Aretace koleček - obešli jste se bez ní?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

asimpa
Stálice 82 příspěvků 23.01.17 17:19
Kočárky s pevnými koly

Ahoj, zvažuji koupi kočárku s pevnými koly.Tzn.kočárku, který nemá přední kola otočná. Jaké máte zkušenosti s takovým kočárkem? Děkuji :D

P. S. Zakládám nový název diskuze, předchozí nebyla úplně všemi pochopena.

Příspěvek upraven 24.01.17 v 10:11

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2327 příspěvků 23.01.17 17:21

Nikdy mi nechyběla, měla jsem vždy odaretováno. Ale teda ještě jsem snad neslyšela o kočáru, kde by aretace nebyla. Možná u golfek.

Brumdibarka
Kecalka 194 příspěvků 23.01.17 17:30

Za 5 let, co jezdím s různými kočárky, jsem ji použila dvakrát.

AstraG
Závislačka 4406 příspěvků 23.01.17 17:31

Myslím, že to zakladatelka myslí obráceně :lol: kočár s neotočnýma kolečkama. Měla jsem S i BEZ a jednoznačně vyhrály otočná kolečka :palec:

anupati
Kelišová 5984 příspěvků 5 inzerátů 23.01.17 17:32

Aretace je asi prijemnejsi.Na druhou stranu jsem si ted koupila kocar velmi levne na kratkou dobu a kdyz chci jit rychleji, ciz specham skoro vzdy, tak to strasne „vibruje“ a brzdi kocar, takze mam kolecka napevno a…vlastne mi to nejak extra nechybi, kocar je ovladatelny dobre i tak. Takze za me - da se obejit, pokud to vyvazi napr.cena nebo jina vlastnost kocaru, proc chces zrovna tenhle.

Kassy
Závislačka 3292 příspěvků 23.01.17 17:36

Bez aretace myslíš jako že by se kolečka pořád otáčela? S takovým kočárkem jsem se snad ještě nesetkala. A ano, mně by aretace chyběla, jezdíme hodně terénem a když nejsou kolečka zamčená, skáče kočárek ze strany na stranu, ujíždí do boku, stáčí se… I na golfkách si kola občas zamykám, když jedu treba po hodně hrbatém a rozbitém chodníku, aby mi tolik neuskakovaly.

Jestli myslíš naopak, že by měl pevná neotáčecí kola, tak to trochu zhoršuje ovladatelnost na malém prostoru (třeba vytočit se do dveří, do výtahu a podobně) a hůř se řídí jednou rukou, častěji musíš přední kola nadzvedávat, ale není to nic, na co by si člověk nezvyknul, však dřív jiné kočárky ani nebyly.

Ewinkazakr
Kecalka 227 příspěvků 23.01.17 17:43

My mame kocarek s aretaci a ja si to prepinam na pevno a manzel vzdycky prepne zpatky na tu aretaci, ale treba ted ve snehu si to nechava taky na pevno, mame neodhrnute chodniky :roll: je to sila zvyku, me to proste na pevno vyhovuje :kytka:

Samuše
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 23.01.17 17:45

@asimpa ja bych se i obesla…ale babicky byly hotovy, kdyz meli jet a kolecka se tocila do stran:-D…a treba kdyz sem jezdila MHD tak jsem to vzdy zadelala a kocarek stal jak pribitej..hlavne u druhyho mimca sem to ocenila kdyz sem mela co delat u se starsi ze sem ten kocarek nemusela tolik hlidat a porad drzet…predpokladam teda ze myslis variantu ze kolecka nejdou pridelat na pevno…pokud obracene myslim, ze se to da… ale pro me je mnohem prijemnejsi a jednoduzsi ovladani kocarku…

asimpa
Stálice 82 příspěvků 23.01.17 17:54

Omlouvám se, špatně jsem to napsala :lol: Myslím, jestli máte zkušenost s kočárky, kde jsou pevná kola.

vulpes
Kelišová 5040 příspěvků 23.01.17 18:00
@Ewinkazakr píše:
My mame kocarek s aretaci a ja si to prepinam na pevno a manzel vzdycky prepne zpatky na tu aretaci, ale treba ted ve snehu si to nechava taky na pevno, mame neodhrnute chodniky :roll: je to sila zvyku, me to proste na pevno vyhovuje :kytka:

„na pevno“ a „aretace“ je to samé…

vulpes
Kelišová 5040 příspěvků 23.01.17 18:02

Já jsem tak líná se ohnout, že terén zvládám celoročně bez aretace.
Ale jak letos napadl sníh, tak na sněhu je oravdu NEMOŽNÉ tak jezdit, takže jsme zaaretovali po dobu sněhové nadílky.

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 10472 příspěvků 23.01.17 18:08

@asimpa mame na chalupě a mít ho na každodenní ježdění, tak mne odvezou. Je to nepraktické

smurfka
Nadpozemská drbna 29810 příspěvků 23.01.17 18:24

Za mě hruza..měla jsme kočárky vzdy s pohyblivými koly ( s aretací )…bez aretace jsem řídila některé od kamarádek, a peklo.. :mrgreen: to já bych nemohla..

smurfka
Nadpozemská drbna 29810 příspěvků 23.01.17 18:26
@Nowuka2 píše:
Nikdy mi nechyběla, měla jsem vždy odaretováno. Ale teda ještě jsem snad neslyšela o kočáru, kde by aretace nebyla. Možná u golfek.

aretace není u klasických kočáru..tady ty podvozky..viz obrázek

Russet
Extra třída :D 11645 příspěvků 23.01.17 18:28

@asimpa
Když jsem občas vozila před časem neteř po městě, vadila mi kolečka na všechny strany. Co jsem začala vozit vlastní a potřebovala jednou rukou řídit a druhou otvírat dveře, jsem za otočná kola vděčná. Vlastně je nikdy nezamykám :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >