: :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
973
2.8.06 13:39

Zdravim vsechny maminky, ja se chystam rodit u Apolinare v rijnu, ale ted kdyz jsem si precetla tuhle diskuzi tak jsem z toho cela vydesena! doufala jsem ze se mnou bude pritel celou dobu, kdyz budu mit bolesti a bude me podporovat. Kvuli tomu ho tam prece potrebuju! Tak ted doufam ze budu mit stesti a neodnesu si domu krome mimiska i takove osklive vzpominky jako myska…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2346
9.8.06 12:15

Mysko , tak za tohle by mely padat hlavy!!! To je naprosto silene, co si k Tobe dovolili, nedokazu to vubec pochopit! Jak se na to vubec tvarilo vedeni Apolinare? Vim, ze se Te pak ujala schopnejsi lekarka, ale dostali jste nejake oficialni stanovisko, proc to dopadlo tak, jak to dopadlo? Ja bych tohle fakt rozmazla, ze by si to za ramecek nedali, je to naprosty otres. Mela jsem pocit, ze koukam na nejakou stredovekou jizvu, ne na zakrok v 21. stoleti. Vim, ze by to byl beh na dlouhou trat, ale nejspis bych se obratila na soud, aby ten „pan lekar“ nemel tak snadny unik od sve zodpovednosti. Zila jsem v US, ted ziju v Nemecku, ale jsem stale pod US zdravotnictvim, chodim do US nemocnic a garantuju Ti, ze tohle by lekar tvrde zaplatil svoji karierou nebo aspon takovym postihem, ze by ho nenechali asi ani uklizet v dane nemocnici… Preji hodne sily zapomenout na to trapeni a o to hodnejsi detatko! Linda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.8.06 14:55

Tak nevím,co na to říct…

Všude na emiminu,jsem proslula tím, že zakládam diskuze,které prý „děsí maminky“ ale děsivé je toto!!

Mysko , abys mi dobře rozuměla,nevyčítam ti, že maminky děsíš,jen možna mi trochu vadí, že mluvíš o Apolinaři a ne o lékaři a o sestře.O jednotlivcích.

Tohle není Apolinářem a může se to stát všude :! a ať se to stane kdekoli,je to na žalobu :! :!

Existují mizerní řidiči, mizerní stavaři, učetní i lékaři..Jen je to u lékařu větši půšvih.Jestli se to stalo tak, jak jsi psala(ne že bych ti nevěřil věřim ti každé slovo) ale něco jiného je posoudit tohle s dokumentaci a s podklady od zdravotníku. Máš nárok na odškodne a my máme nárok n to, aby lide, kteří tě s „touhle jizvou“ pustili domu už do smrti vynášeli podložní mísy.
Přiznám se ti,že nehodnotim,zda na teb „byli milí“ jsem v tom trochu drsňak a myslím si,že to není na prvním místě.Na prvním místě je Tvoje a miminkovo zdraví…

Být já na pohotovost na Bulovce, kam si s tou jizvou jel,tak tě NUT9M k žalobě a kašlu na solidaritu lékařů.

Opakuju.Tohle není o Apolinaři,Bulovce,Vinohradech…všude jsou skvěli lékaři a emáme právo je hazet do jednoho pytle s tim, kdo je podepsaný pod tvoji propouštěcí zprávou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2346
9.8.06 15:24

Opravdu zaloba, tohle jedine muze tomu tupcovi, co Te takto zridil, otevrit oci a pripomenout mu, jak se chova lekar. Copak musi clovek opravdu zklopit hlavu a nechat si vsechno libit? Sice nesnasim aroganci a nadrazenost lekaru, ale budiz, dokud si konaji sve povinnosti tak, jak maji, tak bych to zalobou neresila (i kdyz bych urcite prudila, ze tohle se mi nelibi). Pokud ale prijde takovato zalezitost a me by to ohrozilo zdravi nebo dokonce zivot, tak bych do te zaloby opravdu sla. Aspon pro ten pocit, ze uz se to nebude opakovat na jine mamince… Linda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3126
9.8.06 16:02

MYSKO : tak to je síla !! :cry: :cry: :cry: :cry: Nechápu, jak Tě mohl nějaký doktor proustit s takovou jizvou. O přístupu o kterém jsi psala už ani nemluvím. Takové doktory a doktorky bych ZAVŘELA NA PATOLOGII, kde nemusí s pacientem rozmlouvat a chovat se k němu slušně natož, aby dělali na porodnici !!!!! To je fakt strašný !! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Já se nakonec začnu toho porodu bát. A to jsem se pořád tak moc těšila. :?

nakonec dobře, že mám doma právníka ! :lol: :lol: On se sice asi u porodu zhroutí, ale tohle by jen tak nenechal. Já jsem rozhodnutá rodit v Motole. Mám naštěstí i známou přímo na porodnici, takže o to lepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2238
10.8.06 08:56

Mno, takže je to jasný. Pokud jednou budu muset do porodnice :lol: , bude to Podolí nebo Motol. Můžu narazit na mizernýho doktora a naštvanou sestru, ale pořád mám nejspíš větší šanci, že ne, protože u Apolináře jsou tím bohužel proslulí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
766
11.8.06 12:52

Myško
je mi moc moc líto jak se k tobě u Apolináře chovali,jeto neomluvitelné! :twisted:

Holky já mám však velmi dobrou zkušenost s Apolinářem.Podotýkám nemám tam žádné konexe,jsem pro ně stejná rodička jako každá jiná.Rodila jsem tam přesně před třemi týdny a musím pouze chválit.Příjemní byli jak na porodním odd. tak na šestinedělí. :lol: I pokoj byl v pořádku,byla jsem tedy po dvou na odd. P5.Sestřičky zde nebyli ani trochu protivné naopak všechny velmi vztřícné. :wink: Na porod budu mít jen krásné vzpomínky,ale zřejmě to bude také tím,že nebyly žádné komplikace a vše šlo hladce.Mohu srovnávat i s Podolím tam jsem rodila před 18měsíci.Na porodním odd. byli též skvělí,všichni! :lol: Ale o šestinedělí totéž říci nemohu,sestry tam byly některé pěkně protivné a to nemluvím o uklízečkách,tu jsem musela sklidnit na dvě doby.Byla protivná jako by byla nejméně ředitelka nemocnice.U Apolináře nebyl jediný problém s nikým.Vzhledem k tomu,že se jednalo o můj druhý a u Apolináře třetí porod mám nějakou tu zkušenost a nejsem už tak vyjukaná.Jako prvorodička je člověk ke všemu více citlivější a vše si hodně bere.A co se týká stravy?Tak ta je hnusná snad v každý nemocnici.

To jsou mé postřehy s těchto dvou porodnic.Ani jedna pro mě není lepší nebo horší,jsou srovnatelné.

Andynka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama